Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do małych wnętrz.

    Dzień dobry,

    Od kilku dni wertuję internet w poszukiwaniu optymalnego obiektywu do fotografii małych wnętrz, moją uwagę ze względu na parametry oraz cenę zwróciły 3 obiektywy.
    Nie potrafię sama ocenić który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem, skłaniam się ku Sigmie, ale Tokina ma lepsze światło, natomiast Nikon wydaje mi się jakościowo najrozsądniejszym rozwiązaniem.
    Zajmuję się dekoracją wnętrz, chciałąbym móc samodzielnie fotografować swoje prace.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Poniżej 3 obiektywy, których zakup rozważam:

    Nikkor AF-S DX 10-24mm f 3,5-4,5G

    Sigma 10-20mm f 3,5 EX DC HSM

    Tokina 11-16mm F/2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego jakich ogniskowych potrzebujesz i czy potrzebujesz jasnego obiektywu.
    Wg. mnie do wnętrz nie jest potrzebny jasny obiektyw. Prędzej przyda się dobry statyw.
    No i są jeszcze 2 dobre obiektywy:
    Sigma 8-16/4.5-5.6
    Sigma 10-20/4-5.6

    Jeśli chodzi o jakość optyczną, to Nikkor 10-24 jest jednym z najlepszych obiektywów w tym zakresie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym polecał
    sigmę 8-16
    bądź
    nikona 10-24


    i oczywiście +1 za statywem
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  4. #4

    Domyślnie

    Można jeszcze o Samyangu 10mm pomyśleć
    http://www.optyczne.pl/328.1-Test_ob...st%C4%99p.html

  5. #5

    Domyślnie

    To, czy statyw jest potrzebny czy nie decyduje po większej części oświetlenie, robiłem nie raz sesje bez statywu - ale zgodzę się, że zdecydowanie lepiej jest go mieć i nie użyć niż nie mieć i w potrzebie rwać włosy z głowy.

    Co do obiektywu - miałem S10-20, wciąż mam N12-24, używałem sporadycznie N10-24 - ale powiem Ci, że dopiero mając S8-16 wiem że żyję. Te 2 mm na dole daje rewelacyjny oddech przy wnętrzach. To jest obiektyw, który poza jasnością (raptem 4,5-5,6, czyli dość ciemny) nie ma jak dla mnie innych wad. Pracując w LR znakomicie się go koryguje, ani jedna linia prosta nie jest zakrzywiona obojętne jak leży na scenie - profil tego szkła do LR jest wręcz wzorowy. Szkło jest ostre jak cholera już od początku.

    Pracując tym obiektywem trzeba dochować pewnej higieny pracy ('magiczny sposób'), bo jak będziesz kadrować od razu źle, potem przy maksymalnej szerokości dużo odpadnie przy prostowaniu softowym.

    Ludzie mówią, że są niestety rozjazdy jakościowe, czego nie umiem potwierdzić - mam dwie Sigmy, obie szerokokątne i obie znakomite, więc nie mam takich doświadczeń.

    Acha, ta S8-16 nie jest chyba najtańsza, ale dawno nie śledzilem cen, więc nei wiem na pewno.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Zadowolony jestem z sigmy 10-20 co prawda korekcja obiektywu w PS konieczna
    większość przykładów tym obiektywem: https://radoslawsobik.pl/-Fotografia...chomosci-.html

    Zawsze przymykam do 7.1 8 i manualnie ustawiam ostrość na około 1 metra - AF wyłączony! i dla mnie jest ok. Gdybym kupował jeszcze raz to może pokusiłbym się o starą wersję nie koniecznie nową....
    S5 pro, S8mm, T17-50 2.8mm, N35mm 1.8, N50 1.4D, N85 1.8D, 10-20 sigma, nikon D7100
    https://radoslawsobik.pl/

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw do krajobrazu i wnętrz FX
    By Gadryiel in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 07:30
  2. Jaki obiektyw do fotografowania wnętrz?
    By Romanesku in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 17:45
  3. Jaki obiektyw od fotografowania wnętrz
    By pskowronski in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 16:43
  4. Obiektyw do wnętrz D3100
    By mac412 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 20:28
  5. fotografia wnętrz - jaki obiektyw
    By ljmedia in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 11:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •