Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Warszawa vs Kraków

    Cześć, moje pytanie może jest nietypowe, ale zachęcam Was do luźnej dyskusji. Na codzień jestem fotografem w Hiszpanii, ale planuję powrót do naszego pięknego kraju. Tęskni się mimo wszystko za Polską. Mam całkowitą dowolność jeśli chodzi o miejsce zamieszkania. Tutaj powstaje moje pytanie, które miasto pod względem pracy jako fotograf na własnej działalności daje większe możliwości, większa liczba zleceń ślubnych, reklamowych czy współpraca z modelkami. Mam spore doświadczenie, myślę że portfolio się obroni, ale dziś nie mówmy o portfolio. Skupmy się na przewadze Krakowa nad Warszawą lub Warszawy nad Krakowem. Będę bardzo wdzięczny za udział w dyskusji.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W każdej branży i dziedzinie warszawa, inny poziom życia, inne zarobki, inne ceny itd, do tego zdecydowanie większy rynek ( i nie chodzi rynek główny ).

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę że jeśli jesteś naprawdę dobrym profesjonalistą to czy Kraków czy Warszawa to nie ma większego znaczenia.
    Spróbuj w Warszawie - w razie czego się przeprowadzisz
    Pawda jest taka że większość tych naprawdę intratnych zleceń (zwłaszcza reklamowych) i tak załatwia się głównie "z polecenia"
    Powodzenia!
    Piotr

    P.S.
    Tak z ciekawości - w jakim rejonie Hiszpanii działasz?
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 08-10-2016 o 13:42
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedzi, no na oewno dobry fotograf i tak się obroni, ale zawsze warto sobie to ułatwić. Działam w Katalonii i bardzo często na Majorce (w sumie to też Katalonia),

  5. #5
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    ja bym nie wracał z Majorki

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może to mało patriotyczne ale trzymałbym się z dala od naszej wspaniałej ojczyzny, zwłaszcza w twoim przypadku ponieważ język hiszpański daje wielkie możliwości na świecie.

  7. #7

    Domyślnie

    Wiecie w Hiszpanii też nie jest kolorowo (oprócz pogody), katalończycy to ludzie bardzo nieufni w stosunku dla "obcych". Współpracuję głównie z Niemcami i Brytyjczykami. Jeśli chodzi o sprawy polityczne to chyba jest nawet gorzej niż u nas hehe, nie sądziłem, że to kiedyś powiem.
    Ostatnio edytowane przez emerlu ; 08-10-2016 o 14:43

  8. #8

    Domyślnie

    Polecę w podobnym tonie co koesh i rycerz... Ciekawi mnie, do czego konkretnie chciałbyś tu wracać... Przyjedź najpierw na urlop, może Ci przejdzie. Potem rozważ raczej Niemcy (np. Berlin) albo UK skoro masz kontakty... Są to obszary wzrostu oraz dodatniej migracji a poland raczej się pakuje, niż rozwija.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 09-10-2016 o 04:15

  9. #9

    Domyślnie

    We wszystkich znanych mi przypadkach, w ktorych ktos zalil sie na brak zrozumienia/niechec/wyobcowanie/bariery- "wina" byla po stronie zalacego sie. Przemysl kolego wszystko raz jeszcze. Pzdr.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    We wszystkich znanych mi przypadkach, w ktorych ktos zalil sie na brak zrozumienia/niechec/wyobcowanie/bariery- "wina" byla po stronie zalacego sie.
    Jest to duża mądrość, natomiast faktycznie Katalończycy są dość specyficzni jeśli chodzi o biznes z "obcymi".
    Mieszkałem w Hiszpanii ponad 3 lata i coś mogę powiedzieć na ten temat...
    Na miejscu założyciela wątku nie wracał bym do PL - jeśli znasz hiszpański to rozważ inne rynki.
    Polska obecnie jeśli chodzi o zaczynanie od zera (bo tak musiałbyś zacząć bez układów tutaj) i własny biznes to dno.
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Wisła Kraków - Polonia Warszawa
    By rusio18 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 23:26
  2. [ Sport ] Legia Warszawa - Wisła Kraków (9 sztuk)
    By Adam Polak in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 17:46
  3. [ Sport ] [Ekstraklasa] Legia Warszawa - Cracovia Krakow
    By Beson in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 13:16
  4. [ Sport ] Legia Warszawa - Cracovia Krakow
    By projacek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 06:00
  5. Kraków, Planty, Warszawa...
    By c-man in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 00:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •