Close

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 83

Wątek: D4 vs d750

  1. #31

    Domyślnie

    chyba niewiele portali mierzy opóźnienie migawki warunkach dla różn ych body. Ja posiłkuję się chip.de - nie wiem na ile te pomiary są dokładne, ale zakładam że są powtarzalne. Wg nich D4 dla powtarzalnego środowiska testowego ma opóźnienie migawki odpowiednio 0.26s dla światła dziennego i 0.24s dla światła słabego. D750 ma zwłokę odpowiednio 0.30s i 0.57s. Widać że w przeciwieństwie do D4 ewidentnie w słabym świetle znacząco zwalnia - w stosunku do D4 potrzebuje przeszło 2x więcej czasu na ustawienie ostrości. Różnica w czułości jest moim zdaniem mniej istotna bo -2EV to naprawdę dobry wynik. Ważniejsze czy daje radę przy takim natężeniu światłą przy małych kontrastach.

    edit:
    tak dla porównania D500 wg chip-a ma zwłokę odpowiednio 0.22s i 0.23s - wreszcie topowa klasa AF w DXowym body
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 02-09-2016 o 10:21
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #32

    Domyślnie

    Jeśli uzyskam numer seryjny tego aparatu to mogę go jakoś jeszcze sprawdzić w serwisie ?

  3. #33

    Domyślnie

    Nr seryjny korpusu znajdziesz w exifie fotki z tegoż body.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #34

    Domyślnie

    Oraz na dolnej ściance korpusu.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 02-09-2016 o 16:25

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Oraz na dolnej ściance korpusu.
    Tudzież fakturze i gwarancji.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #36

    Domyślnie

    Ale nie jestem pewien, czy międzynarodowo się czegoś dowiesz. Mi w ramach NPS serwis kilka razy dawał ustne info o historii puszek, które kupowałem. Ale wszystkie były krajowe.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popper098 Zobacz posta
    Na pln 7100zl tak ze chyba opłacalny
    Cytat Zamieszczone przez Arczi_68 Zobacz posta
    hehhhh ..... gdzie wy ludzie znajdujecie sprzęty w takich cenach .....; pewnie, że za te pieniądze warto przytulić "ledwo dotarte" d4 .......
    Ja, gdybym teraz sprzedawał swojego (przebieg 117tys) nie zszedłbym niżej niż 10tys pln.
    popper098, jeśli pasuje Ci d4 i cena w/w jest dla Ciebie satysfakcjonująca (zakładając, że body pewne, tzn.nie było zalane, porządnie grzmotnięte czy coś w tym stylu) - bierz!
    Jedna uwaga: przed zakupem przestrzel puszkę ze swoimi szkłami.
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  8. #38

  9. #39

    Domyślnie

    Ledwie rozgrzany a już guma odchodzi koło spustu migawki?
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  10. #40

    Domyślnie

    Nikon Polska podał mi informacje o tym D4 tzn podał tyle ile zrozumieli bo opisówka nie po polsku, było w sumie 5 zlecen na ten aparat, nigdy nie wymieniali częsci w nim, osttania wizyta w grudniu 2015 na regulacje AF, i teraz zgłupiałem co robic
    Fotografuję, żeby się przekonać, jak to będzie wyglądało na zdjęciu.” – Garry Winogrand. "
    D300s N17-55 2.8 N50 1.8 N35 1.8 SB900

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D4
    By ronceval in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 11:39
  2. d4
    By farizer in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •