Close

Strona 17 z 24 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 237
  1. #161

    Domyślnie

    Może nie do końca w temacie ale jeden z serwisów z Warszawy przy okazji czyszczenia matrycy w moim d3 poinformował mnie, że migawki do d3 są już ciężkie do zdobycia i na chwilę obecną (styczeń) to koszt ok 1300 zł. Może tak samo jest z d700 że źródła migawek do tego modelu z USA powoli podnoszą cenę i w nieautoryzowanym serwsie pewne naprawy mogą być przez to droższe?

  2. #162

    Domyślnie

    Ale przecież @janecki pisał o cenie 1400 + 350 zł w autoryzowanym serwisie...

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ale przecież @janecki pisał o cenie 1400 + 350 zł w autoryzowanym serwisie...
    Za dużo przy monitorze kolego spędzasz i znów masz dziwne wyobrażenia i wkładasz mi swoje słowa w usta, może jakaś przerwa od komputera, żona, dzieci, obowiązki przyziemne... życie? Masz znajomych ? Jest weekend może na jakieś piwko wyskoczyć. Za każdym razem przekrecasz to co napisalem. Napisałem że naprawa nie była robiona w autoryzowanym serwisie. Odpocznij Panie kolego od for internetowych, bo już włącza się tenedencja odpisywania za innych użytkowników.
    Ostatnio edytowane przez janecki ; 25-02-2017 o 11:59

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Dzwoniłem do serwisu Nikona. Wymiana migawki w D700 do koszt okolicach 1400zł.
    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    350 zł. Świeża informacja z serwisu
    Poza tym nie mogę się oderwać od komputera- muszę popracować przy zdjęciach...

  5. #165

    Domyślnie

    Janecki, nie wiem co bierzesz, ale to dobry towar ;D kręcisz jak tampon w ... raz tak raz siak, co CI akurat pasuje napisac to to piszesz... A jak Ci przestaje pasować co wcześniej pisałeś to udajesz że ktoś Ci coś w usta wkłada... I Ty się dziwisz że ludzie reagują na Twoje posty tak a nie inaczej.
    ;]

  6. #166

    Domyślnie

    Taką informację dostałem przez kontakt telefoniczny w serwisie. Nie wiem może ktoś źle mnie poinformował, lub Ciebie w mailu. Wysłałem maila od siebie z zapytaniem. Jeśli potwietrdza Twojego maila to znaczy że ktoś się pomylił. Swoją drogą musisz bardzo dużo pracować przy zdjęciach przy komputerze, skoro siedzisz na forach internetowych praktycznie 24h. Jednak ta praca fotografa musi być ciężka :/ Ja tak miałem kiedyś będąc na bezrobotnym, siedziałem godzinami przed komputerem i wszystkie fora moje, ale to minęło i teraz średnio mało czasu. Na szczęście. Dlatego nie ma sensu dalej pisać o tym. Napiszę tylko jak dostane informacje od serwisu Nikona.

  7. #167

    Domyślnie

    janecki, ale to wszyscy właśnie Tobie powtarzają, że - delikatnie ujmując - gadasz głupoty i powinieneś odpocząć od komputera. Tutaj przypominam mądre powiedzenie z mojego poprzedniego posta...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Taką informację dostałem przez kontakt telefoniczny w serwisie. Nie wiem może ktoś źle mnie poinformował, lub Ciebie w mailu. Wysłałem maila od siebie z zapytaniem. Jeśli potwietrdza Twojego maila to znaczy że ktoś się pomylił. Swoją drogą musisz bardzo dużo pracować przy zdjęciach przy komputerze, skoro siedzisz na forach internetowych praktycznie 24h. Jednak ta praca fotografa musi być ciężka :/ Ja tak miałem kiedyś będąc na bezrobotnym, siedziałem godzinami przed komputerem i wszystkie fora moje, ale to minęło i teraz średnio mało czasu. Na szczęście. Dlatego nie ma sensu dalej pisać o tym. Napiszę tylko jak dostane informacje od serwisu Nikona.
    Proponuję pracę taką jak moja- by móc pracować i przy okazji mieć też dużo czasu dla siebie... Nawet w pracy mogę sobie skubnąć w parę sekund posta Wystarczy przełączać się między kartami Po prostu pracę można mieć lepszą lub gorszą. Bardzo się cieszę, że postanowiłeś napisać do serwisu w celu potwierdzenia. Chociaż z drugiej strony nie łatwiej (i szybciej) byłoby poprosić żonę? W każdym razie masz w końcu szansę cokolwiek udowodnić, więc jej nie zmarnuj
    Szkoda tylko, że z racji braku argumentów zaczynasz poruszać wyssane z palca sprawy nie związane z wątkiem. Uprzedzając na wypadek gdyby ktoś stwierdził że dyskusja o migawce odbiega od tematu- temat kosztu migawki jest związany z tematem bo bezpośrednio wpływa na to czy warto kupić D700. Jak już niejedna osoba wspomniała- sam sobie pracujesz na takie zdanie o sobie, zaniżając przy okazji poziom dyskusji. Ale to Twój wybór. Ja czekam aż wrzucisz tego maila od Nikona, bez względu co tam będzie napisane... Tylko wklej go jak należy, żebyś nie został czasem posądzony o pomoc żony...

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    No, jak muchy. W sumie co weekend trzeba zmieniać
    Tak poważnie - jakoś zauważalnie częściej padają niż to jest w innych modelach?
    O właśnie, wracając do tematu. Wg tego co widzę i słyszę dookoła to zdecydowanie zauważalniej a najświeższym przykładem jest nasz kolega z forum, któremu w rocznym D750 padła migawka przy ok 12-20tys klatek. Szukając używanego w sieci większość ma albo wymienianą migawkę albo komorę lustra (nie wnikałem czy to z akcji serwisowych czy zwykłych awarii). Jednak co najbardziej nas zaszokowało - i tu prosiłbym was o potwierdzenie - to fakt, że w 6 na 10 sprzętów, które wróciły z takich wymian z serwisu, spece z Nikona wbili do dokumentów "ślady po zalaniu" !! Często ludzie nawet nie zdawali sobie sprawy z takiej drobnej adnotacji gdzieś na fakturach serwisowych i dowiadywali się dopiero od kolegi, który prosił o dokładne przyjrzenie się zleceniu serwisowemu. Podobną opinią podzielił się właściciel jednego z większych sklepów w Polsce zajmujący się sprzętem używanym. Nie wiem jaka to skala ale z tego co słyszę zakrawa na skandaliczny proceder nadający się na sprawę cywilną bo raczej wątpię któż z nas chciałby kupić sprzęt z wyraźną adnotacją mówiącą, że korpus był zalany. Poza tym to z automatu anulowanie gwarancji...
    Zastanawiamy się z kolegą nad powodami takiego działania serwisu... dupochron partackiego sprzętu czy partackiej roboty?
    Nie wiem co sądzicie ale mnie ręce opadają słysząc coraz więcej takich historii...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    wbili do dokumentów "ślady po zalaniu" !! Często ludzie nawet nie zdawali sobie sprawy z takiej drobnej adnotacji gdzieś na fakturach serwisowych i dowiadywali się dopiero od kolegi, który prosił o dokładne przyjrzenie się zleceniu serwisowemu. Podobną opinią podzielił się właściciel jednego z większych sklepów w Polsce zajmujący się sprzętem używanym. Nie wiem jaka to skala ale z tego co słyszę zakrawa na skandaliczny proceder nadający się na sprawę cywilną bo raczej wątpię któż z nas chciałby kupić sprzęt z wyraźną adnotacją mówiącą, że korpus był zalany. Poza tym to z automatu anulowanie gwarancji...
    Praktyka bardzo powszechna w przypadku telefonów

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Zastanawiamy się z kolegą nad powodami takiego działania serwisu... dupochron partackiego sprzętu czy partackiej roboty?
    Może coś w tym być. Takie "zabezpieczenie" by kolejny raz nie obsłużyć jegomościa za free...

Strona 17 z 24 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7100 czy D700
    By smigaacz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 20:52
  2. Czy 70-300 VR warty jest grzechu...
    By MilekS in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •