Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie Nauka fotografii raczkowanie

    Witajcie. Od zawsze lubiłam robić zdjęcia aczkolwiek dopiero na 30 te urodziny dostałam Nikona D7100 z lampa SB 700 i 2 obiektywy nikon 35mm 1,8G oraz 18 105. Ponieważ całą swoją "karierę" robienia zdjęć opierałam na zwykłej cyfrowce nigdy nie miałam okazji eksperymentować z wszelkimi ustawieniami. Bardzo lubię robić portrety i fotografować dzieci. Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć od czego zacząć ? Kilka ebookow mam już za sobą i podstawową wiedzę na temat parametrów ekspozycji tylko niestety nie wiem jak je wdrozyc w puszkę aby efekty były zadowalajace. Myślę nawet nad kursem jakims który wprowadzi mnie kreatywne fotografowanie. Poki co ustawienia na programie M sprawily iz cale zdjecie jest czarne robione w mieszkaniu przy dziennym oswietleniu. Dlatego zalamuje rece. Co polecacie i jak zaczynaliscie? Oczywiście fotografować zamierzam na własne potrzeby i ku własnej satysfakcji zdjęcia rodzinne. Jestem w trakcie czytania instrukcji. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale dlaczego wbijasz w tryb manualny, jeśli znasz zależności między otwarciem przysłony, czasem migawki i iso to będziesz wiedziała już sporo na początek.
    Na początek bez lampy, ustaw tryb A czyli preselekcja przysłony, ustawiasz najniższą przysłonę na jaką pozwala obiektyw i jeśli czas jest za długi co daje poruszone zdjęcia to podnosisz ISO tak by w efekcie mieć czas 1/100-1/160s, łatwo to możesz przetestować na zasadzie prób i błędów.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 05-09-2016 o 19:29

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    O, zawsze to jakaś uwaga. Fakt poustawialam na M dziwoty ze nic nie widać. Testowałam juz na S z czasem to i mogę A z przyslona.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dobra metoda do nauki jest też pomagać sobie pomiarem światła jakie jest w aparacie i np na trybie A po naciśnięciu spustu do połowy masz pomiar i ustawienia patrząc w wizjer najwygodniej.
    Wtedy masz pojęcie jak ustawić aparat w trybie M i testować na spokojnie zależności między ISO, które czym wyższe tym zaczyna wprowadzać do zdjęcia większy szum.
    Co jeszcze z pierwszych ustawień...zmień auto iso na manualne ISO 100, af-a zmień na af-s, wybór pól af ustaw na pojedynczy punkt.
    To jest pomocne w zrozumieniu na początku co jak działa i oczywiście instrukcja to sucha teoria ale ważna.

  5. #5

    Domyślnie

    Poczytaj tez ogolnie o trybach PSAM oraz na co wplywa ogniskowa, przyslona, czas i ISO aby nie bylo za 2 lata jak u mojego kumpla. Kupil chlop 3-4 lata temu canona 5D mkII i sie mnie teraz pyta jak rozmyc tło.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dobra metoda do nauki jest też pomagać sobie pomiarem światła jakie jest w aparacie i np na trybie A po naciśnięciu spustu do połowy masz pomiar i ustawienia patrząc w wizjer najwygodniej.
    Wtedy masz pojęcie jak ustawić aparat w trybie M i testować na spokojnie zależności między ISO, które czym wyższe tym zaczyna wprowadzać do zdjęcia większy szum.
    Co jeszcze z pierwszych ustawień...zmień auto iso na manualne ISO 100, af-a zmień na af-s, wybór pól af ustaw na pojedynczy punkt.
    To jest pomocne w zrozumieniu na początku co jak działa i oczywiście instrukcja to sucha teoria ale ważna.
    Dokładnie tak właśnie zrobię. Zobaczę. Dziekuje rady napewno nie pójdą na marne bo za chwilę odpalam puszkę i może uda mi się znalesc powyższe ustawienia

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Poczytaj tez ogolnie o trybach PSAM oraz na co wplywa ogniskowa, przyslona, czas i ISO aby nie bylo za 2 lata jak u mojego kumpla. Kupil chlop 3-4 lata temu canona 5D mkII i sie mnie teraz pyta jak rozmyc tło.
    Tak już czytałam. M totalny manual S z preselekcja migawki A preselekcja przysłony P automatyka programowa i P nie kumam za bardzo o co chodzi. Czytałam sporo juz o przyslonie migawce i czułości ISO czyli parametrach ekspozycji. Wiem też co to korekta ekspozycji. Trybu Automatycznego w ogóle nie chce używać bo mija się to z sensem posiadania lustrzanki cyfrowej. Co do znajomego ze nie wiedział jak rozmyc tło to ja już wiem. Chodzi oczywiście o przyslone. Tydzień czytania i pewne rzeczy mam poukladane gorzej z praktyką. Oglądam zdjęcia różne ludzi np z parametrami podanymi i się dziwię jak im się udało osiągnąc taki efekt.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Masz nikona 35mm 1,8G, więc ustaw sobie tryb A, przysłona na 1.8, postaw modela pare metrów przed oświetlonym przez słoneczko jakimś krzakiem, zrób portret i zobaczysz co się dzieje z tłem, to samo zrób na f/2.8 i np na f/4

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monica31 Zobacz posta
    Dokładnie tak właśnie zrobię. Zobaczę. Dziekuje rady napewno nie pójdą na marne bo za chwilę odpalam puszkę i może uda mi się znalesc powyższe ustawienia

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Udało się ?AF jest na S A jak wybrać jednopolowe?

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Monica31 ; 05-09-2016 o 23:28

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Masz nikona 35mm 1,8G, więc ustaw sobie tryb A, przysłona na 1.8, postaw modela pare metrów przed oświetlonym przez słoneczko jakimś krzakiem, zrób portret i zobaczysz co się dzieje z tłem, to samo zrób na f/2.8 i np na f/4
    Tlo się będzie zacierać rozmazywac

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nauka fotografii
    By Am113 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 18:28
  2. [ Portret ] Studyjne raczkowanie...
    By sea21 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 08:54
  3. [ Portret ] Raczkowanie w studio
    By ozon11 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2009, 09:37
  4. [ Makro ] Raczkowanie by 6868
    By 6868 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 23:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •