Close

Strona 15 z 45 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 441
  1. #141

    Domyślnie

    Blende można łatwo zastąpić płatem styropianu.... marsz do IKEI
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #142

    Domyślnie

    Foty male, bo nie chce wątku zaśmiecac. Wczoraj wrzuciłam wszystkie moje portretowe próby do jednego folderu na dysk i powiem tak - sama widzę kolosalna różnice na plus. Co do styropianu :akurat jadę do IKEA w sobotę. Ale jakoś nie kojarzę na którym z działów jest tam styropian. Raczej chyba jakis budowlany. Popstrykam trochę na sobie i jak wyjdzie coś co uznam za w miarę ok, to wrzucę w wersji dużej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Czy kupowalibyscie jakieś książki do fotografii portretowej? Czy nie ma sensu?

  3. #143

    Domyślnie

    Ma sens, tak samo jak obejrzenie filmu dziewczyna z perłą , królewska mowa , czy choćby gry o tron.
    Zakup historii sztuki i obejrzenie choćby pierwowzrow pierwszego tytułu
    Zakup albumów Mgnienie Oka czy tez time and silence, tego typu działania dadzą ci znacznie więcej niż forumowe rady. Oczywiście po opanowaniu technikaliów.

    Swoją droga ... obejrzyj zdjęcia forumowych kolegów Umbra i (chyba) pawulon i jakiś cyferki. Niby portrety ale jakie gigant roznice ....
    Jest jeszcze jedna osoba ale nie moge przypomnieć sobie nicka. Tez BW robił ale zniknął chyba z forum ( co coraz bardziej rozumiem)
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 24-02-2017 o 09:47

  4. #144
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Przecież blenda biało-srebrna (nie kupuj 5 w 1) kosztuje pare dych. Niewiele zaoszczędzi kupując zgrzewkę styropianu - która zajmie dużo miejsca w domu, kruszy się, a taka ilość styropianu jest chyba niepotrzebna.

  5. #145

    Domyślnie

    To ja z ciekawosci: milem kupic blende 5 w 1 a tu tymczasem porada aby jej nie kupowac. Prośba o info dlaczego?

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  6. #146

  7. #147
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paged Zobacz posta
    To ja z ciekawosci: milem kupic blende 5 w 1 a tu tymczasem porada aby jej nie kupowac. Prośba o info dlaczego?
    Bo w 99% przypadków używa się białej lub srebrnej. Kolorowych stron w praktyce się nie używa, na tło są za małe. Początkujący fotografowie nie mają nawyku używania z kolei dyfuzyjnej (butterfly) ani czarnej strony jako murzyna.
    Większość kupujących myśli sobie - a co mi szkodzi, od nadmiaru głowa nie boli. Bywa że boli (np nadmiar alkoholu ) Tak serio. Jest bardzo duży problem z blendą 5 w 1 z tym, że trzeba rozpinać materiał by zmienić stronę srebrną na białą. Sęk w tym, że blende się często odwraca ze strony srebrnej na biała i na odwrót. Np. by sprawdzić jaka się spisze w danym momencie lepiej. Jak się ma blende biało srebrną to jej obrócenie trwa 2 s. I z powrotem też 2 s (bo np okazuje się, że ta druga strona to nie to). A jak to wygląda gdy się ma 5 w 1? Przepinanie materiału, sprawdzenie, jeśli to nie, to ponowne przepinanie materiału. Bez sensu. A jak już się robi w plenerze i słońce raz się ma ostre i wystarczy biała blenda a za chwilę najdzie chmura i się chce strony srebrnej to jest sajgon. Ludzią się nie chce przepinać materiałów i używają strony nieprawidłowej. To pokazuje praktyka. Ja obserwuje całe tabuny fotografów na plenerach (i to nie jednym) i widze jak to wygląda.
    Zawsze i wszędzie odradzam blendy 5 w 1. Zalecam kupienie biało srebrnej, potem (długo do tego się dorasta ) noszenie czarnego materiału - jakiegokolwiek (taniocha - 2 mb), potem zakup bardzo dużego dyfuzora (mały nie ma sensu).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-02-2017 o 13:24

  8. #148

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Przekonaleś mnie . O wygodzie zmieniania biała - srebrna, nie pomyślałem.

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  9. #149

    Domyślnie

    Ja myślałam na początek o srebrnej blendzie tylko. Zaraz poszukam zdjęć kolegi.

    Faktycznie super galeria
    Ostatnio edytowane przez fotocat ; 24-02-2017 o 18:04
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  10. #150

    Domyślnie

    Dzisiejsze próby lepsze niż poprzednio, ale to jeszcze nie to co chciałam. W zdjęciu tym lampę mam skierowaną lekko do dołu, doświetlam szyję kawałkiem styropianu (znaleziony w domu po kuchence mikrofalowej). Cienie faktycznie są mniej kontrastowe. Z tyłu dla podbicia futerka dałam troszkę światła (chciałam zobaczyć jaki będzie efekt).

    Chciałabym przy okazji dopytać - jeśli mogę: Muszę w instrukcji obsługi rozgryźć czy mogę moją lampę SB700 postawić na załączanej bezprzewodowej stopce np. z boku. Wtedy na aparacie nie mam żadnej lampy. Na jakiej zasadzie działa wtedy komunikacja tych urządzeń? Czy aparat D3100 mi wykryje tak ustawioną lampę? Czytam to w tej instrukcji i jakoś chyba nie do końca to rozumiem. Czy ma ktoś w takim przypadku jakieś doświadczenie?

    ustawienia: f4.5, czas 1/200s (szybszego czasu nie mogę ustawić z tą lampą na swoim aparacie), ISO 400, ogniskowa 35.

    oraz powiększenie:

    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

Strona 15 z 45 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •