Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Jak na ślub to tylko FOTOPAN CD 27 DIN ojjjj zapomniałem, że to 21 wiek. Tak jak kolega pisał wyżej szkoda czasu i pieniędzy. I jeszcze jedno, CO chcesz tym zestawem fotografować na weselu ??
    Ostatnio edytowane przez DaroD300S ; 13-09-2016 o 07:13

  2. #12

    Domyślnie

    Po pierwsze... chcesz mieć inne zdjęcia niż 'zawodowiec" - więc nie słuchaj tych malkontentów. OD malkontenctwa stosowanego to jestem tu ja
    http://allegro.pl/ilford-film-delta-...423233485.html + jasne szkło + filtr szary "na plener"
    lub tmax3200
    Z jasnym szkłem 1.8 (wnętrza) bedziesz miał fantastycznie klimatyczne fotki z wielkim ziarnem

    edytka... należałoby zweryfikować tylko jaką realną czułośc mają filmy. Po głowie placze mi sie że ilford to 2000ASA...
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 13-09-2016 o 07:57

  3. #13

    Domyślnie

    Ja jeszcze polecam potrenować ustawienie ostrości przy słabym świetle, bo MTL 50 ma straszną ciemnicę w wizjerze... Da się, ale można się zdziwić. Filmów koledzy zaproponowali dużo, do dzieła i ja czekam na efekty

  4. #14

    Domyślnie

    Co fotografowac? Znajomych i mlodych
    Zadne plenery, zadne tance :
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #15

    Domyślnie

    Pięć lat temu, robiłem analogiem zdjęcia na weselu u siostry. HP5+ na natywnej czułości ISO 400, dopalane lampą, bo sala była ciemna bardzo. Wyszło super.
    Chyba całość, dwie rolki, zrobiłem F100 z 35/2 i SB-26.

    Tyle, że robiąc te zdjęcia miałem już za sobą naświetlonych kilkadziesiąt rolek HP5 z plusem i wiedziałem jak ten film się zachowuje w różnych warunkach oświetleniowych.

    Obecnie wziąłbym Tri-Xa i naświetlał od 400 do 800 ISO, w zależności od warunków. Wołał w D-76, cały ten zakres czułości ma taki sam czas w tej wywojce, zatem można się bawić. HP5+ jest fajny, ale Tri-X jest zdecydowanie fajniejszy.

    Pamiętaj, że negatyw naświetla się na cienie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Co masz na mysli piszac "na cienie"?
    Pobor swiatla z cieni a nie z czegos jasnego?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #17

    Domyślnie

    Matryca cyfrowa zmusza do dokładnego kontrolowania przepałów, bo tam już żadnych danych nie ma - naświetla się 'na światła', żeby nic nie obciąć a z cienia zawsze można sobie coś 'wyciągnąć'. Film rejestruje obraz całkiem inaczej, w światłach bardzo długo są szczegóły, za to cienie jeśli nie dostaną 'odpowiedniej' ilości światła będą całkowicie pozbawione szczegółów, dlatego trzeba zadbać o nie w pierwszej kolejności, stąd naświetlanie 'na cienie'.

    Różny jest też charakter prześwietlenia, na cyfrowej matrycy potrafi się z prześwietlenia zrobić koszmarny 'wżer' obejmujący wylewający się też na okolice prześwietlenia, na filmie to się nie zdarza.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  8. #18

    Domyślnie

    Jeśli BW to zdecydowanie polecam Tri-xa tak jak kolega zdyboo. Chyba mój ulubiony film do reporterki.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Jaki negatyw wybrać na wesele.
    By pustelnik in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 08:55
  2. Jaki film na ATB w Arenie Poznań?
    By dugi2000 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2006, 09:38
  3. Jaki film w Alpy?
    By anwas1970 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-04-2006, 00:10
  4. Jaki film?
    By Kondzio in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 19-05-2005, 18:15
  5. Jaki film?
    By holka in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-01-2005, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •