Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 93

Wątek: Nikon D3400

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    A co ludziska teraz zanabywają, bezlustra ?

    Jeżeli mówimy tu o tym samym segmencie nabywców, czyli grupę lepiej zorientowaną fotograficznie, to myślę, że nadal jej przedstawiciele będą kupowali lustrzanki.
    Fotograf z urodzenia i zamiłowania, czuje się najlepiej, gdy sprzęt ma swoją wagę i rozmiar, jako że rozmiar wbrew temu co mówią języki złych ludzi, ma znaczenie.

    Przymierzałem się niedawno do Soniaczowego flagowca, ale nawet nie wiedziałem jak toto trzymać.
    Właściciele bezluster to grupa mniej zorientowana fotograficznie? o.O
    Zresztą co ma do tego wielkość obudowy i ciężar?
    Samsung zrobił bezlustro w większym body - NX30 i NX1. Czy ich właściciele są lepiej zorientowani fotograficznie?
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 17-08-2016 o 14:38
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    I nie będą to zwykłe zdjęcia. Duża matryca formatu DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli zapewnia doskonałą jakość zdjęć wykonywanych w słabych warunkach oświetleniowych, a w połączeniu z obiektywem NIKKOR pozwala uzyskać artystyczne rozmycie tła.

    Ten marketing
    no jest jeszcze taka informacja:
    "...potężny procesor EXPEED 4 firmy Nikon..." - znany na rynku od kilku już ładnych lat... a na pewno od premiery D5300 no i D3300.... zresztą ten POTĘŻNY procesor jest chyba autorstwa firmy.... FUJITSU..... A tak na poważnie to chyba nie ma co liczyć na poprawę jakości foto/wideo względem starszych modeli (np. D3300 czy D5300). A jest wręcz regres w możliwościach(w stosunku do D3300) bo jest informacja o braku gniazda do przyłączenia zewnętrznego mikrofonu czyli użytkownik skazany będzie na dźwięk MONO w materiałach filmowych.... Wskazuje to na to że model D3300 stanowił za dużą konkurencję dla "lepszych - droższych" modeli i dlatego jego następca trafi już na pewno na odpowiednią półkę dla modeli entry level.....
    Ostatnio edytowane przez Jaroslav92525 ; 17-08-2016 o 15:13

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Właściciele bezluster to grupa mniej zorientowana fotograficznie? o.O
    Zresztą co ma do tego wielkość obudowy i ciężar?
    Samsung zrobił bezlustro w większym body - NX30 i NX1. Czy ich właściciele są lepiej zorientowani fotograficznie?
    Czasem, to mam wrażenie, że mówię po klingońsku, taki brak zrozumienia.

    Być może teraz ludzie niewieścieją, że kupują coraz to bardziej miekkie ubrania i mniejsze aparaty fotograficzne, ale ci których znam z mojego pokolenia, nadal wolą szorstkie klimaty i ciężkie aparaty.

    Powiadam, że przymierzałem się do A7R II, ale moje paluchy nie pasują do tego czegoś.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #24

    Domyślnie

    David, kolejna teoria? Analogowe lustrzanki to często małe, zgrabne i dość lekkie narzędzia i używali ich kiedyś wszyscy. Może po prostu z kolegami ze swojego pokolenia wbiliście się pomiędzy generacje, którym do szczęścia nie potrzeba dodatkowego balastu? Są oczywiście branże w których większy sprzęt pomaga, ale dla amatora to często nic nie wnoszący szczegół. Ja wolę lżejszy sprzęt mimo, że w rurkach nie chodzę a grzywki pozbyłem się jakieś 20 lat temu.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-08-2016 o 15:09

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    David, kolejna teoria?
    Jeżeli już, to nie tylko moja.
    Zauważ, że jest tendencja, żeby lustra entry level były coraz mniejsze i lżejsze, zatem skoro nawet producenci zauważyli zwrot użytkowników w kierunku miniaturyzacji, to nie jest to już tylko spiskowa teoria dziejów.

    Dziwnym trafem, ten kierunek nie dotyczy sprzętu semi profi i profi, i raczej wiadomo dlaczego.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #26

    Domyślnie

    Nie o tej teorii pisałem, tylko o tych Twoich dziwnych sugestiach odnośnie stanu męskości współczesnego pstrykacza i tego co urodzony i zorientowany fotograf w torbie mieć powinien. Dziwne tylko, że w temacie o D3400 który jest skierowany w 100% do amatorów wspominasz o semi pro i pro (dodatkowo jak się domyślam zawężasz mocno tę grupę do fotoreporterów, bo coraz więcej pro zajmujących się innymi działkami przerzuca się na lżejszy i mniej rzucający się w oczy sprzęt). Dziwne, że nie zauważyłeś, że wspomniałem o profesjach w których rozmiar ma znaczenie. A może wcale nie takie dziwne bo w sumie nie pierwszy raz z Tobą pisuję i przestaje mnie już dziwić, że omijasz niewygodne fakty jak choćby to, że powstały już bezlustra o dobrej ergonomii o czym wspomniał wyżej jeden z kolegów albo to, że kiedyś mimo, że chłopy jadły tylko czerwone mięso sprzęt był mały i lekki.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-08-2016 o 15:26

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    SnapBridge w okrojonej wersji i żeby się ludziom w głowach nie poprzewracało oczywiście nie ma wifi, a byle bezlustro sprzed trzech lat to już ma
    "Byle" bezlustro za 3k... a nie lustrzanka za 1.5k...
    Nie którym to już się w głowach poprzewracało od dobrobytu...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    "Byle" bezlustro za 3k... a nie lustrzanka za 1.5k...
    Jakiś czas temu kupiłem bratu NX3000 z kitem za niewiele ponad tysiaka. Wi-Fi jest, NFC jest, przycisk "mobile" jest, uchylany ekranik jest. I najważniejsze, brat prawie 100kg waży i 3 razy w tygodniu nie wiedzieć czemu na siłce jakieś żelastwo przerzuca. A mały aparacik miał się zmieścić w kieszeni bo jak się ma małe dzieci to nie wiadomo kiedy się może przydać.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-08-2016 o 15:33

  9. #29

    Domyślnie

    @cz4rnuch

    Zauważyłem Twój wywód o segmentach, ale się z nim średnio zgadzam, bo o ile dla turysty, wielka lustrzanka z kilogramowym szkłem może być wyzwaniem, to już dla reportera niekoniecznie.
    Ogórkowa turystyka wymusza wiele ograniczeń, choćby w przepisach odnośnie podręcznego bagażu, ale to i tak nie ma wiele wspólnego z rozwijaniem fotograficznego konika, bo tu jest raczej tendencja progresywna jeżeli chodzi o sprzęt.
    Zatem ten, który wczoraj fotografował D3100, jutro kupi D7200, a pojutrze być może D810, albo jednocyfrowca.
    Już celowo nie wspominam o obiektywach, bo tu jeszcze większy szał.

    Dlatego wspomniałem, że im większa fotograficzna świadomość, tym poważniejszy sprzęt.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #30

    Domyślnie

    Sprawdź wagę swojego D500 a potem porównaj ją z poprzednikiem czyli D300s. To tak na szybko jeżeli już piszemy o tendencjach. Rynek lustrzanek się kurczy a bezluster rośnie, to kolejna tendencja. Wiele osób które mają ogromną wiedzę i doświadczenie w fotografii przenosi się z lustrzanek na bezlustra. Możesz się o tym łatwo przekonać śledząc dział inne systemy. Powody są różne, ale nie słyszałem jeszcze żeby ktoś to zrobił bo właśnie mu się zmniejszyła fotograficzna świadomość albo ma amnezję i zapomniał o swoich fotograficznych korzeniach. A pro to pragmatyczni ludzie i dobierają sprzęt tak by im się lepiej pracowało. Jednym do tego potrzeba większego chwytu lub tańszych szkieł, które się szybciej zamortyzują a innym lekkiego, bardziej dyskretnego sprzętu, aparatu i kamery w jednym itd.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-08-2016 o 15:47

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5100 - Nikon SB-26 VS YONGNUO YN-468II
    By szyszymomonn in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 19:48
  2. Nikon D80 + Metz 44 wersja nikon -> ciemne zdjęcia.?
    By malyd77 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 11:40
  3. Nikon D60/35mm 1.8 czy Nikon D90/kit 18-55?
    By Jontek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 09:00
  4. Nikon d60 z usa czy nikon d80 + obiektyw z F75 ?
    By zz2 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2008, 12:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •