Close

Strona 33 z 48 PierwszyPierwszy ... 23313233343543 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 473
  1. #321

    Domyślnie

    Z kontekstu zadanego pytania wnoszę, że chodzi Ci o to co widać ekspozycyjnie i kolorystycznie, oprócz zadartego obiektywu i związanych z tym kłopotów...

    No cóż, wyczynu tu nie ma. Po pierwsze widać, że zawiodła ekspozycja; jak sądzę przy wywołaniu/obróbce stwierdziłeś, że tyle starczy - to jeszcze byłoby do przeżycia, bo to się łatwo daje naprawić. Niestety widać też, że próbowałeś gasić przepały na niebie (właściwie na chmurach), ale nie tylko ich nie zgasiłeś, ale chyba nawet jeszcze bardziej zwróciłeś na nie uwagę; teraz jest tam wyżarta plama bez faktury, której nie zlikwidowałeś, tylko przyciemniłeś - więc plama zamiast białej jest tak samo widoczna, tylko lekko ciemniejsza. Taką metodą przepałów nie zlikwidujesz.

    Jak się uporasz z ekspozycją, będzie można powiedzieć coś o kolorach, bo na razie jest ciemno i słabo widać, a co się pojawi przy dobrej ekspozycji ciężko powiedzieć - może będzie dobrze, a może trzeba będzie jakoś pokombinować, żeby było dobrze.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #322

    Domyślnie

    Drugie ⋕318 się udało, miłe dla oka, bardzo nawet. Jak to mówią - ze smaczkami.
    Ostatnio edytowane przez chory ; 18-09-2018 o 16:42

  3. #323

    Domyślnie

    Inne podejście do obróbki....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1535 copy copy.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	478,6 KB
ID:	14252
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  4. #324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    Inne podejście do obróbki....
    Uznanie! Poszło w dobrą stronę, ale niewystarczająco.

    Po drugie walka z ekspozycją spowodowała, ze niebo stało się radioaktywne, a granatowy jest zjadliwy. To teraz zrób tak: rozjaśnij cienie, pilnując tego, żeby poszczególne kolory nie wpadały w 'jarzeniowość' i powoli będziemy wychodzić na prostą.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #325

    Domyślnie

    OK, pobawię się jeszcze z ta rawką. Co do ekspozycji, zastałem tam takie warunki, a nie inne. Byłem na rodzinnej wycieczce i nie mogłem być wcześniej, by mieć światło z przodu.
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  6. #326

    Domyślnie

    A takie coś....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1852plfot.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	306,9 KB
ID:	14437
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  7. #327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    Co do ekspozycji, zastałem tam takie warunki, a nie inne. Byłem na rodzinnej wycieczce i nie mogłem być wcześniej, by mieć światło z przodu.
    Rupi - nie chcę Cię urazić (bo jak się okazuje na tym forum są same mimozy i jak im się powie, że ich zdjęćie jest marne to jest wielka obraza, likwidują obrazki i uciekają)... To co powiem nie jest skierowane na to, żeby Cię obrazić, tylko żeby zwrócić Twoją uwagę na pewne sprawy. A zatem...

    Nie idź tą drogą i nie szukaj sobie podobnie niemądrych wymówek, bo może się tak nieszczęśliwie wydarzyć, że sam w nie zaczniesz wierzyć i skończysz jak ci ze streetu, którzy nie potrafią (bo się tego nigdy nie nauczyli) zrobić dobrego zdjęcia i wszystkie swoje błędy zrzucają na inne okoliczności.

    Zobacz - mówisz, że warunki były takie... A jak wychodzisz ciemną nocą na nocny miejski plener, warunki masz setki, jeśli nie tysiące razy gorsze jak idzie o światło i co - wtedy efektem pleneru mają być całkowicie czarne klatki? Też wtedy pokazując całkiem czarny prostokąt powiesz sam sobie - no cóż, warunki były takie? Mam nadzieję, że zamiast tego po prostu dostosujesz swoją działalność do zastanych warunków - albo ustawiając odpowiednio sprzęt, albo robiąc odpowiednie rzeczy w postprocesie, albo i jedno i drugie.

    Po drugie, piszesz, że byłeś tam krótko, nie ta pora, nie mogłeś czekać, rodzina i te sprawy - rozumiem to doskonale. Ale ja tam nie byłem nawet tak krótko i w takich warunkach jak Ty, a potrafię wziąć zdjęcie i poprawić mu parę suwaków.

    Jak widzisz szukanie takich wymówek nie jest mądre. Na pocieszenie powiem, że to się zdarza wszystkim z początku - ważne, żeby na tym etapie nie utknąć.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #328

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Jak widzisz szukanie takich wymówek nie jest mądre. Na pocieszenie powiem, że to się zdarza wszystkim z początku
    nie tylko na początku jak się wydaje...



    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    ważne, żeby na tym etapie nie utknąć.
    ejmen i aleluja!

  9. #329

    Domyślnie

    3- podejście...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1535.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	2,73 MB
ID:	14457

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I jeszcze, może nałożony efekt nie każdemu się spodoba...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1671.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	487,3 KB
ID:	14459
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  10. #330

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    3- podejście...
    No i teraz widzisz, do czego doszło: nagle pod dachem stodółki zaczęło być coś widać, furtka na końcu jest zrobiona z normalnych desek a nie z ciemnej materii kosmosu, jak pod drzewami piątka komuś spadnie w trawę, to ją znajdzie bez użycia latarki. Nagle zdjęcie przejrzało na oczy!

    Teraz co prawda kolory (zwłaszcza zielenie) wyszły jadowicie, ale to bardzo dobrze, bo to uświadomi Ci uwarunkowania: podciągniesz jedno, drugie się kiwnie i trzeba to drugie skorygować... Po prostu na spokojnie, taką właśnie metodą nauczysz się uzyskiwać wyborne kolory przy nienagannej ekspozycji! Trzeba tylko patrzeć na wszystkie aspekty i uwaga na wiele rzeczy jest jak najbardziej poążdana.

    Jak to mówią górale: jak się nie wywrócis, to się nie naucys - Ty szczęśliwie to zacząłeś, a teraz tylko doskonalić i uważać na coraz więcej spraw. Na razie u Ciebie pewnie toczy się to z jakimiś oporami, ale wierz mi, że po niejakim dojściu do wprawy i obyciu w programie będziesz to robić na luziku, jednym paluszkiem jak to mawiają...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 33 z 48 PierwszyPierwszy ... 23313233343543 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  2. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •