Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Berlińczycy (Alternate Take)

    Pisałem kiedyś, że od samych zdjęć bardziej interesuje mnie proces ich powstawania. Co chcemy pokazać, założenia, ale też udział przypadku. Dobór sprzętu (świadomy), ale też niekonwencjonalne jego wykorzystanie (np. kadrowanie na zombie aparatem wyposażonym w wizjer). Do tego w sąsiednim temacie o berlińczykach Mirek ciekawie podsumował problemy z edycją. Sprawa jest więc mocno skomplikowana, a droga od naładowania baterii do prezentacji zdjęć wymaga sporej świadomości. Piszę oczywiście o podejściu amatorskim.
    Wpadło mi więc do głowy, by pokazać trochę zdjęć odrzuconych, gorszych, niepasujących... Może to kilka osób zainteresuje.

    1.

    .
    14.

    EDIT - brak plików na zewnętrznym serwerze (Flickr). Zapraszamy do korzystania z forumowego hostingu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-11-2019 o 10:07 Powód: brak zdjęć z flickr

  2. #2

    Domyślnie

    Zdecydowanie z tego materiału można złożyć bardzo interesujący dokument. Teraz trzeba byloby sie zastanowić "o czym". Bo tematów tutaj jest dużo: koloryt, ludzie, filmowe ujęcia, śmiesznostki, poważnostki.
    Mi sie układa świetny podkast promocyjny dla Berlina - muzyczka i zdjęcia.
    Masz kilka bardzo "filmowych" ujęć. Fajne.
    W razie potrzeby, prosze do mnie pisac raczej na e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au"
    www.analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    3, 7. 10, 12 i 13 odstaja niekorzystnie od reszty. Dlaczego na prawie wszystkich jest krzywo? Street to najtrudniejsza dyscyplina, ale efekty sa tez najciekawsze. P.S. patrze na 7 i widze mizerie wszystkich niemieckich miast.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    ten wątek jest lepszy od tamtego. Naprawdę.
    A ja bym bardzo protestował. Nie można tych wątków traktować "lepszy-gorszy". To bład w samym założeniu, podstawowy i największy. Oba te wątki są równoważne, bo zawierają materiał z tego samego miejsca i na ten sam temat. Oba te wątki - podkreślę - razem ze wszystkimi innymi zdjęciami, które Maciek zrobił "berlińczykom", są równoważne, bo tworzą całość. Rozbijanie ich na pojedyncze zdjęcia i klasyfikowanie na lepsze-gorsze będzie zbrodnią, która zabije cały materiał.

    Macieju! Wydrukuj sobie te zdjęcia choćby na zwykłej drukarce czarno-białej, znajdź wiekszy kawałek podłogi, nie spiesz się, usiądź do edycji, poskładaj jak najbardziej spójnie, jak najbardziej zgodnie z twoją dusza. Zdjęcia odrzucone ułóż ładnie z boku, niech będą i w razie co używaj ich ponownie. Zastanów się, jak się je ogląda jedno po drugim od lewej do prawej, jak z góry na dół, jak kiedy leżą w "kafelkach" obok siebie i z góry na dół. Wybierz zdjęcie otwierające i zamykające. Nie słuchaj klasyfikatorów pojedyńczych zdjęć, patrz na to jako na całość. Na końcu zapytaj żony, co mysli. Pewnie wszystko pozmienia i dopiero zaczną się schody

    Dawno nie widziałem takiego fajnego materiału z ulicy.
    Ostatnio edytowane przez mirekkania ; 19-10-2016 o 11:06
    W razie potrzeby, prosze do mnie pisac raczej na e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au"
    www.analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    A ja bym bardzo protestował. Nie można tych wątków traktować "lepszy-gorszy". To bład w samym założeniu, podstawowy i największy. Oba te wątki są równoważne, bo zawierają materiał z tego samego miejsca i na ten sam temat. Oba te wątki - podkreślę - razem ze wszystkimi innymi zdjęciami, które Maciek zrobił "berlińczykom", są równoważne, bo tworzą całość. Rozbijanie ich na pojedyncze zdjęcia i klasyfikowanie na lepsze-gorsze będzie zbrodnią, która zabije cały materiał.
    pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. To, że z tego samego miejsca i na ten sam temat, nie znaczy, że nie mogą być lepsze czy gorsze. To że ktoś je tak zebrał w jedną całość i umieścił w wątku te wybrane świadczy o tym, że taki zestaw zdjęć może się podobać lub nie. Więc temat tematowi nie równy. Tak samo zdjęcie może być lepsze czy gorsze nawet jak są dwa obok siebie pokazane, zrobione w odstępie 5 sekund praktycznie w tym samym miejscu i tym samym osobom.
    Czepiam się tu oczywiście cytatu i tezy w nim postawionej, bez oceniania zdjęć tych czy wcześniejszych.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #6

    Domyślnie

    Moje faworyty 6 oraz 9 jako że lubie portretowe kadry. Czym pstrykałeś na 9 ?
    D610 | N 35mm f2 | N 24-120mm f4 | T 100-400mm f4.5-6.3

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Macieju! Wydrukuj sobie te zdjęcia choćby na zwykłej drukarce czarno-białej, znajdź wiekszy kawałek podłogi, nie spiesz się, usiądź do edycji, poskładaj jak najbardziej spójnie, jak najbardziej zgodnie z twoją dusza. Zdjęcia odrzucone ułóż ładnie z boku, niech będą i w razie co używaj ich ponownie. Zastanów się, jak się je ogląda jedno po drugim od lewej do prawej, jak z góry na dół, jak kiedy leżą w "kafelkach" obok siebie i z góry na dół. Wybierz zdjęcie otwierające i zamykające. Nie słuchaj klasyfikatorów pojedyńczych zdjęć, patrz na to jako na całość. Na końcu zapytaj żony, co mysli. Pewnie wszystko pozmienia i dopiero zaczną się schody
    tak - wiem, że tak najlepiej
    może faktycznie trzeba się do tego bardziej przyłożyć, bo edycja na ekranie jest jakaś kulawa

    jakiś czas temu zmieniłem layout na mojej stronie na taki kafelkowy, właśnie by lepiej widzieć układ zdjęć, zależności pomiędzy nimi, spójność - niestety dostawca strony (format.com) nie dopracował szczegółów i po przejściu do trybu oglądania zdjęć pojedynczych, niektóre sąsiadujące ze sobą są zamieniane kolejnością, co wszystko niweczy - jak tego nie naprawią, to...

    tak poza tym, to bardzo dziękuję za wszystkie Twoje uwagi, są bardzo pomocne i jestem przekonany, że wiele osób czyta z zainteresowaniem


    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    nawet pochwalić nie można
    można choć trochę mnie zaskoczyłeś

    Cytat Zamieszczone przez pjeter Zobacz posta
    ... jako że lubie portretowe kadry. Czym pstrykałeś na 9 ?
    summiluxem 35, mnie już tak portrety nie cieszą, jak dawniej - poza tym nieczęsto się uda zrobić coś naprawdę ciekawego, z iskrą - taki portret, który nie jest tylko zdjęciem osoby

    jednak sama interakcja z fotografowaną osobą jest ciekawym doświadczeniem, mówię o portretach z raczej bliskiej lub bardzo bliskiej odległości

    też z Berlina


    ten lubię


    EDIT - brak plików na zewnętrznym serwerze (Flickr). Zapraszamy do korzystania z forumowego hostingu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-11-2019 o 10:08 Powód: brak zdjęć z flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Trójka na wypasie. Mega.

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Berlińczycy
    By Jai pur in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 22-12-2016, 11:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •