Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Sigma vs Tokina

  1. #1

    Domyślnie Sigma vs Tokina

    Witam wszystkich użytkowników bardzo serdecznie!

    Rok temu "porzuciłem" fotografię, sprzęt się zakurzył - wszystko na rzecz szkoły. Już wtedy miałem braki w plecaku, w szerokim kącie i dziś przyszedł czas, coby kupić obiektyw. Budżet mam dosyć bardzo ograniczony, dlatego więc obiektywy takie jak w tytule (chyba, że ktoś przybliży mi inne szkło). Waham się między starą, dobrą (chyba, że akurat mi się trafiła taka na Pentaxie) ciemniejszą Sigmą 10-20, a Tokiną 12-24

    Dużo starałem się poczytać, pooglądać filmów, porównań, testów - wszystkiego, lecz nadal nie wiem co wybrać. Zbliża mi się przy okazji też wyjazd w góry, co też ma wpływ na uzupełnienie stajni.

    Do Was, moi drodzy, zwracam się z prośbą o wskazówki, podzielenie się doświadczeniem na temat tych obiektywów. Nie pytam co lepsze ogólnie, bo jeden i drugi ma swoje wady i zalety - pytam o przewagę zalet nad wadami w ich porównaniu.

    Z góry, bardzo dziękuję za pomoc!

    Pozdrawiam, Patryk.

  2. #2

    Domyślnie

    A czemu nie tokina 11-16 albo nowsza 11-20? skoro porównujesz do sigmy 10-20, poza tym której sigmy bo są dwie jedna ze stałym światłem a druga ze zmiennym. I jakie body też możesz napisać?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    A czemu nie tokina 11-16 albo nowsza 11-20? skoro porównujesz do sigmy 10-20, poza tym której sigmy bo są dwie jedna ze stałym światłem a druga ze zmiennym. I jakie body też możesz napisać?

    @notdot - napisałem o ciemniejszej sigmie. Na Tokiny, o których mówisz, po prostu mnie nie stać - a obiektywu potrzebuję w miarę szybko.

  4. #4

    Domyślnie

    Jaki aparat?? I o której dokładnie Tokinie piszesz ?? Bo sa 2 - z silnikiem i bez.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem Tokinę 12-24 pierwszą wersję, ostrość całkiem dobra, miała dwie wady : słaba praca pod słońce i duża aberracja chromatyczna. Za pieniądze jakie dzisiaj wołają za to szkiełko, przy małym budżecie na pewno warto. Z Sigmą nie miałem styczności.

Podobne wątki

  1. Sigma 24 1.4, czy Sigma 20 1.4, a może Tokina 16-28 2.8
    By Viking89 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2016, 14:15
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 11:36
  3. sigma czy tokina
    By makmk in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 23:49
  4. Sigma czy Tokina
    By marekon in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-09-2005, 01:22
  5. Tokina czy Sigma?
    By Goldenos in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-12-2004, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •