Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Epson L800/L805 wydruk z ramką lub bez ramki - problem.

    Drukarka Epson L805 - nie potrafię sobie poradzić z problemem jak na fotce. Drukuję bez ramki a jednak na dole i po prawej został biały pasek (zdjęcie przesunięte i ucięte względem papieru). Jak drukuję z ramką to zdjęcie także jest przesunięte względem ramki.

    https://www.dropbox.com/s/568blaxa1x...Q100R.jpg?dl=0

  2. #2

    Domyślnie

    Z jakiego programu drukujesz, jaki rozmiar papieru, a najlepiej jakie ustawienia do wydruku stosujesz ? (najlepiej jakiś zrzut ekranu) Będzie łatwiej coś wymyślić

  3. #3

    Domyślnie

    Co to za papier?
    Zmierz go... może okaże się, że jest za szeroki/wysoki.
    Zmień ew. program do drukowania.
    Ja na L850 takiego problemu nie mam (papier Epson Premium Glossy 10x15 i inne).

  4. #4

    Domyślnie

    Papier mierzyłem i wymiary są ok co do mm (10x15, 13x18 ). Drukuję jpg z poziomu przeglądarki systemu Windows (ustawienia robię we właściwościach drukarki), na podglądzie przed samym wydrukiem wszystko jest poprawnie. Drukuję też z poziomu Lightroom'a - wszystkie opcje wyłączone lub włączam "Zmieść w ramce" / "Automatycznie obróć w ramce" ale to nie przynosi żadnego efektu. Tu także na końcowym podglądzie jest wszystko ok. Może jakąś kalibracje trzeba wykonać? Spróbuję odinstalować drukarkę i zainstalować ponownie stery/oprogramowanie.

  5. #5

    Domyślnie

    zainstaluj sobie epson easy photo print. Na początek przygody z drukiem powinno wystarczyć i pomóc.

  6. #6

    Domyślnie

    Drukowanie za pomocą Epson Easy Photo Print nic nie daje. Zainstalowałem od nowa sterowniki i oprogramowanie i ciągle mam wydruki przesunięte w lewo i do góry względem papieru Próbowałem walczyć za pomocą suwaków jak na foto ale nie ma żadnych zmian.

    https://www.dropbox.com/s/elhxb2eofz...owane.jpg?dl=0

  7. #7

    Domyślnie

    Wrzuć jakieś screeny z ustawieniami wydruku, typu format, jakość, papier, z marginesami czy bez itp. może być zakładka print z LR, cokolwiek, do wróżbity mi daleko . Dawno temu zdarzył mi się podobny efekt jak włożyłem mniejszy papier i nie przestawiłem formatu wydruku w sterowniku.

  8. #8

    Domyślnie

    obstawiam zły wymiar papieru, spróbuj na firmowych Epsona, one są ciut mniejsze niż podawany wymiar (różnica wynika z przelicznika cali na cm) i stąd papier który ma 100x150mm realnie, będzie źle zadrukowany w drukarce.

  9. #9

    Domyślnie

    Albo spróbuj jeszcze wybrać nie 10x15 a A6.

  10. #10

    Domyślnie

    Doszedłem o co chodzi. Papier 13x18 Epsona jest faktycznie trochę mniejszy bo wynika to z przeliczenia z cali. Podczas prób ogarnięcia problemu coś poprzestawiałem, w konsekwencji miałem także problem z poprawnym zadrukiem formatu 10x15. Po przywróceniu wszystkiego do ustawień fabrycznych jest tak jak to wymyślił producent drukarki. Wydruki bez ramki można wykonać tylko z kilkoma rozmiarami papieru. Ręczne wprowadzenie rozmiaru papieru 130x180 mm nadal nie umożliwi wykonanie wydruku bez ramki. Pozostaje albo kupić papier Epsona albo dociąć papier do wymiaru 127x177 mm. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. Epson l800 problem z głowicą
    By Maciejf in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-04-2019, 17:44
  3. Epson L800 problem z wydrukiem pełnego kadru.
    By witus in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26-07-2016, 22:20
  4. Epson L800 a wydruk dokumentów - może Canon MG6350
    By bozydar in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 20:35
  5. Problem z Drukarką EPSON L800
    By _lilith_ in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 00:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •