Close

Strona 34 z 76 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 754
  1. #331

    Domyślnie

    Racja @klasyk ! Niektórzy z bohaterów zdjęć może faktycznie są spokojni i szczęśliwi pomimo że bieda piszczy jak mysz w kościele! Ja aż w tak zażyłe relacje z tymi ludzmi jednak nie wchodzę by być w stanie znać ich emocje a tym bardziej je pokazać jeszcze. Że się nic nie zmieniło? Oj nie byłbym tego taki pewien... A że na szczęście ostatnie takie lata? Może to i lepiej a może i nie... Będzie napewno nowoczeżniej. Może bogaciej. Nic już nigdy nie będzie takie samo... Ale to już nie jest przynajmniej teraz tematem zdjęć z mojego cyklu.
    Ostatnio edytowane przez zeberek1 ; 07-10-2018 o 14:07

  2. #332

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klasyk Zobacz posta
    Jako całkiem niedawny wieśniak, mam raczej mało ciekawe a w dodatku dorosłe skojarzenia.
    [...]
    Ostatnie lata takiej wsi... - na szczęście.
    Jako miastowy od kilku pokoleń i znający wieś z opowieści ludzi którzy z niej uciekli i z moich sporadycznych na niej wizyt, czekałem kiedy koś tak napisze.

    Od siebie dodam, te zdjęcia kompletnie mnie nie ruszają. Oglądam je jako ciekawostkę i ogólnie większość uważam za słabe technicznie. Doskonale opisało to kilku użytkowników forum, ostatnio Wujot, Rycerz i inni w rozmowach
    Wyobraź sobie że są ludzie którzy się wstydzą takiej Polski. Uważają ją za zacofaną i chcą o niej zapomnieć. Dla nich to co robisz to ośmieszanie kraju, który chce rozwijać a nie pozostawać w skansenie (niestety nie podam kto, bo nie pisali publicznie a ja jestem miastowy, więc jeszcze inaczej na to patrzę).
    Dla mnie jako osoby patrzącej z boku, to na zdjęciach nie ma nic ciekawego. Tak jakbyś w kółko pokazywał pracę w tej samej fabryce przy jednej linii produkcyjnej. Po kilku kadrach wszystko zaczyna się powtarzać i staje się nudne.
    W fabryce robiącej różne rzeczy, dla jakiegoś tokarza szlifierza, frezera, spawacza robi różnicę co akurat wytwarza, bo detale są inne każdego dnia, ale nawet wtedy dla kogoś patrzącego z boku jest to bardzo nudne. W przypadku pracy w polu jest tak samo. Czy orka i bronowanie pod żyto i pod pszenicę czymś się różnią? Czy inaczej wóz jedzie i inaczej jego ciężar znosi koń gdy wiezie tonę drewno, tonę siana, tonę słomy, tonę węgla? (Tona jako dowolna jednostka wagi.)
    Jeśli jest inaczej, to pokaż to na zdjęciach. Obecnie jest... powiedzmy tak sobie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    bieda piszczy jak mysz w kościele!
    Widziałeś kiedyś biedę w kościele??? Toż to oksymoron!!!

  3. #333

    Domyślnie

    Skoro to się zrobiło aż takie nudne to... THE END...

  4. #334

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Wyobraź sobie że są ludzie którzy się wstydzą takiej Polski. Uważają ją za zacofaną i chcą o niej zapomnieć. Dla nich to co robisz to ośmieszanie kraju, który chce rozwijać a nie pozostawać w skansenie
    Pisałem o tym parę miesięcy temu w innym wątku. Znam ludzi którzy tak właśnie odbierają te fotografie. Tych ludzi taka Polska "boli", wstydzą się tego. Jednych razi pewna forma nagości, innych razi pewna forma biedy czy ubóstwa. Pomimo tego, że zdjęcia po części przypominają mi przełom lat 80-90 i jakoś mi to nie przeszkadza, to może warto mieć na uwadze osoby u których taki przekaz wzbudza negatywne emocje... Faktem jest też, że zdjęcia w kółko ukazują to samo. Ale w sumie dotyczy to każdych zdjęć- czy to sportowych, ptaków czy też moto... Mimo wszystko śledzę wątek i czekam na jakąś perełkę. Perełkę o której kiedyś wspominałem w tym wątku...

  5. #335

    Domyślnie

    Zeberek Ty się nie obrażaj, tylko rób dalej swoje. Niezależnie od oceny technicznej i artystycznej tworzysz kawał dobrego dokumentu, którego wartość rośnie z czasem. Inna rzecz, CO chcesz pokazać? Była już kiedyś dyskusja o tym. Sam musisz wiedzieć. Dokument niby ma być obiektywny, ale jak mówią nie ma większego kłamstwa niż dokument fotograficzny. To Ty wybierasz CO i w JAKI SPOSÓB pokazujesz.

  6. #336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Skoro to się zrobiło aż takie nudne to... THE END...
    Zaskoczyłeś mnie. Spodziewałem się reakcji w stylu - to teraz pokażę coś innego - i tu dwa trzy zdjęcia.
    Jak piałem,Twoje zdjęcia traktowałem jako ciekawostkę. Może nie są świetne, ale jednak różnią się od zachodów nad morzem, czy wschodów na łące.
    Mam nadzieję że Cię nie uraziłem. Jeśli tak, to przepraszam bo nie miałem takiego zamiaru.

  7. #337
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Skoro to się zrobiło aż takie nudne to... THE END...
    Łatwo jest strzelić focha i iść. Trudniej zrobić dwa ciekawe kadry.
    Mam propozycję. Wybierz 15 najciekawszych zdjęć z tego wątku i opowiedz nam historię o wsi. Może być tu może być w nowym wątku.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jakiego obiektywu używasz ?

  8. #338

    Domyślnie

    Kiedyś taki Wiktor Wołkow na samym tylko Podlasiu fotografował przez równe 50 lat wciąż te same konie, fury siana, chłopów w polu przy orce, sianiu zboża i koszeniu. Rozległe łąki na których dziesiątkami stały stogi. Chlopów na pychówkach na rzece. Krowy i konie na pastwiskach. Kapliczki przydrożne i krzyże drewniane, bociany, wszelkie ptaki, płoty, wierzby itp elementy wiejskie. Notorycznie i z tego samego miejsca bez opamiętania uwieczniał rozlewiska Biebrzy i Narwi. Tysiacami na slajdacb trzepał wschody i zachody słońca, mgły i sniegi w zimy kiedy jeszcze one były takie prawdziwe. I jak w koncu ktoś obeznany mu to nazywał: powietrze na Markowym Wygonie. Non stop to samo! Przez 50 lat! Maniakalna nuda! Teraz nic z tego co wtedy robił juz nie pozostało... Zostały tylko te Jego zdjęcia i kilka wydanych albumów -piękny, wspaniały dokument tamtych czasów. U kresu swego zycia kiedyś powiedział: konie już tu nie jeżdzą, to nie to samo. Nic tu po mnie...
    Ostatnio edytowane przez zeberek1 ; 07-10-2018 o 19:26

  9. #339

    Domyślnie

    Fotografujmy wszystko, bo kiedyś nic z tego nie pozostanie...

  10. #340

    Domyślnie

    "Wyobraź sobie że są ludzie którzy się wstydzą takiej Polski. Uważają ją za zacofaną i chcą o niej zapomnieć. Dla nich to co robisz to ośmieszanie kraju,
    który chce rozwijać a nie pozostawać w skansenie".

    Jaki jest sens przejmowania się ludźmi słabego rozumu?

    Pewnie ten wątek mógłby być fotograficznie lepszy, ale czy jest zły?
    I jest pokazaniem czyjegoś konsekwentnego (i moim zdaniem ciekawego) projektu.
    zeberek1 - rób swoje
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 34 z 76 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Ostatnie promienie lata portretowo
    By Dexter88 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 09:49
  2. [ Przyroda ] ostatnie tchnienie lata
    By .:Ania:. in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 07:31
  3. [ Krajobraz ] Ostatnie powiewy lata
    By fotokornik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 18:39
  4. [ Krajobraz ] Ostatnie Tchnienie Lata - Las
    By judith_manson in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 13:23
  5. [ Krajobraz ] Ostatnie dni lata
    By Klausik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 01:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •