Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Nikon J1+ obiektyw manualny

    Cześć jako że to mój pierwszy post, z góry przepraszam za błędy jakie tutaj wystąpią z mojej strony.
    Amatorsko nagrywam filmy , i szukam czegoś takiego co nagra w 1080p i tych 30fps(na studencki budżet). znalazłem Nikona j1 w cenie 300zl, bez oryginalnego obiektywu, i mam kilka pytań :
    1. Czy cena jest dobra?
    2. Czy tak Nikon będzie działał z adapterem m42 z obiektywem z aparatu analogowego(słyszałem dobre opinie o heliosie m44) ?
    3.czym różnią się adaptery ?(jedne są cienkie, podobne do redukcji filtrowych, a inne grubsze)
    4. Czy może jakaś jeszcze inna propozycja, bo szukam czegoś bardzo długo, czytam i coraz bardziej czuje się zakręcony...

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jak J1 ale np. J5 zupełnie do filmów się nie nadaje.
    A to przez złe odprowadzanie ciepła. 10 minut filmu - 15 minut na chłodzenie.
    Krótkie sceny np. do 5 minut, co 5 minut przerwy oczywiście, że tak.
    Ale nic dłuższego.
    Jakbyś przykładowo miał sfilmować koncert, to co drugi utwór.

  3. #3

    Domyślnie

    @vid3 a czy jest coś w podobnej cenie co mógłbyś polecić? Zależy mi na głębi ostrości i w miarę jakości w nocy.

    Wysłane z mojego Q-Smart_II_PLUS przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Domyślnie

    Trudno będzie przy ograniczonym budżecie.
    Filmowanie w nocy aparatem ... A7s ? Ale to już przepaść cenowa.

  5. #5

    Domyślnie

    A7S to przepaść, rzeczywiście. Ogólnie nie chodzi mi o super dobrą jakość w nocy, dobrze, żeby nie było ogromnego ziarna. I przede wszystkim cena. Jestem w stanie dołożyć do czegoś, ale nie mogę bardzo nadwyrężać budżetu. Bezlusterkowiec byłby dobrą opcją, ale ceny też są ciekawe, jedno co dopatrzyłem to właśnie ten Nikon...Może jakieś lustro? Albo jakiś mniejszy aparat/lepszą kamerę?
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 26-10-2016 o 06:57 Powód: Zdublowane posty

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli coś do filmowania to warto obejrzeć ofertę Panasonika, który mocno adresuje funkcje video w swoich aparatach. Lustra Nikona raczej nie wyznaczają "jakości" filmowania. Dodatkowo, jeżeli filmowanie wraz z "zoomowaniem", to równirż warto zobaczyć ofertę kompaktów (choćby Panasonika), ponieważ bardzo w takim wypadku przydatny jest "elektryczny zoom" (standardowo w kompaktach lub dostępny *tylko* w niektórych obiektywach systemowych)

  7. #7

    Domyślnie

    @conio, mówimy o kompaktach od panasonica, czy ogólnie o sprzęcie rejestrującym?

  8. #8

    Domyślnie

    Ogólnie o sprzęcie rejestrującym od Panasonika.

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli lepiej np w tej cenie kupić lepszą "małpkę" od Panasonica , niż np tego j1?

    Wysłane z mojego Q-Smart_II_PLUS przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Domyślnie

    Jeżeli w zbliżonej cenie znajdziesz "małpkę" od Panasa i spełniać będzie ona twoje oczekiwania to jest to warte poważnego rozważenia. Szczególnie gdy 100% ma stanowić filmowanie.
    Po pierwsze, tak jak pisał vid, w Jx może być ograniczenie w długości nagrania ze względu na grzejącą się elektronikę.
    Po drugie musiałbyś dokupić dedykowany obiektyw albo zastosować przejściówkę + obiektyw. W przypadku dedykowanego obiektywu warto mieć obiektyw z "elektryczną" zmianą ogniskowej. W przypadku J1 musiałby to być obiektyw PD-Zoom, np. 10-30, którego ceny wahają się 800-1000 zł.
    W przypadku przejściówki, o której wspominasz czyli z m42 na N1, to (jeżeli Nikon nie wprowadził dodatkowych ograniczeń), to będziesz miał tylko tryb M (manualny), bo takowe przejściówki są "głupie" tj. nie przenoszą informacji z obiektywu do body, a nawet gdyby przenosiły i tak nie miałyby co, ponieważ helios 44, o którym wspominasz sam z siebie nie ma elektroniki i nie wysyła nic do aparatu. Do tego nie miałbyś płynnego zoom'a.

    Sam musisz rozważyć czy warto podjąć takie ryzyko i kombinować czy to wszystko zadziała, mimo dość niskiej ceny za samo body J1.

    Aparaty Panasonica mają dość rozbudowane tryby filmowania, jeżeli nie wiesz gdzie poszukać określonych modeli to można zacząć tu: http://www.optyczne.pl/aparaty.html
    Oczywiście, nie oznacza to, że *tylko Panas*, Sony można wziąć pod uwagę również.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5000 i manualny obiektyw?
    By Ladyson in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 09:57
  2. obiektyw manualny
    By anialodz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 20:54
  3. manualny obiektyw
    By pawelek69 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2010, 16:53
  4. NIKON F65 a manualny obiektyw 50mm 1,8
    By juana in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 04:07
  5. Manualny obiektyw do makro (1:1)
    By docxxx in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 05:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •