Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    N 24-120 lub S24-105
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #22

    Domyślnie

    Takich zoomów, to nie mam. Tzn. mam, ale pod DX ( mam D40 i N10-24 oraz N 18-200 ). Teraz chcę zabrać D600.
    Wyjazd jest typowo turystyczny - 2 tyg. Tokyo, Nikko, Kanazawa, Kyoto, Nara, Himeji, Hiroshima, Koyasan, Hakone. Raczej dużo fotografowania.
    Przerabiałem już np. Nex'y, ale wolę jednak fotografować lustrzanką, choć jest większa

  3. #23

    Domyślnie

    IMO N 28-80 ( 3.3-5.6 G ) jest OK. Ale na wieczór w Kyoto (ciekawe, czy uda ci się sfotografować jedną z około setki gejsz w mieście) by się przydało coś jaśniejszego.
    Doradzę jeszcze maksymalizowanie czasu w Kyoto, np. kosztem Tokio. W razie czego przy dworcu w Kyoto jest gigantyczny sklep z elektroniką, z łatwością dokupisz tam potrzebny obiektyw
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 26-09-2016 o 16:40
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    ?...W razie czego przy dworcu w Kyoto jest gigantyczny sklep z elektroniką, z łatwością dokupisz tam potrzebny obiektyw
    Ja bardziej chyba potrzebuję zdecydowania i umiejętności niż sprzętu . Jak sam widzisz nazbierałem tego cholerstwa, lekko to oceniając, zbyt wiele. Już mam problem z wyborem i myślę, że byłoby wysoce nierotropnie, ddatkowo go powiększać .

  5. #25

    Domyślnie

    Plastyka, detal i możliwość złapania 'momentu" to dla mnie tylko tele. Może moje przyzwyczajenie, ale ciekawych wiele momentów mi uciekło jak nie miałem go zapiętego. Najmniej cenię szeroki kąt, ale ja to ja.
    Gdybym miał wybierać to uniwersalny zakres 28-80 i tele 70-200 ze światłem 2.8 baaardzo się przydaje.
    Ale weź tez pod uwagę co na miejscu będziesz fotografował, co innego jechać do miejskiej jungle a co innego na pustynię i tam gdzie detale architektoniczne. Co wyjazd i człowiek to inne podejście oraz cel do sfotografowania.
    Niemniej życzę udanego pleneru i pozytywnych emocji
    Nikon i podróże ...


  6. #26

    Domyślnie

    Wystawiłem całą zgraję na stół. Potem drogą eliminacji zacząłem chować te, których raczej nie zabiorę. W tej chwili zostało ciało D600, Sy14, N20 i N28-80. Wygląda nienajgorzej.

  7. #27

    Domyślnie

    Z mojej natomiast praktyki na wyjazdach wynika, że jednak zoomy to jest to, czego częściej się używa. Wszystko oczywiście zależy od podejścia, tematów, które Cię interesują. Ultra szerokiego kąta aż tak bardzo zwykle nie brakuje na takich wyjazdach, mz zamiast Sy14 i N20 wystarczy N 18-35G. Najważniejszy dla mnie jest standard, najlepiej jasny, więc N28-80 to tak sobie, dorzuć 50. Innych stałek bym nie brał. Wyjazd zorganizowany, grupa, czy sam decydujesz o czasie?

  8. #28

    Domyślnie

    Ja tam przeżyłbym taki wyjazd nawet z jednym szkłem byle to był wspomniany przez poste zoom. Wspominałeś coś o N24-85G VR. Lekki, jest dość szeroko i portretowo. No ale rozumiem, że do Japonii nie lata się codziennie więc człowiek chciałby się jakoś dozbroić na wszelki wypadek. Ja uważam, że dwa obiektywy to optimum, jeśli są lekkie i kompaktowe to można pomyśleć o trzech ale jeśli zdjęcia nie są priorytetem to i tak będą one leżeć w plecaku lub torbie. No chyba, że tylko ja jestem taki leniwy, że nie chce mi się zmieniać obiektywów.

  9. #29

    Domyślnie

    Chyba nie tylko Ty jesteś leniwy
    Dwa szkła zwykle wystarczą, pytanie tylko, czy kolega zechce fotografować przyrodę (szeroko rozumianą) tudzież jakieś detale, wtedy tele może zabraknąć. I jakie ogniskowe lubi na co dzień. Fakt, że stałki najczęściej przeleżą w torbie, jednak czasem dla jednego spaceru warto zabrać 50 czy 35.


    Ps. Pytanie "jakie obiektywy zabrać?" to prawie "jak żyć, panie premierze?"

  10. #30

    Domyślnie

    A może po prostu zabrać jedno szkło z klasyczną ogniskową i nim opierdzielić cały temat. Mnóstwo ludzi tak robi i śmiem stwierdzić ze przywożą wtedy genialny materiał. Nie ma żonglerki szklarnią i dumania czy zapiąć UWA, tele, makro czy stałkę a może lampe i softbox
    Kiedyś tej poleciałem na wyjazd - foto plecak ważył niecałe 10kg - dwie cyfry, szklarnia i analog. Focenie polegało głównie na zastanawianiu się czy mam zapięte dobre szkło, czy może to lepiej analogiem a jeśli tak to jaki film. A jak nie było tych dylematów to bałem sie czy z plecaka nikt mi nie wyciaga klamotów, musiałem pamiętac czy w knajpach mam go przywiązanego do nogi itp itd... NIGDY WIĘCEJ !!
    do autora wątku ---> Jedno szkło wzmoże Twoją kreatywność. I to mocno.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Migracja z Contaxa na Nikona - wybór obiektywów
    By mkur in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-07-2016, 22:39
  2. Wejście w system Nikona. Wybór aparatu i obiektywów.
    By salceson in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 20:16
  3. Wybór bezlusterkowca pod kątem obiektywów
    By ropusz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 15:22
  4. Wybór obiektywów stałoogniskowych pod D800
    By JanoP in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 14:46
  5. Wybór obiektywów do D300
    By Bolos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •