Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11

    Domyślnie

    r_m - oczywiście że tak.
    Tylko właściwie po co to napisałeś?
    Co to miało wnieść?

    To nie ja zakładam, nie moja kasa, ja powiedziałem podobnie, ale z pewnych przyczyn o których tu nie napisałem, własne studio jest wygodniejsze.

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kameralne, niewielkie, niekomercyjne - tylko na użytek własny.
    Za 10 tysięcy, do tego lokal, to jakiś janukowycz ci zlecenie dał czy jak ?

    Ja tylko doradzę żeby zakupić lampy z solidną regulacją ( 1/32 to mało ), bo nie zmusza to potem do kombinowania.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 05-08-2016 o 16:42

  3. #13

    Domyślnie

    Sprawa jest na głowie postawiona. Konieczne wyposażenie jest pochodną geometrii studia. Np masz 2,7 - możesz zrobić płaski ruszt, masz 2,90-3,40 używasz systemu szyn, masz więcej instalujesz opuszczaną rampę. Cyklorama (na pewno warto mieć) to koszt wyposażenie czy studia? A jeśli już ją zrobisz to po co kupować tło? Najrozsądniej byłoby się wstrzymać z zakupem wyposażenia do momentu zaprojektowania studia.
    Chociaż jeśli Twój znajomy nie ma orientacji nawet w sprzęcie to jak to może dobrze zrobić?

    A w kwestii sprzętu takie uwagi z mojej praktyki:
    - powinna być jedna bardzo silna lampa typu 1000 Ws
    - dwie 400 Ws
    - dwie słabsze ale możliwie lekkie lampy (wyjazdy, podwieszenie nad planem)

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    r_m - oczywiście że tak.
    Tylko właściwie po co to napisałeś?
    Co to miało wnieść?

    To nie ja zakładam, nie moja kasa, ja powiedziałem podobnie, ale z pewnych przyczyn o których tu nie napisałem, własne studio jest wygodniejsze.
    Nie napisałeś, że też sugerowałeś wynajmowanie studia, nie każdy bierze to pod uwagę, większość myśli "zrobię sobie małe studio, będę miał sesje w dowolnym terminie, i nie będzie to mnie kosztowało" - nie biorą pod uwagę, że (zakładam, że to Warszawa) jest naprawdę dużo różnie wyposażonych obiektów, z których prawie zawsze da się jakiś znaleźć w krótkim terminie. Niby koszty to nie nasza sprawa, ale jeśli to ma sięgnąć 20tys. plus miesięcznie jakieś 2000-3000 (lokal będzie trzeba ogrzać), na potrzeby hobbystyczne, to pomysł wynajęcia nasuwa się "sam z siebie", przynajmniej u osób, które miały okazję utrzymywania własnego studia.

  5. #15

    Domyślnie

    No i co ja mogę powiedzieć...
    Śmieszy mnie to bo nie mogę napisać wprost tak i siak, do czego i do kogo, bo poproszono mnie aby się z tą informacją nie ujawniać (jakby to jakaś tajemnica państwowa była) ale z szacunku tego nie robię.

    Ze względu na dość "nietypowy" typ klienta (modela) wiele z oferowanych studiów nie wchodzi w grę ze względów architektonicznych.

    Znajomy nie ma żadnej orientacji w kwestii fotografii, dlatego poprosił mnie.
    I o ile ze sprzętem to jeszcze jakoś sobie poradzić bym poradził (najwyżej spytał w sklepie) o tyle z lokalem mam problem.
    On miał się nim zająć ale boję się, że jako osoba która nie do końca zna potrzeby takiego studia - może nie dać sobie rady.

    Cyklorama właśnie ze względu na specyfikę raczej odpada - po prostu byłbym się, że szybko i łatwo będzie dziurawa.

    Sprzętu jeszcze nie kupuje, bo też uważam, że najpierw trzeba mieć miejsce a potem sprzęt, ale skoro poproszono mnie o pomoc, to wypada to zrobić.

    Co do lokalizacji - wybaczcie że tego od razu nie napisałem - to tak, chodzi o Warszawę.
    Studio to nie do końca będzie tylko na potrzeby hobbystyczne ale też nie strikcie zarobkowe - po prostu agencyjne - dlatego wynajmowanie jest dość niewygodne.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    No i co ja mogę powiedzieć...
    Śmieszy mnie to bo nie mogę napisać wprost tak i siak, do czego i do kogo, bo poproszono mnie aby się z tą informacją nie ujawniać (jakby to jakaś tajemnica państwowa była) ale z szacunku tego nie robię.

    Ze względu na dość "nietypowy" typ klienta (modela) wiele z oferowanych studiów nie wchodzi w grę ze względów architektonicznych.

    Znajomy nie ma żadnej orientacji w kwestii fotografii, dlatego poprosił mnie.
    I o ile ze sprzętem to jeszcze jakoś sobie poradzić bym poradził (najwyżej spytał w sklepie) o tyle z lokalem mam problem.
    On miał się nim zająć ale boję się, że jako osoba która nie do końca zna potrzeby takiego studia - może nie dać sobie rady.

    Cyklorama właśnie ze względu na specyfikę raczej odpada - po prostu byłbym się, że szybko i łatwo będzie dziurawa.

    Sprzętu jeszcze nie kupuje, bo też uważam, że najpierw trzeba mieć miejsce a potem sprzęt, ale skoro poproszono mnie o pomoc, to wypada to zrobić.

    Co do lokalizacji - wybaczcie że tego od razu nie napisałem - to tak, chodzi o Warszawę.
    Studio to nie do końca będzie tylko na potrzeby hobbystyczne ale też nie strikcie zarobkowe - po prostu agencyjne - dlatego wynajmowanie jest dość niewygodne.
    Jeśli to studio dla niepełnosprawnych na wózkach (powiedzmy, że tak wynika z Twojej wypowiedzi) to trochę zmienia - może być trochę niższe. Akurat w kwestii cykloramy byłby to argument za jej zrobieniem a co najwyżej wyłożenie jej dodatkowo grubszą wykładziną. Z tłem kartonowym będzie gorzej.

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #17

    Domyślnie

    Dzięki wujot.
    Tak - będą tam os. niepełnosprawne.

    A jaki jest koszt takiej cykloramy?
    Bo nie mam zielonego pojęcia...
    To już dla mnie wyższa szkoła jazdy, ale obawiam się, że to i tak nie przejdzie...

  8. #18

    Domyślnie

    Odpowiem Ci tak - zrobienie przez wyspecjalizowaną firmę spuszczanej rampy u mnie w studio tak szacunkowo kosztowałoby mnie ze 25 000 zł. A samemu - materiały i silniki 5000 zł plus 5 dni roboty (i na razie 8 lat pracy bez najmniejszego problemu). Taka cyklorama to prościzna (jeśli robisz tylko przejście do podłogi), dla dwóch bystrych ludzi na 2-3 dni roboty. Główny problem to zrobić żebra i pewnie najlepiej to podzlecić ale nawet ten element nie jest specjalnie trudno wyciąć. Akurat w gipskartonie jest sporo firm wykonawczych i znalezienie kogoś nie powinno być trudne. Trzeba tylko zdecydowanie zagęścić profile aby nie doszło do uszkodzenia podczas eksploatacji.

    A takie rozwiązanie więcej daje niż zamiana jednej lampy na w gruncie rzeczy podobną. Im dłużej pracuję tym bardziej jestem przekonany, że podstawą jest doskonała organizacja procesów, ruchu w studio. Jak widzę te studia z kartonowymi tłami na statywach reklamowane jako profesjonalne to płakać mi się chce. A w tym konkretnym przypadku, przy wózkersach, to nawet warto się zastanowić jakie powinny być wykładziny (a najlepiej spytać się ich właśnie).

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 05-08-2016 o 20:37

  9. #19

    Domyślnie

    Heh, no to jednak spory wydatek.
    Chyba jednak na razie zostanę przy tle, bo sam tego na pewno nie zrobię - to nawet nie ma takiej opcji - a kwota za wykonanie przez specjalistów jednak "trochę" za wysoka, szczególnie, że w tych pozostałych pieniądzach chciałbym też jakoś wyposażyć studio w stolik do wizażu czy coś w tym stylu.

  10. #20

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu to bym po prostu sprawdził ile kosztuje wykonanie zagiętej do podłogi ścianki kartonowej (nie musisz wykonawcom mówić, że to cyklorama - po prostu zagięta ściana - są gotowe płyty). Na moje to 2000 zł powinny wystarczyć na zewnętrznych wykonawców.

    A co do kasy to wydawaj ją w kolejności ważności - wpierw istotne rzeczy. Stolik do wizażu??? Jak zrobisz wszystko co istotne to pomyślisz o takim problemie.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 05-08-2016 o 20:43

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Małe studio 4,5x3,5m - wyposażenie
    By michalosta in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 10:03
  2. Konkurs Cyfrowe Wakacje – pula nagród 10.000 zł!
    By www_cyfrowe_pl in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 10:40
  3. studio: 20 000 zł na start - pomożecie?
    By wywar in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 30-12-2008, 14:18
  4. Do tych co maja studio: jakie macie wyposazenie?
    By GrZeCh in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-11-2005, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •