Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Loch Turret...

  1. #1

    Domyślnie Loch Turret...

    ... no i pojechałem testować w nocy na całego! Kyrie eleison jak ja zmarzłem tej nocy... Sierpień, środek lata a ja w zimowej otulinie. Nieważne.

    Jak to mówią, trzeba wyjść z "comfort zone" i ponaciągać trochę swoje nawyki z aparatem (mówię tu o D200). ISO w tę stronę, eFka w tę stronę, czas w tę stronę... i tak sobie pstrykałem... i to wyszło.





    |Pentax K1|Pentax 15-30mm|
    Dół: @30mm|f/18|ISO100|15sek|
    Góra: @15mm|f/4|ISO25600|30sek|
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  2. #2

    Domyślnie

    Dobre, jak zawsze u ciebie, podoba mi się brak nudy na niebie, coś się dzieje, no i fajnie złożone z dołem
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjecie jak to u Ciebie dopracowane i pieknie skomponowane.
    Mam pewne obiekcje co do technikaliow, chodzi o wysokosc ISO przy naswietleniu nieba, robiles zdjecia na ISO 4000 - 6000? Sadze, ze efekt byl by nie mniej interesujacy a szum mniejszy, teraz jak dla mnie jest go za duzo a jak wiemy odszymienie zrobilo by z tego plastik fantastik z gwiazdami o wygladzie kropek z painta.

  4. #4

    Domyślnie

    Szczerze to chciałem zobaczyć i sam byłem ciekawy jak sobie aparat poradzi. Mam mniejszym ISO. ..ale niebo było mniej ciekawe. Racja Grzegorz, mniejsze ISO robi lepsza robotę. Po testach stwierdziłem ze 6400 jest najbardziej optymalnym wyborem.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  5. #5

    Domyślnie

    Co na plus (i to zdecydowany plus): zdjęcie ma wyraźną kompozycję, pokazuje coś więcej niż tylko samo niebo, jest raczej nocnym zdjęciem krajobrazu niż zdjęciem nieba, w którym nacisk położono tylko na gwiazdy, resztą traktując po macoszemu. To mi się bardzo podoba i ja cenię takie zdjęcia. W dodatku widzę dodatkowe starania, jak choćby to, żeby budynek stał w miarę prosto, a nie jak to bywa na nocnych zdjęćiach nieba, kiedy aparaty bywają zadarte straszliwie w gorę ...

    Co mi się trochę mniej podoba, to stosunkowo mała zawartość nocy w nocy, znaczy niebo wydaje mi się za jasne jak na noc, wolałbym je trochę bardziej nocne. Drobna pretensja, bo myślę, że to raczej kwestia obróbki niż czego innego.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Świetne. Po prostu świetne. Widzę że trzeba się będzie tych gwiazdek w końcu nauczyć, bo bez tego nie ma już dobrej foty krajobrazowej

  8. #8

    Domyślnie

    O w mordę Czadowe! Mógłbym tam pracować
    Fuji

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo ładnie to złożyłeś
    Światełko na budynku podoba mi się bardzo i te w oknach fajnie, że tak stonowane. Wzgórza w tle wciągają... Jest super!
    Powiedz, jak długi odstęp czasu miałeś miedzy górą a dołem?
    Pozdro =]

  10. #10

    Domyślnie

    Pięknie dopracowana fota.., ze zdwojoną ciekawością oglądam Twe propozycje bo też przymierzam się do zmiany 200 setki na FF.., miał to być D 810.., ale jak widzę jak pracuje Twój K1 to,.. Oj gdyby nie ta zgromadzona szklarnia...
    wracając do foty, niebo też bym delikatnie ściemnił. Pozdrawiam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Loch Quoich
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-10-2015, 21:49
  2. [ Krajobraz ] Loch Freuchie
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-09-2013, 08:28
  3. [ Krajobraz ] Loch Cruachan
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 18:11
  4. [ Krajobraz ] Loch Ness
    By j@nek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 21:11
  5. [ Krajobraz ] Loch Arklet
    By Arram in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •