Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Filtr polaryzacyjny = wzrost jakosci zdjecia

    Postanowilem dzisiaj przetestowac moj filtr polaryzacyjny - sprawdzic jak duze straty jakosci powoduje.
    Ku mojemu zaskoczeniu otrzymalem lepsze zdjecia niz bez filtra

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0b38797d2.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...621130eb1.html

    Na przeslonie 2.8 otrzymalem lepsza ostrosc, mniejsza aberacje.
    Na f4 efekt juz byl mniejszy, ale jednak tez. Na f5.6, f8 i f11 nie zauwazylem zadnych roznic, bez wzgledu na to czy filtr byl czy nie. Podejrzewam ze filtr zadzialal po prostu jak przymkniecie przyslony o dzialke...

    Test na Nikon D70, Tokina 280 PRO, filtr 77mm hakuba (najtanszy jaki znalazlem).

    O co chodzi? czy warto kupowac drogie filtry polaryzacjyne (ceny za 77mm nawet do 1000 zl...) skoro najtanszy nie powoduje strat w jakosci, a wrecz przeciwnie - wzrost.

    pozdrawiam
    D2X, Nikkor 50mm/1.4

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 450yamaha Zobacz posta
    Iso 1600?
    800
    D2X, Nikkor 50mm/1.4

  4. #4

    Domyślnie

    tak myślałem Co do tematu to sądze ze jest tak jak mówisz, polar działa jak przymkniecie obiekywu, stad pewnie wydaje sie, ze zdjecie jest lepsze optycznie.

  5. #5
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 450yamaha Zobacz posta
    polar działa jak przymkniecie obiekywu,
    Rozwiń tę myśl, i uzasadnij.

  6. #6

    Domyślnie

    co za bzdury
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Gdzie ta lepsza jakość? Po za tym że z polarem jest ciemniejsze i to koszmarne CA tak się nie rzuca w oczy różnic znaczących nie ma. Wpływ filtru na optykę wyłazi w całej okazałości na długich ogniskowych.
    Polar (zresztą żaden inny filtr też) nie działa tak jak przysłona i co za tym idzie nie da się operować GO za pomocą filtra.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Gdzie ta lepsza jakość? Po za tym że z polarem jest ciemniejsze i to koszmarne CA tak się nie rzuca w oczy różnic znaczących nie ma. Wpływ filtru na optykę wyłazi w całej okazałości na długich ogniskowych.
    Polar (zresztą żaden inny filtr też) nie działa tak jak przysłona i co za tym idzie nie da się operować GO za pomocą filtra.
    Ja widze ze zdjecie jest ostrzejsze - plakietka w prawej dolnej czesci, pionowe deski na elewacji.
    Nie twierdze ze znacznie, ale na pewno nie gorsze, a to juz mnie zdziwilo (zwlaszcza, jak wspomnialem, przy tej cenie/jakosci filtra). Pozbycie sie koszmarnej (a jakze) CA to tez poprawa optyczna.

    Mnie taki efekt "utraty jakosci" zaskoczyl, pomyslalem, a co tam, podziele sie.

    I nie twierdze ze filtr ma wplyw na GO.

    wigi - gdzie ?
    D2X, Nikkor 50mm/1.4

  9. #9

    Domyślnie

    ja również mam polara i jestem dosc zadowolony zwłaszcza w słoneczne dni, tylko musze uważac by fotka nie wyszła poruszona pzdr
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  10. #10

    Domyślnie

    po pierwsze iso 800 nie daje tak powtarzalnych rezultatow jak np 200, po drugie ja nie widze jakiejs szczegolnej roznicy
    a po trzecie to rozumiem ze aparat byl na statywie i focus byl zablokowany ?
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •