Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Gruzja i Armenia - kilka pytań?

    Witam. Przymierzałem się do Gruzji od kilku lat, ale zawsze coś innego wypadało. W tym roku stwierdziliśmy, że Gruzja musi być i kupiliśmy bilety. To była łatwiejsza część. Trudniej mi za to to jakoś z głową zaplanować. Na podróż mamy 2,5 tygodnia na przełomie października i listopada. Domyślam się, że z pogodą może być już wtedy różnie więc jakieś wyższe partie górskie raczej odpuszczę bo mam prawie zerowe doświadczenie. Fajnie, ale metodą eliminacji raczej nie uda mi się ułożyć jakiegoś fajnego planu w związku z czym mam prośbę do bardziej doświadczonych byście mi podrzucili kilka pomysłów oraz tipsów na podróż po G i A. Lądujemy w Tbilisi. Zarys jest taki, że (chyba) chcielibyśmy obczaić okolice Tbilisi, Drogę Wojenną, Kachetię (bo to chyba okres winobrania?), Erywań, Goris oraz Tatev. I tu moje pomysły się kończą. Będę wdzięczny za każdy ochłap. Pozdrawiam.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Mówiąc szczerze to nigdy nie byłem zbyt instagramowy. Te zdjęcia są z G i A czy to po prostu taki zlepek i mam jakoś zagadać do K, R i R? Zdjęcia Kasiuty (z pierwszego linka) mi się spodobały i jestem zainteresowany.

  4. #4

    Domyślnie

    Byłem tam w podobnym czasie 5 lat temu. Dobra pora na podróżowanie.
    Trzeba w miarę szybko się udać pod Kazbek aby zobaczyć cerkiew Cminda Sameba, bo w listopadzie lubi tam już śniegiem sypnąć. Busem (maszrutką) z Tbilisi. Potem powrót do stolicy i wycieczka w okolice Mestii. Można dalej w góry do Uszguli. Podobno warto kupić tani lot w Tbilisi do Mestii - bardzo widowiskowo nad Kaukazem jest.
    Jak już zobaczycie góry to wtedy można spokojnie siąść i pomyśleć co dalej. Wszystkiego ciekawego i tak nie zobaczycie
    W Gruzji oprócz gór jest naprawdę sporo do zobaczenia. Koniecznie Wardzia - skalne miasto. Okolice Tbilisi (Mccheta). Borjomi czy Gori przereklamowane. Batumi - ładny kurorcik się zrobił. Przy tej ilości czasu nie pchałbym się na wschód Gruzji. Wrócicie tam kiedyś na pewno
    W Armenii (busik z Tbilisi) Khor Virap pod Araratem, Gegard, Garni, oczywiście Erewań. Jest sporo innych rzeczy ale to od Was zależy - trzeba poczytać.
    Polecam podróżowanie marszrutkami i stopem. Przygoda za przygodą
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #5

    Domyślnie

    Busy ostatnio wróciły z Gruzji
    http://www.busemprzezswiat.pl/2016/0...mapa-atrakcje/

    Pytaj smiało Karola albo Olki przez fejsa czy co tam masz

  6. #6

    Domyślnie

    Plan busiarzy ciekawy, ale chyba nie do zrobienia dla niezmotoryzowanych i z ograniczeniami czasowymi Z tego co czytam to część z tych miejscówek jest poza sezonem odcięta od świata lub drogi są częściowo nieprzejezdne. Ale i tak wykorzystam kilka punktów. Dzięki. A co do Armenii to nadal mam zagwozdkę.

  7. #7

    Domyślnie

    autora tej książki szukaj - może jakiego bloga ma lub coś? Byłem na jego prezentacji na równileżniku zero we Wrocławiu - gadać chłopina nie potrafi, medialnie to jak Małysz z początków kariery albo Gołota, ale wiedze ma. Jeździł tam sporo - na bank coś doradzi.
    http://www.fundacja-sasiedzi.org.pl/...ka-2014-r.html

    to jeśli chodzi o Armenię. O Gruzje tez mozna pytac Marcina Mellera - spokojnie fejsem odpowiada

  8. #8
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Byłem tam w podobnym czasie 5 lat temu. Dobra pora na podróżowanie.
    Trzeba w miarę szybko się udać pod Kazbek aby zobaczyć cerkiew Cminda Sameba, bo w listopadzie lubi tam już śniegiem sypnąć. Busem (maszrutką) z Tbilisi. Potem powrót do stolicy i wycieczka w okolice Mestii. Można dalej w góry do Uszguli. Podobno warto kupić tani lot w Tbilisi do Mestii - bardzo widowiskowo nad Kaukazem jest.
    Jak już zobaczycie góry to wtedy można spokojnie siąść i pomyśleć co dalej. Wszystkiego ciekawego i tak nie zobaczycie
    W Gruzji oprócz gór jest naprawdę sporo do zobaczenia. Koniecznie Wardzia - skalne miasto. Okolice Tbilisi (Mccheta). Borjomi czy Gori przereklamowane. Batumi - ładny kurorcik się zrobił. Przy tej ilości czasu nie pchałbym się na wschód Gruzji. Wrócicie tam kiedyś na pewno
    W Armenii (busik z Tbilisi) Khor Virap pod Araratem, Gegard, Garni, oczywiście Erewań. Jest sporo innych rzeczy ale to od Was zależy - trzeba poczytać.
    Polecam podróżowanie marszrutkami i stopem. Przygoda za przygodą
    podpisuje sie obiema rencami...plan dpobry i ciekawy...mniej wiecej podobnie podrozowalem

  9. #9

    Domyślnie

    W sumie to dość mocno mi zależy na wschodzie, bo lubię winne klimaty i możliwe, że byśmy mieli domek w Sighnaghi na kilka dni. Mam pytanie o podróż z Tbilisi o Cminda Sameba. Czy marszrutka zatrzymuje się gdzieś po drodze i ile mniej więcej trwa podróż bo blogi gubią się w zeznaniach?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W sumie to dość mocno mi zależy na wschodzie, bo lubię winne klimaty i możliwe, że byśmy mieli domek w Sighnaghi na kilka dni. Mam pytanie o podróż z Tbilisi o Cminda Sameba. Czy marszrutka zatrzymuje się gdzieś po drodze i ile mniej więcej trwa podróż bo blogi gubią się w zeznaniach?
    Jak pamiętam to pewnie 4 - 5 h. Busik zatrzymuje się dopiero w w górach bo nikogo nie weźmie ze stolicy na krótką trasę.
    Mogę sprawdzić w domu po exifach fotek.
    Ewentualne pytania można zadać chłopakom z hostelu Why not? w Tbilisi. Polak, Rusek i Niemiec go prowadzą
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. reportaż Armenia-Gruzja
    By zerolik in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 16:42
  2. Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 22:13
  3. [pytania] Gruzja, Armenia, Azerbejdżan
    By vertigo in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 10:18
  4. Kilka pytań
    By Wojt@s!o in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-12-2007, 14:44
  5. Kilka pytań
    By KDZ in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-08-2006, 17:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •