Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie rozbudowa starego PC - czy to jeszcze ma sens?

    Cześć

    proszę o poradę , mam w domu już bardzo leciwego laptopa(core 2 duo) i nawet do takiej najbardziej podstawowej obróbki zdj (Nikonowskim programem nxView) się po prostu nie nadaje. Wywoływanie z RAW trwa wieczność.

    Mam nieużywanego PC , obecnie jest tam jeszcze starszy procesor Dual Core. ALE Płyta obsługuje procesory z ' LGA 775' i np. taki Core 2 Quad by pasował. Ma już 4 rdzenie i np. 4x 2500mhz. Ok to dalej w stosunku do tego co oferują dzisiaj nowe i5 i i7 zabytek , tylko że koszt modernizacji to kilka stówek na używany procesor , ew. dokupienie RAM. Całą resztę mam.

    Pytanie :

    - czy taki sprzęt dzisiaj da jeszcze radę to takich zastosowań? ( nie mówię o pracy z PS i innymi zaawansowanymi programami)
    - czy sama zmiana laptop na pc na tych samych parametrach będzie na plus? laptop się mega grzeje i spowalnia:/

    Nie chcę kupować komputera specjalnie do tego , żeby raz w tygodniu poprzycinać zdj, delikatnie wyostrzyć i z RAW z robić JPG.. do codziennej pracy mam laptopa , ale 'służbowy' i nawet sapera nie zainstaluje:/

    pozdrawiam

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zmiana dysku twardego na ssd plus świeży win10 czyni cuda nawet w starym sprzęcie, oczywiście trzeba zadbać o te 4GB ram żeby to nie zapychało się i tyle jeśli chodzi o rozsądną modernizacje.

  3. #3

    Domyślnie

    ale to chyba musi płyta mieć SATA III?

  4. #4

    Domyślnie

    Nic bardziej błędnego. SSD równie dobrze pracują na SATA I i II.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    ok ostatnie już pytanie.

    Pod płytę główną którą mam mogę wsadzić procesor dwu rdzeniowy (core 2 duo) lub cztero (core duo quad) - czy to ma aż takie wielkie znaczenie (liczba rdzeni) czy lepiej kierować się taktowaniem procesora?

    czy odczuje przy obróbce zdj , że mam cztery rdzenie zamiast dwóch?

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Podaj model płyty głównej. Jeżeli obsługuje procesory C2Q, to za około 80-90zł można do niej wsadzić Xeona E54xx i mieć 4X2,8GHZ z 12mb cache.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli Twoja płyta obsługuje xeony to nie ma ekonomicznego sensu pchać się w quady. Ja wymieniłem core 2 duo na Xeona E5450 4x3.0Ghz 12mb cache do tego dysk SSD i komputer dostał niezłego kopa.
    D7000 + S 17-50/2.8 + T 50-135/2.8 + sunpak 433D + Metz 52

  8. #8

    Domyślnie

    Na tej stronie pclab.pl/art50000-115.html porównasz swój procesor z każdym innym pod kątem obróbki w wielu programach, a wyniki masz w sekundach.

  9. #9

    Domyślnie

    podaj pełną specyfikację twojego komputera, budżet oraz konkretne zastosowanie sprzętu.

  10. #10

    Domyślnie

    płyta główna GA-G31M-ES2C GigaByte.

    Obecnie 2gb Ram , Karta graficzna jakaś nVidia (nie widzę jaka , bez wentylatora ale z wielkim radiadiorem) - generalnie gry nie będą i tak priorytetem. , Procesor Intel E1200 .

    W specyfikacji niestety nie ma , że obsługuje Xeony , najwyżej co to Quad. Dysk jakiś zwykły.

    Budżet - tak żeby to miało ekonomiczne uzasadnienie. Części na 99% z allegro używki.

    Realnie czy za 500zł coś zdziałam? Jak mam wydać 1000zł czy więcej i dalej mieć stary komp to nie wiem czy to opłacalne.

    pozdrawiam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy jest sens się jeszcze edukować - czyli szkoła foto - jaką wybrać
    By mini21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 23:06
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 00:46
  3. Czy kamera ma jeszcze sens?
    By ropusz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 10:44
  4. iMac 7.1 i rozbudowa....
    By conik in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 18:22
  5. Czy jest jeszcze sens kupowac nowego D90 ?
    By bero in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •