Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie pierwsze wywołanie filmu z F90x. - ciąg dalszy z innego wątku.

    ciąg dalszy wątku Nikon F100 - obiektywy G i m42
    gdyż tak od połowy piątej strony rozwinięcie tematu bardziej pasuje do działu "Tradycyjne techniki wołania - ciemnia"


    wywołałem, suszenie w toku.

    ILFORD PAN 100, wywoływacz Kodak D-76 1:0, utrwalacz 2M-UK kwaśny,


    zobaczymy co z tego będzie po przeniesieniu duplikatorem (własnej konstrukcji na bazie Tamrona SP 90 Macro) do komputera.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  2. #2

    Domyślnie

    Przepis na D76 mam do tej pory w głowie: 2-100-5-2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek- Zobacz posta

    zobaczymy co z tego będzie po przeniesieniu duplikatorem (własnej konstrukcji na bazie Tamrona SP 90 Macro) do komputera.
    Też początkowo tak robiłem, bardzo czasochłonne to było a późniejsza obróbka też upierdliwa, o ile cz-b filmy jakoś mi szły to przy kolorze poległem, zabrakło cierpliwości. Czekam na efekty
    D300, F90x, F401: S17-50, N70-210/4, N35-105
    Praktica MTL 5B, MTL 3 : Helios 44m-4, Revuenon 135 2.8. Pentor 28 2.8, Domiplan 50 2.8
    Zorka 4, Fied 5, Smiena Symbol, Lubitel 166 U, Agfa Isolette II

  4. #4

    Domyślnie

    A ja właśnie staram się być dobrym chłopcem z nadzieją że moze Mikołaj na Gwiazdkę jakiś przyzwoity skanerek przyniesie... Bartku podziwism szybkość rozwoju Twojej fotografii analogowej! A juź intensywność testowania sprzęti i materisłówasz zaiste cyfrową. Raz dwa i film naswieylony, trzy cztery już i wywołany...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasin Zobacz posta
    Też początkowo tak robiłem, bardzo czasochłonne to było a późniejsza obróbka też upierdliwa, o ile cz-b filmy jakoś mi szły to przy kolorze poległem, zabrakło cierpliwości. Czekam na efekty
    "duplikator" ponieważ nie zgłębiłem jeszcze tematu skanera a te wynalazki na alledrogo jakoś do mnie nie przemawiają i opinie o nich słyszałem raczej negatywne.
    niedawno wywoływałem film Kodak Color Plus 200 w labie, (aparat Revue ML (Praktica MTL 5) ) sfotografowałem negatyw i pobawiłem się w Paint Shop Pro X7,
    w kilku prostych krokach udało mi się osiągnąć efekt jak poniżej.




    A jak będzie z czarno białymi? się okaże.



    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    A ja właśnie staram się być dobrym chłopcem z nadzieją że moze Mikołaj na Gwiazdkę jakiś przyzwoity skanerek przyniesie... Bartku podziwism szybkość rozwoju Twojej fotografii analogowej! A juź intensywność testowania sprzęti i materisłówasz zaiste cyfrową. Raz dwa i film naswieylony, trzy cztery już i wywołany...
    normalnie to poszłoby mi to szybciej ale u mnie na wsi nie można nigdzie kupić wywoływacz i utrwalacza,
    w jednym labie czas oczekiwania na wywołanie cz-b do dwóch tygodni a w drugim nie robią wcale, (kolor z dnia na dzień a nawet w ten sam dzień)
    dalej nie szukałem, postanowiłem jak zrobiłem i wywołałem sam, (szkoda czasu na czekanie).
    raz dwa wypad w plener (z dwie godzinki) i 36 klatek zrobione (cyfrom w tym czasie pewnie walnąłbym np. z 200 i później wybrał kilka),
    powrót - łazienka, koreks, wywoływacz, płukanie, utrwalacz, płukanie i po + - 40 minutach film się suszy, i na co tu czekać
    A co z niego wyjdzie zobaczę jak to wieczorem zdigitalizuję "duplikatorem" bo temat skanerów jeszcze przetwarzam.
    Ostatnio edytowane przez Bartek ; 05-09-2016 o 17:13
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  6. #6

    Domyślnie

    "duplikator" ponieważ nie zgłębiłem jeszcze tematu skanera a te wynalazki na alledrogo jakoś do mnie nie przemawiają i opinie o nich słyszałem raczej negatywne.
    Sporo czytałem o skanerach, te wynalazki to badziewie, szkoda na to pieniędzy, niestety dobry skaner sporo kosztuje. Do domowego użytku kupiłem Epsona V550, skanuje też średni format, więc mi pasuje.

    postanowiłem jak zrobiłem i wywołałem sam, (szkoda czasu na czekanie).
    raz dwa wypad w plener (z dwie godzinki) i 36 klatek zrobione (cyfrą w tym czasie pewnie walnąłbym np. z 200 i później wybrał kilka),
    powrót - łazienka, koreks, wywoływacz, płukanie, utrwalacz, płukanie i po + - 40 minutach film się suszy, i na co tu czekać
    Lepiej wołać samemu, efekty lepsze a i radości więcej.
    D300, F90x, F401: S17-50, N70-210/4, N35-105
    Praktica MTL 5B, MTL 3 : Helios 44m-4, Revuenon 135 2.8. Pentor 28 2.8, Domiplan 50 2.8
    Zorka 4, Fied 5, Smiena Symbol, Lubitel 166 U, Agfa Isolette II

  7. #7

    Domyślnie

    No i właśnie jakbyś trafił o V550 marzę...

  8. #8

    Domyślnie

    ą ą

    Wyszło tak! ?

    Nikon F90x / ILFORD PAN 100 / pierwsze wywołanie

    Nikkor 105/2

    Nikkor 105/2

    Nikkor 105/2

    Nikkor 105/2

    Lensbaby Composer 50/2.8

    Helios 40-2 85/2.8

    Helios 40-2 85/1.5

    Helios 40-2 85/2

    może ze skanera a nie z mojego "duplikatora" wyszłoby inaczej ale puki co skanera brak.

    Poczytałem o tym V550 zastanawia mnie ta tabela, funkcja ICE dla której między innymi kupuje się taki skaner nie działa z filmem czarno-białym!?

    Digital ICE Technology

    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  9. #9

    Domyślnie

    No popatrz... niezłe spostrzeżenie... a to dopiero kwiatek... A foty jak na skanerową prowizorkę całkiem dobrze wyszły.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki!
    pomyliłem powyższy link dałem do V500 ale w V550 jest tak samo poprawny link do V550
    może ktoś coś wie na ten temat? może do cz-b nie jest to potrzebne? a może ja źle interpretuje ten opis!
    to do cz-b zostaje tylko "Dust Removala"? a tą funkcję bez ICE to ma V370.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Pierwsze kroki - ciąg dalszy
    By malypio in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 13:28
  2. Wywołanie starego filmu
    By p.przybylski1 in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 09:08
  3. POMOC KOLEŻEŃSKA - wywołanie zniszczonego filmu.
    By hostman22 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 11:43
  4. [ Krajobraz ] Ciąg dalszy...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 22:38
  5. [ Glamour/Beauty ] Lidia - ciąg dalszy
    By jendryn in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 21:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •