Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 85
  1. #1

    Domyślnie Problem ze zdjęciami ślubnymi

    Witam, to mój pierwszy post na forum i mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu.
    Niedawno odebrałam zdjęcia ślubne od fotografa. Ogólnie zdjęcia bardzo mi się podobają tylko na niektórych jest bardzo duża ziarnistość i przy oglądaniu ich na tv bardzo rzuca się to w oczy. Wrzucam przykładowe zdjęcie ( trochę obcięte żeby nie było twarzy) i jego parametry. Bardzo proszę o poradę czy jest jakaś możliwość poprawienia tych zdjęć?
    Ostatnio edytowane przez kar18olcia ; 01-08-2016 o 12:25

  2. #2

    Domyślnie

    do ogladania zdjec slubnych to jest chyba album... a nie telewizor? czy cos sie zmieilo ostatnio..?

  3. #3

    Domyślnie

    Jasne że album, też jestem zwolenniczką papierowej formy ale mamy prawie 1000 zdjęć i nie mamy wszystkich wywołanych.

  4. #4

    Domyślnie

    no to z 1000 trzeba wybrac 150 ladnych, zrobic na papierze a reszte do archiwum. wtedy szumy nie beda przeszkadzaly. a w telewizorze sobie puscic rambo albo inna komedie i bedzie ok.

  5. #5

    Domyślnie

    Pokazane zdjęcie jest wykonane na ISO 1600 i dlatego ma takie ziarno. Pewnie wszystkie z sali mają ten problem.

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety tak będzie - fotograf skorzystał z aparatu który w takich warunkach daje takie efekty. Wywołac na papier, problem zniknie (znacznie).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mr.Maya Zobacz posta
    Pokazane zdjęcie jest wykonane na ISO 1600 i dlatego ma takie ziarno. Pewnie wszystkie z sali mają ten problem.
    Na szczęście nie bo niektóre robione są ISO 800 i na nich aż tak bardzo nie widać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Niestety tak będzie - fotograf skorzystał z aparatu który w takich warunkach daje takie efekty. Wywołac na papier, problem zniknie (znacznie).
    Faktycznie, na zdjęciach które są wywołane w formacie 10x15 nie widać tego tylko nie wiem jak będzie na większych formatach

  8. #8

    Domyślnie

    Możesz zlecić komuś (grafik, fotograf/grafik) aby przepuścił Twoje zdjęcia przez program do odszumiania zdjęć. Jeśli ustawi się delikatnie i z głową parametry to nie stracisz na szczegółowości a widoczny szum zniknie lub stanie się mniej widoczny.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  9. #9

    Domyślnie

    przy 30x45 nadal powinno byc bdb. szum dodaje uroku. zdjecia nie sa plaskie, plastikowe... wielu fotografow dodaje szum w postprocesie celowo, zeby odbitka albo wydruk nabieraly glebi. no ale to pewnie tylko Ci co widzieli zdjecia z negatywu i za nimi tesknia... troche...

  10. #10

    Domyślnie

    A możecie polecić jakiś program do odszumiania zdjęć? Może spróbowałabym sama to zrobić

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem ze zdjęciami.
    By MiR88 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 22:00
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 19:21
  3. d50 - problem ze zdjęciami
    By winiarek123 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 12:04
  4. Problem ze zdjęciami
    By borczas in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 16:05
  5. Poszukiwane strony z starymi zdjęciami ślubnymi
    By prz3mo in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-05-2009, 13:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •