Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki. Jak będę już wiedział co z lokalem to na pewno się dowiem.
    Bałem się, że taka cyklorama będzie za chwilę dziurawa, bo raz ktoś wjedzie kółkiem i zrobi dziurę, ale jeśli mówisz, że się przyda, to nie sprzeczam się - sam pracowałem kiedyś w jednym studiu i faktycznie - dobra rzecz.

  2. #22

    Domyślnie

    Zobacz jak w świetle nowych okoliczności wygląda moja rada o sensowności podwieszeń sufitowych. W studio podczas sesji nawet sprawnym nieraz ciężko przecisnąć się między nogami statywów. A co dopiero wózkersom. Jak kiedyś realizowałem książkę dla Niemców i robiłem sporo sesji ze stadem bachorów to wszystko udało mi się wynieść na strop. Tutaj powinno być podobnie, żadnych statywów i okablowania.

    Jak widzisz wpierw warto widzieć organizację, nawet ta Twoja uwaga o stoliku do wizażu - jak chcesz wózek obok postawić? Może powinna to być wyższa wąska bramka na kółkach aby wjechała nad podłokietniki. A może po prostu wąska deska położona na tychże (zakładam, że ręce można po prostu położyć na kolanach).

    Radzę temat dogłębnie przemyśleć, na razie to wygląda bardzo amatorsko (wiem, ze to niby niekomercyjne przedsięwzięcie ale jak widać pieniądze realne i mam podejrzenia graniczące wprost z pewnością, że "nasze").

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 05-08-2016 o 21:32

  3. #23

    Domyślnie

    Co do ostatniego zdanie - nie, nie "nasze" - bo wiem do czego dążysz.
    Co do reszty - zaczynam załamywać ręce, bo miało być łatwo, prosto i przyjemnie, a robi się z tego spory problem.
    Szczerze powiem (bez obrazy) że im więcej pytam, tym gorzej nic nie wiem

    Na razie poczekam, pogadam z organizatorem.
    Doprecyzuje jak on to widzi i przede wszystkim - ile on chce przeznaczyć na lokal, od tego zacznę.
    Listę sprzętu jakąś tam mam - każdy z Was i tak ma inne podejście.
    Jedna osoba którą pytałem powiedziała "jedna lampa i blenda wystarczy" więc wiecie...

    Co do podwieszania sprzętu do sufitu - to obawiam się, że będzie ciężko - raz w kwestii lokalu (musi być wysoki), dwa w kwestii organizacyjnej (kto to powiesi, kto się tym zajmie, bo ja nie mam pojęcia) i trzy w kwestii finansowej (to też na pewno dużo więcej kosztuje.

  4. #24

    Domyślnie

    No to mnie uspokoiłeś

    Ale najważniejszą rzecz już wiesz - lista sprzętu jest niezbyt istotna, na lampy, statywy i końcówki wystarczy od biedy pewnie z 5000 zł. Resztę wpakuj w infrastrukturę.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #25

    Domyślnie

    Dokładnie, to podsumowanie jest najlepsze. Przeciętne, typowe miejsce do zdjęć można urządzić za kilka tys., ale przy szczególnych potrzebach trzeba zacząć od tych potrzeb, a potem dobrać sprzęt. Martwisz się dodatkowymi kosztami (montaż systemu sufitowego, cykloramy), można przecież przenieść 5000 z części "sprzęt" na "wyposażenie i dostosowanie", za 5000 powinieneś poskładać system oświetleniowy, a za drugie tyle powinno się dać zrobić resztę. Chiński system sufitowy to poniżej 2000, jeśli Warszawa, to prawdopodobnie firma sprzedająca będzie mogła polecić kogoś do montażu.

    Jeśli będzie kasa, kupisz lepsze (szybsze, stabilniejsze) lampy, jeśli nie - tańsze, wolniejsze. Nasadki, modyfikatory mogą być dokładnie takie same.
    Z zawieszeniem sufitowym wiąże się jeszcze jedna sprawa, sufit (strop) musi być odpowiednio wytrzymały.
    Cyklorama: może być kartonowogipsowa, ale niektórzy robią ze sklejki (odpowiednio podpartej), wtedy nie ma obaw, czy łuk wytrzyma przypadkowe wejście, zobacz http://photolink.pl/jak-zbudowac-sam...e#.V6UAvKKov-s http://photolink.pl/budowa-cykloramy...u#.V6UA0aKov-s żebyśmy mieli jasność, o czy mówimy
    Stanowisko do wizażu: tu najlepiej zapytać kilka wizażystek, bo nie zawsze "radosna twórczość" właściciela studia zyskuje ich uznanie, jeden z przykładów: stanowisko do wizażu (tzn. lustro) powieszone na ścianie przylegającej do narożnika pomieszczenia, prawą stroną praktycznie przy ścianie. Po bokach lustra rzędy zwykłych żarówek, z przezroczystymi bańkami. Pod lustrem wąska półka. Chyba ciężko znaleźć wizażystkę, która byłaby zadowolona z tych warunków, bo większość z nich jest praworęczna (ustawiają się po prawej stronie malowanej osoby, a tu jest ściana), a ostre światło z kilku żarówek nie jest zbyt przyjemne. Drobiazg jak ustawienie lustra w rogu (lewa krawędź na jednej ścianie, prawa na drugiej) i zmiana źródeł światła nie wymagają wiele, a mogą umożliwić wykorzystanie tego sprzętu. Stolik - nie wiem jakie masz doświadczenie, ale dla niektórych wizek nawet wielki, rozkładany stół nie byłby zbyt duży, jak zaczynają przygotowywać swój warsztat pracy Dla kontrastu trzeba przyznać, że inne mają przenośną szafkę, i praktycznie nie potrzebują dodatkowej powierzchni, a jak już, to bardzo małej. Nie każda korzysta z pasa do pędzelków, dla nich warto przygotować miejsce do odłożenia pędzli przy pracy, doskonale się spisują ciężkie, ceramiczne kubki (plastikowe, jednorazowe to bardzo zły pomysł). Czasem trzeba szybko oczyścić pędzel podczas pracy (płynami), warto mieć pod ręką jakąś miseczkę, żeby (jak coś się chlapnie) nie było problemów.
    Jeśli nie będzie wizażystki, i osoby do zdjęć będą się samodzielnie przygotowywać, to stanowisko musi być dostosowane do ich potrzeb, i to te osoby muszą się wypowiedzieć (prawdopodobnie blat pod który można podjechać, lustro wystarczająco blisko, ewentualnie ruchome "lusterko na wysięgniku" (google). Z specyficznymi potrzebami wiąże się też "infrastruktura" (zero schodów, odpowiednia umywalka i toaleta), z tym może być większy problem, niż z dostosowaniem samego studia.

  6. #26

    Domyślnie

    Dziękuję Wam jeszcze raz.
    Uwagi bardzo cenne i na pewno je przekażę i postaram się wykorzystać.
    Jutro (a w zasadzie to już dziś) będę się widział z organizatorem tego przedsięwzięcia i porozmawiam z nim, powiem, że najpierw musi być lokal, potem sprzęt, bo to akurat jest jeszcze w miarę proste (albo poczytam na formach, albo popytam znajomych albo nawet sprzedawcy w sklepie).
    Swoją propozycję sprzętu już podałem, trochę ją przeedytuje i podam, a co z tego będzie - to i tak wyjdzie w praniu, gdy będzie lokal.

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak na dobrą sprawę nawet nie wiadomo czy w tym lokalu będzie można sobie pozwolić na montowanie wszystkiego w sufit czy w ściany, może się okazać że nie i trzeba wtedy wszystko na statywach, a może się okaże że najlepszy układ w lokalu to za tłem okno, wtedy nie przygotowujesz ściany i kupujesz coś innego.
    W ciemno można zakupić sprzęt zwłaszcza że spory budżet ale pod warunkiem że ci nie zależy na tym co będzie dalej i niech użytkujący się martwi sam.

  8. #28

    Domyślnie

    Dzięki.
    Przekazałem Wasze uwagi, tak więc teraz głównym celem jest szukanie lokalu, potem zajmiemy się sprzętem.

  9. #29

    Domyślnie

    Cześć.
    Sprawa wróciła po dłuższym czasie (znów mnie poproszono o pomoc), ale tym razem są już pewne szczegóły.

    Jest na oku lokal (od razu mówię - to nie jest MOJE, tylko dla kogoś), który mz jest za mały (wąski), ale na to niestety nie mam już wpływu.
    Ogólnie ma to być połączenie biura ze studiem (organizator planuje jakoś odgrodzić ścianką studio od biura).

    Wymiary:
    Z tego co mi przekazano - szerokości jest tam trochę ponad 3 metry, wysokość 3,5 metra, a odejście... dużo (taki tramwaj).

    Lokalizacja
    Jest to pawilon biurowy w kompleksie biurowców, więc mówiąc wprost - przez szyby wszystko widać - trzeba by to było jakoś wytłumić.
    Całość jest pokryta płytkami - zarówno ściany jak i podłoga - co mnie trochę martwi, czy nie będzie to zbytnio odbijać światła...
    Czym można by to było ew. jakoś.... wysłonić, a może nie będzie problemu?

    Największy zaś problem to budżet - niestety, spadł o 50% więc tu mam spore wyzwanie.
    5.000 zł na sprzęt (bez architektury, tylko sprzęt i tła)...
    Przydałyby się 3 lampy ale z tym będzie ciężko obawiam się wyrobić się w budżecie, więc wolałbym chyba 2 średniej półki (Pulse?).

    Jeśli możecie - pomóżcie po raz kolejny.

  10. #30

    Domyślnie

    szerokości jest tam trochę ponad 3 metry, wysokość 3,5 metra
    Z lampami na suficie da się działać, z ograniczeniami, ale się da. Inny pomysł to lampy na ścianach (ramiona ścienne).

    przez szyby wszystko widać - trzeba by to było jakoś wytłumić.
    "Przeszklona ściana"? Matowa folia na okna, plus rolety do zaciemnienia (są takie grube, podgumowane), tanio - tkanina i zrobić normalne zasłony. Najlepiej, żeby można było odsłaniać wybrany fragment okien, wtedy jest możliwość lepszego wykorzystania światła dziennego. Najtaniej, z przymrużeniem oka - dwustronna taśma klejąca w narożnikach szyb i rozcięte czarne worki na śmieci (takie solidniejsze)

    Całość jest pokryta płytkami - zarówno ściany jak i podłoga - co mnie trochę martwi, czy nie będzie to zbytnio odbijać światła...
    Czym można by to było ew. jakoś.... wysłonić, a może nie będzie problemu?

    Niech użytkownik martwi się o tła - w miejscach szczelin pojawią się zagniecenia na tle, może być warte rozważenia położenie najtańszych paneli, lub wykładziny PCV (to już nie takie równe i sztywne).
    Włóknina (agro/geo, lub jakaś tkanina "trzeciego gatunku" kupiona w hurtowni tkanin) na ścianach da Ci pełne możliwości, od zlikwidowania odbić (czarna) do "namiotu bezcieniowego" (biała).

    Największy zaś problem to budżet - niestety, spadł o 50% więc tu mam spore wyzwanie.
    5.000 zł na sprzęt (bez architektury, tylko sprzęt i tła)...

    Aha. Takie rzeczy to tylko w Erze.

    A można zrobić inaczej - postawić przenośny zestaw do teł (pewnie poniżej 200zł), dwie srebrne parasolki z energooszczędnymi żarówkami (pewnie 300zł) i tło "polipropylenowe". Klient będzie zachwycony - zużyje 1/10 budżetu. Jak dojdzie do wniosku, że się nie da osiągnąć dobrego efektu, zacznie zbierać na sprzęt albo zrezygnuje ze studia i zaoszczędzi sporo kasy
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 10-05-2018 o 16:09

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Małe studio 4,5x3,5m - wyposażenie
    By michalosta in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 10:03
  2. Konkurs Cyfrowe Wakacje – pula nagród 10.000 zł!
    By www_cyfrowe_pl in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 10:40
  3. studio: 20 000 zł na start - pomożecie?
    By wywar in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 30-12-2008, 14:18
  4. Do tych co maja studio: jakie macie wyposazenie?
    By GrZeCh in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-11-2005, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •