Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Perseid

  1. #1

    Domyślnie Perseid

    Wczoraj wybrałem się na polowanie na Perseidy.
    Ponieważ mogłem wyskoczyć tylko na 2-3 godziny, to pojechałem nad Zalew Zemborzycki licząc na odrobinę ciemnego nieba z miastem na horyzoncie.
    Niestety latarnie wzdłuż ścieżki rowerowej potwornie zanieczyszczają światłem niebo, co uniemożliwia sensowniejsze obserwacje (po co świecą całą noc???), a do tego chmury szybko pozbawiły mnie nawet tego widoku. Ale mimo tych trudności, udało mi się dostrzec kilka "spadających gwiazd" i jedną w miarę sensownie uchwycić na zdjęciu.


    Co sądzicie o tym zdjęciu?

  2. #2

    Domyślnie

    Ciężko w kadrze wg mnie .
    O ile dolna gałąź jest "do zaakceptowania", o tyle górna już nie: skutecznie przysłania niebo, a to ono ma grać główne skrzypce .
    Kto wie, czy gdyby nie te gałęzie, to udałoby Ci się ustrzelić więcej perseidów ?
    www.hubertleszczynski.com
    --------------------------------------
    F_A_C_E_B_O_O_K

  3. #3

    Domyślnie

    Może bym nieco góry odciął, ale wg mnie kadr O.K. Dużo ciekawszy niż sam Perseid na "gołym" niebie.
    sprzęt: fotografuję sercem

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuje za opinie,

    gałęzie miały być żeby nie mieć pustego nieba.

    To niestety tylko prawa połowa kadru, bo lewą zasłoniła chmura i rozjaśniła łuna od miasta i latarń wzdłuż pobliskiej ścieżki rowerowej. Światła odbijały się od delikatnej mgiełki poprzedzającej gęstszą chmurę. Całość kadrowo wyglądała lepiej i na innych zdjęciach nawet mam kolejnego perseida, ale przez mgiełkę .
    Za to wiem gdzie nie fotografować nieba przy kolejnym roju meteorów .

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Perseid jeden
    By sowart in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •