Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Zestaw komputerowy + monitor do 6000 zł

    Cześć,
    Potrzebuje pomocy z doborem sprzętu. Mój poczciwy notebook przestaje działać i potrzebuje czegoś nowego. Z tego co się zdążyłem zorientować to w tej cenie żadnego porządnego notebooka nie kupie, więc padło na desktop.
    Niestety od dawna nie siedzę w temacie i nie wiem co wybrać. Czy moglibyście pomóc.

    Potrzebuje całą skrzynię + monitor + windows. Koniecznie nowe, najlepiej z x-kom.pl
    Nastawienie to obróbka zdjęć amatorsko, nie zarobkowo, wszystkie prace domowo-biurowe i od czasu do czasu jakaś gra pokroju Fifa, NBA, CS itd. bez ciśnienia na najnowsze najbardziej wymagające tytuły.

    Czy warto pchać się w monitor Eizo niższej półki CS230, który i tak pochłonie prawie pół budżetu ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Też realizuje taką koncepcję. Najpierw monitor i tu za poradami wybrałem EIZO CS2420 i na razie podłączyłem do starego lapka. Obraz i komfort pracy Niebo a ziemia. Monitor bierz najlepszy na jaki cię stać. Teraz taki CS to kosztuje ok. 3000 zł a w promocji CX - 3500 zł. Tu bez zastanowienia - monitor to podstawa. Z monitora jestem b.zadowolony. Co do kompa to mam problem, bo chciałem Mac Mini i7 ale nowe mają słabsze procesory ( dwu-rdzeniowe ) a starsze co prawda mają 4-rdzenie ale grafikę HD4000 która nie jest wspierana w PS. Nie chcę wielkiej skrzynki Tower PC gdyż nie gram w nowe gry i grafika nie jest mi potrzeba. Dlatego zastanawiam się też nad mini PC np. takim: Intel Nuc Scull Canyon i7 - cena ok. 2800-3500 zł.
    D750, D7100, N105 f/2 DC, S35 f/1.4, T70-200 f/2.8 vc, N18-105, N35 f/1.8G, N85 f/1.8G, N28-70 f/3.5, N70-300 VR

  3. #3

    Domyślnie

    Tez stalem przed podobnym wyborem z tym ze budzet 7k, ale wiedzialem do czego potrzebuje sprzet. Jak do fotografii to postaw na monitor (u mnie to cx241 i ponad 50% budzetu). Monitor to zakup na wiele lat, a kompa zawsze latwiej zmienic. Lapka sobie odpusc to nie sprzet do fotografii. Tak jak pisal Jargier eizo vs laptop to dzien do nocy kup najlepszy na jaki starczy kasy. Co do samego kompa to mam i5 6600, 16 ramu, HDD 2T, nie gram w gry wiec wybralem karte profi Nvidia quadro ale do gier to seria gtx. Co do konfiguracji jestem zadowolony PS chodzi plynnie nawet przy rawach z d800.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Macho Zobacz posta
    Co do samego kompa to mam i5 6600, 16 ramu, HDD 2T, nie gram w gry wiec wybralem karte profi Nvidia quadro ale do gier to seria gtx. Co do konfiguracji jestem zadowolony PS chodzi plynnie nawet przy rawach z d800.
    ... a na najtańszym Pentium za ~250zł PS nie chodzi "płynnie"? No proszę Cię! Obróbka zdjęć to bardzo niskie wymagania co do sprzętu. Szybki CPU z prac graficznych potrzebny jest tylko przy renderowaniu animacji 3D, lub przy kompresji filmów do takiego HEVC (choć i to nie zawsze, bo karty graficzne potrafią się tym zajmować). No nie wiem ... przy foto to może jak ktoś masowo (np. 500 zdjęć) nakłada na raz filtry (dziwny sport). To samo ilość RAM ... obrabiam zdjęcia po 38 MPix i nie widzę potrzeby zakupu aż 16 GB RAM !!! (pomimo, że mam tyle pamięci od 2011 roku, więc nie masz się czym chwalić ).

    Do foto wystarczy Pentium G4400 - 4500 (swoją drogą ma wielokrotnie lepszy stosunek cena-wydajność od i5 6600 - intel strasznie skupie na tych i5/i7 ... i mówię to jako posiadacz i5, również od 2011r - wówczas jeszcze ich cena była bardziej przyzwoita). Do tego 8GB RAM dla spokoju i można plik strony wyłączyć. Do prostych gier (w sensie tych bez wywindowanych wymagań, jak jakaś Fifa czy NBA) wystarczy jakiś tani GTX1050 2GB/AMD RX460 2GB. Do tego jakiś SSD ~240GB najlepiej na MLC*

    ps. wybrałeś dysk talerzowy na system? ... ehhhh, ... zlituj się nad sobą kupując na system SSD - dużo żwawiej komputer chodzi (ładowanie programów choćby ... nawet głupiej przeglądarki, czy edytora tekstu)

    ps2. pytanie do Ciebie, bo jestem ciekaw: po co kupowałeś "nVidia quadro"? ... integra z Twojego i5 6600 jest przecież wystarczająco wydajna do wyświetlania pulpitu, PhotoShopa, ... a nawet filmów 4K !

    * - solidne MLC, bo jestem zdania, że trzeba wspierać trwałe rozwiązania, gdzie wytrzymałość liczy się w tysiącach cykli zapisu, a nie coraz bardziej podłe, jak TLC, mające wytrzymałość przy 15nm jedynie 500 cykli zapisu, lub zbliżające się QLC mające mieć arcy-podłe 150 cykli wytrzymałości.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 22-10-2016 o 09:15

  5. #5

    Domyślnie

    ... aha ... jedna mała uwaga, co do procesora do gier: niektórzy producenci wpadli na pomysł, że ich produkt nie uruchomi się na CPU mającym mniej niż 4 procesory logiczne - albo będziesz musiał przy Pentium omijać takie buble, to znaczy chciałem powiedzieć produkcje, albo jesteś zmuszony kupić i3/i5

    Jeszcze wracając do procesora do normalnej zabawy z foto - tutaj zwykle liczy się wydajność pojedynczego wątku, stąd bardziej rozsądnym wyborem jest kupno 2-rdzeniowego Pentium G4400 3,3GHz, a nie 4-rdzeniowego i5 6600 3,3GHz, bo wydajność pojedynczego rdzenia tych CPU jest zbliżona ... a cena już nie.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 22-10-2016 o 09:28

  6. #6

    Domyślnie

    8GB ramu to zdecydowanie za mało. Bierz 16.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    8GB ramu to zdecydowanie za mało. Bierz 16.
    Mam taką propozycję: włącz "Menedżer Zadań" z 64 bitowego Windows 10 i obrabiaj ostro jakieś zdjęcie i popatrz w menedżer jakie jest max zużycie RAM. (Zakładka wydajność i dalej Pamięć)
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 22-10-2016 o 09:46

  8. #8

    Domyślnie

    7,5 GB w przypadku pracy na 40 rawach (sekwencja wsadowa- wyostrzanie, zmniejszanie rozmiaru, kontrast...). Pojedynczo nie pracuje bo szkoda mi zycia na marnowanie czasu.

  9. #9

    Domyślnie

    Widzisz ... nikt amatorsko tak nie pracuje jak Ty, to znaczy nie obrabia kilkudziesięciu zdjęć na raz (normalnie zużycie RAM będzie mniejsze), a i tak zmieściłeś się w zakresie 8GB. Oczywiście jestem zdania, że więcej pamięci nie zaszkodzi, ale jak ktoś chce zaoszczędzić w tym momencie, to 8GB RAM mu obleci na najbliższy czas.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 22-10-2016 o 09:51

  10. #10

    Domyślnie

    Zmiescilem, ale komfort pracy pozostaje na niezbyt wysokim poziomie. Dlatego staram sie nie przekraczac pracy na wiecej niz 20 zdjeciach jednoczesnie. A szkoda, bo chcialbym masowo wrzucic wiecej i niech sie "mieli".

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 15:04
  2. Zestaw do ok. 5500 - 6000 zł (i5 czy i7?)
    By Wronaavd in forum Komputery
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 12:28
  3. jaki zestaw? lap+monitor?
    By yozz84 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 23:52
  4. Czy to dobry zestaw komputerowy?
    By Radosso in forum Komputery
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 07-11-2010, 01:26
  5. Zestaw komputerowy do grafiki 2d bez gier
    By Franeq in forum Komputery
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-02-2009, 02:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •