Close

Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 237
  1. #131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Z drugiej strony można kupić nowy aparat w sklepie i mieć z nim więcej kłopotu niż używanym. I pewnie naprawdę trzeba by się oprzeć na badaniach ile fantastycznych, albo bardoz waznych ujęć nie powstało dlatego że nawalił stary d700 a ile dlatego że jakiś nowy aparat cierpi na coraz to kolejne odsłony "chorób wieku niemowlęcego" albo akurat przez kilka dni tygodni musiał być w serwisie w związku z ich eliminowanie.
    Z tego co mi wiadomo, ludzie kupując D750/D600 dobrze wychodzili na tych chorobach "wieku niemowlęcego" choćby z tego powodu, że powstały akcje serwisowe poza gwarancyjne i na nieokreślony czas. Przykład taki D600 - problem z kurzem. D750 flara. Wady fabryczne które pozwalały na używanie sprzętu, więc można było natrzepać tysiące zdjęć a później za darmo wymieniali migawkę i jej mechanizm, wraz z gumami. Więc przykład słabo trafiony. Bo ciągle mówimy o wydawaniu własnych pieniędzy. Pewnie że można kupić w dobrym stanie, może ktoś poświadczy, udzieli prywatnie gwarancji. Ale powiedź mi jaką masz pewność czy ten aparat kiedyś w rzecze nie pływał? Taką bo ktoś Cie słownie zapewnia ? Prawda jest taka, że większość osób chcę wcisnąć swój używany sprzęt i jak najwięcej z niego wyciągnąć kasiory, i rzadko w tym cudownym świecie trafia się ktoś bardzo uczciwy, kto opiszę punkt po punkcie całą historie używanego sprzętu. Fakt zdarza się, ale częściej się zdarza ukrywanie i mówienie półprawdy. Niestety to jest przykre, ale to samo dzieję się z samochodami używanymi i milionami innych rzeczy.

    - zdjęcia z d700 i d3 nadal powstają,
    Powstają też zdjęcia robione telefonami więc jaki jest sens kupowania lepszych, nowszych technologicznych lustrzanek? Skoro można kupić Iphona i robić zdjęcia ...
    Ostatnio edytowane przez janecki ; 23-02-2017 o 18:00
    D5 D750 S20/S24/S35/S50ARTY N851.4G SB-910 SB-5000

  2. #132

    Domyślnie

    Kurcze, jeśli zabrałbym D600 na 2 tygodniowy plener do Skandynawii i po powrocie musiał plamkować setki czy tysiące landszaftów, albo przyjechałbym z pleneru z ptakami wodnymi na wiosnę, i zauważył że mam uwalone wszystkie kontrowe kadry przez flarę którą mógłbym wyeliminować dopiero za kilka miesięcy to nie nazwałbym tego szczęściem. Podobnie niezbyt zadowolony z tego że kiedyś dostanę nową migawkę, byłby klient który nie dostał części kadrów które miały być zrealizowane. Dla ciebie koszty to zakup i ewentualny serwis, ale utracone korzyści jakoś dziwnie pomijasz. Tymczasem to one bywają bezcenne - czasem kiedy coś nawaliło mnie albo moim znajomym na wyjeździe fotograficznym, nikt nie płakał nad sprzętem tylko na utraconymi ewentualnie kadrami - nad sytuacjami które więcej się nie powtórzą, albo powtórzą się podobne za np. 10lat.
    Mam wrażenie że dla ciebie to są gadżety - inwestycje (?!) a nie narzędzie do rejestracji często niepowtarzalnych chwil. Dlatego pewnie trudno nam się zrozumieć.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Powstają też zdjęcia robione telefonami więc jaki jest sens kupowania lepszych, nowszych technologicznych lustrzanek? Skoro można kupić Iphona i robić zdjęcia ...
    W takim razie proszę mi pokazać podobne zdjęcie zrobione komórką:
    http://s22.flog.pl/media/foto/117281...-kondracka.jpg
    Ewentualnie takie:
    http://s21.flog.pl/media/foto/117052...towej-noca.jpg
    Próbowałem jakby coś robić też Samsungiem Galaxy J3 i za cholerę nie dało się zrobić zdjęcia, nie wiem jak w innych modelach.
    D700, 4 stałki i 2 zoomy.

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Kurcze, jeśli zabrałbym D600 na 2 tygodniowy plener do Skandynawii i po powrocie musiał plamkować setki czy tysiące landszaftów, albo przyjechałbym z pleneru z ptakami wodnymi na wiosnę, i zauważył że mam uwalone wszystkie kontrowe kadry przez flarę którą mógłbym wyeliminować dopiero za kilka miesięcy to nie nazwałbym tego szczęściem. Podobnie niezbyt zadowolony z tego że kiedyś dostanę nową migawkę, byłby klient który nie dostał części kadrów które miały być zrealizowane. Dla ciebie koszty to zakup i ewentualny serwis, ale utracone korzyści jakoś dziwnie pomijasz. Tymczasem to one bywają bezcenne - czasem kiedy coś nawaliło mnie albo moim znajomym na wyjeździe fotograficznym, nikt nie płakał nad sprzętem tylko na utraconymi ewentualnie kadrami - nad sytuacjami które więcej się nie powtórzą, albo powtórzą się podobne za np. 10lat.
    Mam wrażenie że dla ciebie to są gadżety - inwestycje (?!) a nie narzędzie do rejestracji często niepowtarzalnych chwil. Dlatego pewnie trudno nam się zrozumieć.
    Jasne, bo kupując używane kilkuletnie D700 z allegro, masz idealnie lśniąca czystą matrycę, która nigdy się nie brudzi. Oczywiście ironia, dla tych co nie łapią ...

    Pierwsze co bym zrobił kupując taki aparat z alledrogo, to wysylalbym go na czyszczenie i wymianę gum. Więc musiałbym za to zapłacić. W przypadku D600 miałbym to za free i w dodatku nowa migawke.
    Ostatnio edytowane przez janecki ; 23-02-2017 o 18:47

  5. #135
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    janecki ja tu wyczuwam w twojej dyskusji jakieś kompleksy lub chęć awanturowania się, do głowy mi nie przyszło negować coś co ludzie opisują z własnych doświadczeń, ja kupiłem D700 tu na forum, mam też D750, więc wiem jakie są różnice mimo że większy ze mnie gadżeciasz i macacz sprzętu niż pro fotograf, wiem co można spotkać na allegro i jakie ściemy ludzie ładują jednak nie można uogólniać.
    Obecnie D700 z w dobrym stanie i z prawdziwym przebiegiem w okolicach 100k można kupić za 2300-2500zł, to że ktoś stawia cenę 3500zł to nie oznacza że to cena realna, kiedyś widziałem D700 z datą zakupu 2012r i z przebiegiem 60 tysięcy za 2800zł, widać było że sprzęt w świetnym stanie.

    Ja np bałbym się kupić sprzęt od osoby takiej jak ty i polecam ostrożność na allegro jak ktoś będzie sprzedawał dwa D750 w super stanie z małym przebiegiem, używany tylko na imprezach sylwestrowych.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-02-2017 o 18:58

  6. #136

    Domyślnie

    janecki, jest takie mądre powiedzenie chińskich górali - jak jedna osoba mówi ci, że jesteś pijany, bredzisz to możesz pomyśleć, że się myli. Jak kilka osób to powtarza to trzeba się głęboko zastanowić bo może coś jest na rzeczy. Kiedy jednak powtarzają to wszyscy dookoła to lepiej się od razu położyć i wypocząć...

    p.s. szanowni przedmówcy, czerpiecie jakąś masochistyczną przyjemność z dyskusji z owym jegomościem..?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #137

    Domyślnie

    nowart- ładnie to napisałeś.Właśnie miałem coś podobnego napisać,ale już nie muszę

  8. #138

    Domyślnie

    Ja się w sumie koledze janeckiemu nie dziwię takiego podejścia do kupowania używanego sprzętu. Ja jakbym tak sie obchodził z aparatami jak kolega, to też bym pewnie bał się kupić używany sprzęt w obawie przed tym, że inni moga postępowac podobnie
    Z własnego doświadczenia... miałem w zyciu około ośmiu aparatów i tylko jeden (D50) był kupiony jako nowy. Pozostałe jak i wiele obiektywów kupowałem z drugiej, a może z trzeciej ręki i żaden mnie nigdy nie zawiódł.

    A jesli chodzi o D700 to jak najbardziej warto nadal kupić i używać. Jedyny minus dla mnie, jesli to może być wadą, to jego waga.
    pozdrawiam
    Tomek

  9. #139

    Domyślnie

    Kurcze no... Janecki nigdy nie zrozumiesz Pawła Pawlaka. Paweł ma imponujące portfolio, lata, lata doświadczeń i masę merytorycznych postów na tym forum z których dowiesz się więcej na temat danego aparatu aniżeli z testu na optycznych. Pod jednym tylko warunkiem. Musisz bardzo pokochać fotografię, tak bardzo aż będzie Ci się chciało taplać PRZED switem w błocie, stawie, krzakach tylko po to żeby złapać ten jeden jedyny wyczekiwany i niepowtarzalny moment. I tego momentu w takich chwilach nie może spieprzyć jakiś felerny gadżet... Po takich przygotowaniach ma to być sprzęt, który da Ci możliwie najlepszą finalną jakość obrazka. Po to właśnie jest ta dociekliwość niuansów technicznych i spostrzegawczość, która z wiekiem i doświadczeniem pozwala Pawłowi nadal portofolio rozbudowywać i na dodatek jeszcze ma czas dzielić się zdobytą wiedzą z nami tutaj na forum
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  10. #140

    Domyślnie

    Paweł to gościu jakim nie będzie spora część użytkowników tutejszego forum wliczając mnie.
    D200 - Nikon 50mm f1.8d - Sigma 18-50 f2.8-4.5 - Tokina 50-135 f2.8 - Helios 44m4 - Nissin Di700
    moja evolucja d3100-d90-d7000- wszystko z Sigmą 17-50 f2.8

Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7100 czy D700
    By smigaacz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 20:52
  2. Czy 70-300 VR warty jest grzechu...
    By MilekS in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •