Close

Strona 33 z 76 PierwszyPierwszy ... 23313233343543 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 754
  1. #321
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Mi się nie podobają. Ale dlaczego? Bo nie ma w nich nic dbałości o kadr. I obróbka jest słaba. Takie jeżdżenie po sentymentalnych wrażeniach mało do mnie trafia. Tak. Miałem dziadków na wsi. Ale te zdjęcia są nudne. Dla mnie. I nie piszę tego żeby wam zrobić przykrość. Raczej zachęcam do poszukiwania kadrów. Do większej selekcji. Zrobicie jak chcecie. Ale możecie mieć ec lepsze zdjęcia. Naprawdę.

  2. #322

    Domyślnie

    Drogi kolego @rycerz ! Masz doprawdy słuszną rację! Te zdjęcia rzeczywiście są nudne! Jak flaki z olejem! Albo i gorzej! My doskonale o tym wiemy. Tak jak całe to zycie na wsi. Jak robota w fabryce na taśmie non stop na okrągło ta sama deseczka na stół! Rok w rok to samo. Oranie, sianie, koszenie, zbieranie i znów oranie... I tak w koło Macieju! Zima robi przerwe... I znów to samo! Oranie, sianie... Itd!
    A więc teraz pytanie: wynajdziesz jakieś specjalne frykasy do zdjęć tym bardziej dziś jak już praktycznie nie ma tego co pokazujemy? A dodatkowo w tym przypadku miejsce akcji było tak okropne, że praktycznie nie dało się zrealizować dobrego kadru bez jednego wielkiego bałaganu w nim. Owszem, można nie robić wogóle tych zdjęć, ale czy to lepsze? Ja wole zrobić niż zostawić ten wątek by umarł śmiercią naturalną z zapomnienia.
    Ostatnio edytowane przez zeberek1 ; 07-10-2018 o 01:21

  3. #323

    Domyślnie

    Czy mi sie te zdjecia podobaja, nie jestem pewny tak do konca.
    Wywoluja jednak we mnie naplyw wspomnien i zadumy.
    Ciesze sie, ze je robisz i nie poddajesz sie.

    ... pamietam jak sam pomagalem w takich pracach polowych, kiedy moi koledzy w tym czasie chodzili nad jezioro ... jak by to bylo wczoraj.
    ... pamietam do dzis zapach siana i młócenie zboża i wskopki i lazenie po polach i kniejach ...

    Emocjonalizm w Twych fotografiach poznaja ci, ktorzy sami te czasy przezyli.
    Pozdrawiam i zycze wytrwalosci.

  4. #324

    Domyślnie

    Dziękuję Leszku @6868 ! Wiem dobrze o tym, że do zrozumienia tych zdjęć blizej jest ludziom którzy kiedyś to przeżyli sami niż współczesnemu 18 latkowi.

  5. #325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    ...Wiem dobrze o tym, że do zrozumienia tych zdjęć blizej jest ludziom którzy kiedyś to przeżyli sami niż współczesnemu 18 latkowi.
    Tutaj jednak piszemy o dwóch różnych sprawach. O rozumieniu i o tym czy zdjęcia się podobają. Na wsi co prawda nigdy nie mieszkałem, ale moja mamusia ze wsi pochodzi więc jako dziecko wakacje spędzałem wyłącznie na wsi. Pamiętam żniwa, wojny na cepy i krowie placki, prowadzenie traktora, jeżdżenie na świniach, jeżdżenie wozem do kościoła, picie mleka prosto z cyca, wypas krów, wyścigi na bosaka po ściernisku itp. To co jest na większości twoich zdjęć pamiętam jak dziś i raczej rozumiem co chciałeś pokazać. A to czy same kadry mi odpowiadają to już inna sprawa. Oczywiście uogólniając, nie odnoszę się do konkretnych zdjęć a raczej do wątku jako całości.

  6. #326

    Domyślnie

    Pełen zakres wrażeń wiejskich jak widzę kolego @cz4rnuch ! No pięknie się działo...

  7. #327

    Domyślnie

    Owszem, te zdjęcia trafiają najbardziej do ludzi, którzy znają takie scenki ze swojego życia i by wywołać wspomnienia, emocje, wystarczyłoby byle jakie zdjęcie, byle fragment, kapliczka, wóz, rower, pług. I ja je rozumiem, bo były to sceny powszechne, tuż za miastem. Lecz pozostali odbiorcy nieznający takich realiów czy odczytają to tak samo, jak chce autor? To trudne, niewiadome i może to jest pytanie retoryczne.
    Jednak jeśli autorowi nie chodziło tylko o przekaz dla wybranej grupy to czy możnaby lepiej to zrobić by uczynić ten świat bardziej czytelnym, czy zrozumiałym. Dlatego ważna jest technika przekazu. @zeberek1 I tu właśnie trochę szkoda, że niektóre kadry ucinają te wywoływacze wspomnień, jak np. zdjęcie skrzyżowania - kapliczka po lewej ledwo się mieści, i stary dom z prawej kuka. Tak mocno trzeba sobie domalowywac w wyobraźni resztę, bo zaczątki pokazałeś, jednak chciałoby się widzieć, widzieć szeroko. Kapliczka, która pewnie kiedyś stała w tym samym miejscu lecz przy skrzyżowaniu piaszczystych dróg polnych - to miejsce jest ważne i skrzyżowanie i ta kapliczka. Wzrok nie zatrzymuje się w centrum, na pasach, ale bładzi ku tym ciekawszym elementom. Dlatego dbaj o kadr a wtedy całość historii będzie równiejsza.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 07-10-2018 o 12:05

  8. #328

    Domyślnie

    Z tym zdjęciem o którym wspomina @jurkarol był też swoisty problem. Wszystko działo się w sekundach że ledwo zdążyłem załapać kadr. A głównie chodziło mi o pokazanie tego kontrastu w centrum kadru własnie. Z jednej strony fura z koniem a z drugiej traktorowa "dwukółka" doczepiona do osobówki. Polak potrafi! A kapliczka i stara chata owszem ciasno zamykają kadr. Bo poza nimi znów był bałagan. A ujęcie wszystkiego szerzej poprostu robilo wg mnie nadmierny natłok elementów na zdjęciu.

  9. #329

    Domyślnie

    Warto mieć też na uwadze, że wieś wsi nierówna... Jedne są/były mniej wiejskie, a inne bardziej...

  10. #330
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Pozwolę sobie napisać, że wywołany u odbiorców wiejski sentymentalizm jest skutkiem zastosowania idyllicznego filtra pamięci. Jako całkiem niedawny wieśniak, mam raczej mało ciekawe a w dodatku dorosłe skojarzenia. Jeśli przyjmiemy, że autor nie wnika w emocje mieszkańców a jedynie przedstawia zastany obraz, to nie ma się czego czepiać. Osobiście czuje niedosyt. Widzę jak jest ale nie widzę dlaczego a z ilości i różnorodności zdjęć wnioskuję, że autor bywa w centrum wydarzeń. Za przeproszeniem co mnie obchodzi poprawny dobór ekspozycji dla podkowy na drzwiach, jeśli wkoło trwa "Cicha noc"? Widzę kadry z których odczytuję treść: - jestem szczęśliwy/szczęśliwa ale nie wiem dlaczego. I wtedy odpowiadam: - dlatego, że od 70 lat nic się w twoim otoczeniu nie zmieniło. Najwięcej o tym wiedzą wiejscy nauczyciele.
    Ostatnie lata takiej wsi... - na szczęście.

Strona 33 z 76 PierwszyPierwszy ... 23313233343543 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Ostatnie promienie lata portretowo
    By Dexter88 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 09:49
  2. [ Przyroda ] ostatnie tchnienie lata
    By .:Ania:. in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 07:31
  3. [ Krajobraz ] Ostatnie powiewy lata
    By fotokornik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 18:39
  4. [ Krajobraz ] Ostatnie Tchnienie Lata - Las
    By judith_manson in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 13:23
  5. [ Krajobraz ] Ostatnie dni lata
    By Klausik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 01:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •