Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 110
  1. #21
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tryb A w słabych warunkach oświetleniowych da ci długie czasy czyli będa poruszone zdjęcia, dlatego podciągasz ISO, 800 czy 1600 da ci pewnie już krótkie czasy ale pojawią się szumy, dlatego jeśli masz lampe błyskową, którą dajesz w automatyke TTL, palnik na sufit i masz ładnie doświetlony pokój, nie zdziw się że czas migawki nie będzie miał już wpływu i będzie zapewne ustawialny do maks 1/160s bo to wymusza synchronizacja z lampą.
    Dokładnie. Zaczynam powoli rozumieć. Tak mam lampę ale ze wzgledow czasowych nie będę jej już dzisiaj odpalac. Jutro w świetle dziennym sprawdzę powyższe ustawienia a wieczorem dodam lampę blyskowa. Wiem ze jeśli jest lampa to ona działa na zasadzie krótkiego czasu. To też doczytałam.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  2. #22

    Domyślnie Nauka fotografii raczkowanie

    Cytat Zamieszczone przez Monica31 Zobacz posta
    Czyli tryb S pozwala mi automatycznie dobrać tylko czas migawki a reszta parametrów jest zautomatyzowane i albo wyjdzie zdjęcie albo nie i tylko tym czasem można manewrowac? Wiem pytania może i głupie ale dla mnie to jest nadal zakres wiedzy podstawowej.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    tak, wlasnie tak i jeszcze iso mozesz manewrowac, zeby byc scislejszym pozwala ci dobrac czas - nieautomatycznie, reszta automat, chyba lacznie z autoiso, wcisnij iso i pokretla na autoiso

    --------
    no signature
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 05-09-2016 o 23:56
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    tak, wlasnie tak i jeszcze iso mozesz manewrowac, zeby byc scislejszym pozwala ci dobrac czas - nieautomatycznie, reszta automat, chyba lacznie z autoiso, wcisnij iso i pokretla na autoiso

    --------
    no signature
    Masz jeszcze korektę ekspozycji, czyli taką delikatną sugestię skierowaną w stronę automatyki by jednak postarała się aby zdjęcie było ciut jaśniejsze lub ciemniejsze. Oczywiście o ile dostępne parametry dla automatyki to pozwolą osiągnąć
    Przykład - tryb A, ustawiasz przysłonę f/1.8, ISO100, aparacik dobrał Ci czas 1/250s, ale ty mu delikatnie sugerujesz szepcząc w uszko (kręcąc korektą ekspozycji na -1EV), że wolisz zabawy w ciemniejszych miejscach. Aparacik posłusznie ustawi czas na 1/500s .
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  4. #24

    Domyślnie

    Taka moja sugestia, skoro dopiero zaczynasz - to zacznij od faktycznych podstaw.
    Moim zdaniem ucząc się instrukcji, zamiast zasad ustawiania ekspozycji robisz sobie krzywdę.
    Są tylko trzy parametry ISO, przysłona i czas - tak naprawdę nic skomplikowanego - jak opanujesz jak te parametry wpływają na "zdjęcia" - wszytko inne to już tylko Twoja inwencja twórcza.
    Na początek polecam Interaktywna szkoła fotografowania NG, może jeszcze gdzieś znajdziesz - moim zdaniem jedyna rzecz jaka jest potrzebna, w bardzo dobry sposób wyjaśnione co i jak.
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nimnull Zobacz posta
    Są tylko trzy parametry ISO, przysłona i czas - tak naprawdę nic skomplikowanego - jak opanujesz jak te parametry wpływają na "zdjęcia" - wszytko inne to już tylko Twoja inwencja twórcza.
    QFT

    Jak ma tęgi łeb niech uczy się wszystkiego na raz ...na razie są porady w stylu ustaw to tak, a to tak zmienią się warunki i będzie lipa to nie jest "raket sajens" wystarczy samemu popróbować różnych ustawień. Przełącz na manual i działaj reszta trybów to tylko ułatwienia.

  6. #26
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Manual to chyba za wcześnie. Powodem jest tak ustawienie parametrów ze zdjęcie w mieszkaniu jest czarne. Robie narazie polautomat. Tak wiem już co to iso przysłona i czas wiem mniej więcej na co wplywaja teraz pozostaje praktyka. Czy wy też uważacie że kurs taki fotografowania od podstaw to pieniądze w bloto a można samemu dojść ?

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  7. #27

    Domyślnie

    Monica31 podałem Ci gotowe rozwiązanie Interaktywna szkoła fotografowania NG - absolutnie nic więcej nie jest Ci potrzebne na początek.
    Doszukujesz się tajemnic tam gdzie ich nie ma, poprawne ustawienie ekspozycji jest naprawdę łatwe - trochę wiary w siebie.
    Pozdrawiam
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak chcesz zrozumieć tryb M to ustaw tryb A daj przysłonę jaką chcesz np z najniższym numerem jaki ci się uda ustawić, nakieruj aparat na to co ma być fotografowane, wciśnij do połowy spust i patrz w wizjerze zobaczysz czas, teraz ustaw tryb M, taką samą przysłonę i ten czas jaki ci zmierzyło, już masz poprawne ustawienia w trybie M.

  9. #29
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak chcesz zrozumieć tryb M to ustaw tryb A daj przysłonę jaką chcesz np z najniższym numerem jaki ci się uda ustawić, nakieruj aparat na to co ma być fotografowane, wciśnij do połowy spust i patrz w wizjerze zobaczysz czas, teraz ustaw tryb M, taką samą przysłonę i ten czas jaki ci zmierzyło, już masz poprawne ustawienia w trybie M.
    Inteligentne podejście. Sprawdzę za dnia. Wszystkie rady tutaj są dla mnie cenne a co do wiary faktycznie mało w siebie chyba wierze.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nimnull Zobacz posta
    Monica31 podałem Ci gotowe rozwiązanie Interaktywna szkoła fotografowania NG - absolutnie nic więcej nie jest Ci potrzebne na początek.
    Doszukujesz się tajemnic tam gdzie ich nie ma, poprawne ustawienie ekspozycji jest naprawdę łatwe - trochę wiary w siebie.
    Pozdrawiam
    A nie ma kto na sprzedaż ? Czytałam tez dziś ze książka ekspozycja bez tajemnic tez potrafi przemówić do czytelnika.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nauka fotografii
    By Am113 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 18:28
  2. [ Portret ] Studyjne raczkowanie...
    By sea21 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 08:54
  3. [ Portret ] Raczkowanie w studio
    By ozon11 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2009, 09:37
  4. [ Makro ] Raczkowanie by 6868
    By 6868 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 23:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •