Close

Strona 8 z 42 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 412
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OlgaZ Zobacz posta
    To ja też zapytam - lepiej kupić Nikkora 70-300mm f/4.5-6.3G AF-P DX ED VR czy Tamrona SP 70-300mm F4-5,6 DI VC USD?
    Jakbym miał wybierać to kupiłbym Tamrona. Lepiej wykonany, metalowy bagnet, jaśniejszy, przełączniki VC i AF/MF na obudowie, osłona przeciwsłoneczna w zestawie, 5 lat gwarancji, w razie czego pasuje do pełnej klatki
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  2. #72

    Domyślnie

    Jakbym ja miał wybierać, to N AF-P Zalety wymieniłem parę postów wyżej, do pełniej klatki nie podpasuje (poza trybem DX czy innym cropem) ale jest za to zdecydowanie mniejszy. AF-P docenia się dopiero używając, opis tego nie oddaje, naprawdę szybkie i ciche to cholerstwo. A osłona ps w praktyce naprawdę nie jest potrzebna, bo praca pod światło jest zdecydowanie mocną stroną tego szkła i miałbym problem, żeby znaleźć jakiegoś blika, a flary na pewno nie. Po prostu zrezygnowałem z dokupienia.

  3. #73

  4. #74

    Domyślnie

    A gdyby oceniać wyłącznie pod kątem jakości obrazu? Kolorystyka, plastyka? Czy w ogóle w cenie do +/- 1500 zł istnieje obiektyw, który będzie dawał lepszą jakość niż Nikkor i Tamron na 300mm? Wieki temu miałam Sigmę 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro i na długim końcu dawała obraz wyprany z kolorów, wszystko było jak za mgłą. Przynajmniej w krajobrazie, w makro jeszcze jako tako udawało się coś z niej wycisnąć. Trochę się zraziłam przez to do budżetowych zoomów, z drugiej strony na mój wymarzony T150-600mm jeszcze długo będę musiała poczekać, bo na najbliższe lata zapowiada się sporo pilniejszych wydatków, ehh.

  5. #75

    Domyślnie

    W cenie do 1500 ciężko jest znaleźć coś innego w tym zakresie. Ja miałem kiedyś Tamrona 70-300 VC USD i wspominam go jako doskonałe szkło (oczywiście w takiej cenie)







    Sigma 70-300 APO, to jakaś katastrofa przy Tamronie. Tamron ma świetny af, bardzo skuteczną stabilizację i dla mnie akceptowlną ostrość do 270, później też dało się przeżyć Ja go sprzedałem tylko dlatego, że był za ciemny.
    Mówisz o Tamronie 150-600... Ostatnio trafiają się egzemplarze za 2500+, może dobieraj?

  6. #76

    Domyślnie

    Nie wiem czy padło - w myśl zasady polecania co się ma i lubi zobacz jeszcze 55-300, mały i lekki (wielki plus), ostry (mój okazał się ostrzejszy od 70-300vr którego sprzedałem, chociaż tu dochodzi też kwestia danych egzemplarzy), tani z drugiej ręki (przedział 600-700zł), niewielka minimalna odległość ostrzenia (bardzo przydatne), na minus właściwie brak pancerności (to naciągane) i leniwy af (to realny minus, 70-300vr był szybszy i lepiej krył fx), sample w stopce.
    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    (...)A osłona ps w praktyce naprawdę nie jest potrzebna, bo praca pod światło jest zdecydowanie mocną stroną tego szkła i miałbym problem, żeby znaleźć jakiegoś blika, a flary na pewno nie. Po prostu zrezygnowałem z dokupienia.
    Imho tulipan jest przydatny do każdego szkła (chociaż naturalnie nie zawsze), ponieważ ma dwie podstawowe funkcje: pierwszą oczywistą oraz drugą, może nawet przydatniejszą i częściej w moim wypadku wykorzystywaną, czyli często realna ochrona obiektywu (w przeciwieństwie do uv).

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    zobacz jeszcze 55-300, mały i lekki (wielki plus), ostry (mój okazał się ostrzejszy od 70-300vr którego sprzedałem, chociaż tu dochodzi też kwestia danych egzemplarzy), tani z drugiej ręki (przedział 600-700zł), niewielka minimalna odległość ostrzenia (bardzo przydatne)
    Potwierdzam. Dobra sztuka 55-300 to bardzo dobrze ulokowane pieniądze. Miałem i miło wspominam.
    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    na minus właściwie brak pancerności (to naciągane) i leniwy af (to realny minus, 70-300vr był szybszy i lepiej krył fx)
    Z tym AF nie ma tragedii- fotografowałem konie, kolarstwo, i tutaj nie stawiał żadnych ograniczeń. Ale owszem, 70-300 szybszy. No i 70-300 lepiej kryje pełną klatkę bo to w końcu szkło FX, 55-300 to pełnoprawny DX...

  8. #78

    Domyślnie

    Z funkcją ochronną soczewki trudno się nie zgodzić, co do ochrony przed bocznym światłem to nie odczułem dotychczas potrzeby. Nikon generalnie w nowych modelach poprawia pracę pod światło i tu jest duży postęp mimo, że szkło budżetowe .

  9. #79

    Domyślnie

    Rzeczywiście jest problem z trafieniem dobrego egzemplarza N55-300mm? U mnie wchodzą w grę używki, więc jeśli tak to byłaby sporo przeszkoda, a widzę że bardzo przyjemne zdjęcia robi to szkiełko. W T70-300mm również trzeba tak przebierać? @madebyzosiek, to nawet nie kwestia uzbierania, tylko szkoda byłoby mi w tej chwili wydać taką kwotę kosztem pilniejszych rzeczy

  10. #80

    Domyślnie

    Przy dowolnym warto albo sprawdzić, jeśli jest możliwość, albo poprosić o przykładowe nefy sprzedającego. Dodatkowo jeśli docelowo ma być na d5500 z podpisu, dochodzi kwestia celności af, ponieważ body nie posiada mikrokalibracji, więc warto albo sprawdzić na ile się da przy odbiorze, albo zastrzec ewentualną możliwość odesłania, gdyby zestaw nie trafiał w punkt (tyczy się dowolnego z omawianych obiektywów).

Strona 8 z 42 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor AF-S DX 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR
    By markul in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 00:17
  2. Nikkor AF-S DX 55-300mm 4.5-5.6G ED VR
    By Novamente in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 12:21
  3. Nikkor AF-S DX 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR
    By Szymon Nowak in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 09:20
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-09-2011, 13:20
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 17:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •