Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pardubice

  1. #1

    Domyślnie Pardubice

    Idąc za ciosem wrzucam zestaw fotek z pokazów w Pardubicach

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    6. Wiem, wiem) Skos - ale to moja słabość)


    7.


    8.


    9.


    10.


    11.


    12.


    13.

  2. #2

    Domyślnie

    8 przyciągnęła mój wzrok
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #3

    Domyślnie

    Sporo ekstra kadrów ale kadrowanie często mi osobiście nie podchodzi. Pomijając zdecydowane skosy sporo kadrów jest pozbawionych równowagi. Sporo pustych przestrzeni i w rogu samolot, np. 5, 7 i 9.
    Ponadto 1-ka i 7-ka jednak trochę "mniętkie". Odbiegają od mocnej reszty. Nie wiem czy też jest sens wrzucać w jednym wątku np. 9 i 10 skoro kadry podobne a 10-ka o wiele ciekawsza.

    Ogólnie niezły materiał ale można by jeszcze nad nim powojować. 8 i 10 biorę w ciemno, 5 i 12 po przekadrowaniu.
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  4. #4

    Domyślnie

    Ależ ten Mustang wyszedł świetnie! Te zdjćęia muszę pochwalić. Me 262 też niczego sobie, ale skos przy starcie kompletnie mnie nie przekonuje. To czarnobiałe z ziemi bez skosu byłoby świetne, dobrze zrobiona konwesja, kadr fajny, tylko ten pochył...

    Fajne maszyny były jak widzę...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    @mori - dzięki za uwagi. Jeśli dałbyś radę to poproszę o Twoją wizję przekadrowania 5 i 12.
    Co do 5,7 i 9 to zmniejszenie kadru spowoduje - moim zdaniem - zbyt mało przestrzeni między skrzydłami i brzegami kadru. Przesunięcie do przodu zrobi mi tzw. centralkę, więc moim zdaniem takie ustawienie jest optymalne....
    Odnośnie 1 i 7 dało się już we znaki mocne przymknięcie przysłony przy czasie 1/30... @2pompony - tak jak pisałem wcześniej skosy są celowym zabiegiem. Zdaję sobie sprawę, że takie kadrowanie może wzbudzać pewne wątpliwości, ale staram się szukać nowych pomysłów, bo proste panoramowanie już mnie znudziło))

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •