Close

Strona 79 z 107 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 1063
  1. #781

    Domyślnie

    Hehe już widzę te walkę z odbiciami otoczenia i światła. Robiłem swego czasu jeden pomysł z odbiciem lustra z tyłu i wyszło mi to słabo. Raz że właśnie problem z oświetleniem, dwa odbicie było zbyt dominujące i za bardzo skupiało uwagę.
    Ale jak pójdzie mi sprawnie pierwotna wizja to mogę pokombinować.

    Co do weneckiego to jak dobrze kojarzę to musi być różnica oświetlenia, czyli tył wyciemniony aby to działało jak lustro. Jakby świecić od tyłu to raczej efekt będzie jak przez szybę.Ale chciałbym to zobaczyć szczerze mówiąc bo ciekawy efekt może wyjść.

  2. #782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta

    Co do weneckiego to jak dobrze kojarzę to musi być różnica oświetlenia, czyli tył wyciemniony aby to działało jak lustro. Jakby świecić od tyłu to raczej efekt będzie jak przez szybę.Ale chciałbym to zobaczyć szczerze mówiąc bo ciekawy efekt może wyjść.
    Ale sobie kombinowałem, że to byłoby to światło spoza kadru czyli mijające aparat. I teraz czy na warstwie metalu byłoby silne rozproszenie (i efekt powierzchni mlecznej) czy może jednak byłoby coś z lustrem. Et taka ciekawostka do sprawdzenia

    W

  3. #783

  4. #784

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Może lepiej folii użyć takiej jak ta?
    https://www.ebay.co.uk/itm/150cm-3m-...e/153300435533
    Najlepszym materiałem jest lustrzany HIPS - rewelacja jeśli chodzi o jakość i bezpieczeństwo. Trwałość niska. Te folie co je pokazujesz są słabe (choć kiedyś na szybko jakąś fotę na tym zrobiłem)

    Zanim pokażesz swoją robotę przytoczę a'propos taką realizację

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JadwigaWJI_7714BM.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	210,0 KB
ID:	29884

    Raz, że to właśnie na HIPS-sie zostało zrobione. Dwa, że to chyba najbardziej karkołomna robota jaką zrobiłem. Nie ma tu montażu. Po prostu lustro, modelka i światło. Tło które się odbijało miało bagatela 10 m2, lustro jak widzisz też jest nie małe . Jeszcze gdzieś trzeba było zmieścić oświetlenie. Razem łamigłówka. Ale udowodniłem, że się da.

    Chyba to już tu dokładnie opisywałem ale jakby ktoś chciał sobie przypomnieć

    http://polandtravel.info/jurewicz/fo...wizualne-cz-1/

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #785

    Domyślnie

    A jeszcze lusterko jednak fajniejsze jest z powiększaniem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190828_071305.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	1,83 MB
ID:	29885

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #786

    Domyślnie

    Dla mnie to kosmos zrobić tło które ma 10m2 dlatego nawet nie próbuje takich realizacji robić
    Ale swego czasu takie foto z lustrem zrobiłem.

    Mam też parę fotek robionych przez lustro, co jest też dość ciekawe bo można fajnie operować płaszczyznami a zarazem jest też problematyczne z powodu bezpośrednich odbić.
    Kombinowałem również ustawienia przez szybę i lustro i tego typu zabiegi. Bardzo fajne efekty można uzyskać zwłaszcza jak ktoś lubi bokeh i tym podobne efekty.

    Dziś przyszło lusterko i jest bardzo małe, zajmuje połowę dłoni. Takie jak Twoje ze zdjęcia też gdzieś widziałem. Jutro się rozłożę i zobaczę co da się z tego wyciągnąć. Na szczęście jest też powiększenie w nim. Obawiam się tylko czy uda się ująć najważniejsze elementy etykiety.

    Myślę że u mnie będzie większy dystans i nie wiem czy nie będę musiał coś pokombinować aby lusterko stało wyżej. Może użyć torebki z której wypadają kosmetyki,czyli połączyć dwa Twoje pomysły.

    Ale wstępnie trzymam się pierwotnej wersji i zobaczymy jak praca z kompozycją będzie szła.

  7. #787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Dla mnie to kosmos zrobić tło które ma 10m2 dlatego nawet nie próbuje takich realizacji robić
    Ale swego czasu takie foto z lustrem zrobiłem.
    https://live.staticflickr.com/4582/3...12d29d4c_o.jpg


    Dziś przyszło lusterko i jest bardzo małe, zajmuje połowę dłoni. Takie jak Twoje ze zdjęcia też gdzieś widziałem. Jutro się rozłożę i zobaczę co da się z tego wyciągnąć. Na szczęście jest też powiększenie w nim. Obawiam się tylko czy uda się ująć najważniejsze elementy etykiety.

    Myślę że u mnie będzie większy dystans i nie wiem czy nie będę musiał coś pokombinować aby lusterko stało wyżej. Może użyć torebki z której wypadają kosmetyki,czyli połączyć dwa Twoje pomysły.

    Ale wstępnie trzymam się pierwotnej wersji i zobaczymy jak praca z kompozycją będzie szła.
    Bardzo fajna fota (chyba bym tylko przyciemnił ramię a jeszcze lepiej dał tam trochę plastyki). Ale super.

    Lusterko można dać na podwyższeniu, jak nie ma pomysłu na czym to na białym sześcianie. W Twojej ulubionej tonacji (low key) dałoby się to rozegrać bardzo łatwo a tak... będziesz się musiał postarać. Trzymam kciuki.

    U mnie właśnie kończę likwidację mojego studia i w poniedziałek przejdę na pozycję teoretyka-tetryka fotografii studyjnej.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #788

    Domyślnie

    Nie żal ci Wiesiu studio likwidować? Spokojnie byś mógł kokosy robić na kursach i warsztatach. Masz ogromną wiedzę, fantastyczny warsztat i chyba lubisz dzielić się wiedzą. Do tego bardzo prosty i przystępny sposób potrafisz tłumaczyć.

    Co do mojej foty to masz rację, teraz był trochę więcej przejść i tonacji dał na plecach i ramieniu.

    Natomiast wracając do lusterka to wpadłem na pewien pomysł i mam nadzieje że pozytywnie zaskoczy.


    ps. " teoretyka-tetryka fotografii studyjnej" Kto jak kto ale nie Ty pamiętaj że jest tu spore grono osób które czeka na książkę

  9. #789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Nie żal ci Wiesiu studio likwidować? Spokojnie byś mógł kokosy robić na kursach i warsztatach. Masz ogromną wiedzę, fantastyczny warsztat i chyba lubisz dzielić się wiedzą. Do tego bardzo prosty i przystępny sposób potrafisz tłumaczyć.

    Co do mojej foty to masz rację, teraz był trochę więcej przejść i tonacji dał na plecach i ramieniu.

    Natomiast wracając do lusterka to wpadłem na pewien pomysł i mam nadzieje że pozytywnie zaskoczy.


    ps. " teoretyka-tetryka fotografii studyjnej" Kto jak kto ale nie Ty pamiętaj że jest tu spore grono osób które czeka na książkę
    W zasadzie to czuję ulgę bo od roku to już solidnie dopłacałem do studia. Ale byłem zakładnikiem tego miejsca bo to była świetnie zaprojektowana "maszyna" do pracy. Naprawdę długo siedziałem nad projektem i było to ukoronowanie 6 czy 7 wcześniejszych moich pracowni. Na szczęście mijał 10 letni okres umowy i ja zaproponowałem wyraźną obniżkę czynszu a Pani Prezes wyraźna podwyżkę. I przy swoich stanowiskach zostaliśmy. Ze skutkiem oczywistym. I zredukowałem się do biurka (plus zestawy wyjazdowe). I małe jest piękne! To taka sama ulga jak likwidowaliśmy firmy gdzie pracowało łącznie 50 osób.

    W sumie te 12 lat advertorialu wystarczy. Sporo mnie to nauczyło, prawdę powiedziawszy to kompletnie inaczej patrzę na komunikację za pomocą fotografii. Ale pora brać się za nowe tematy. Oczywiście gdybym miał dalej stare zamówienia to też bym nie narzekał.

    Co do kursów to był czas, że do tego się przymierzałem (a nawet trochę wykładałem) ale problem jest taki, że ogarniętych kursantów (jak np Ty) byłby tak nieistotny procent, że trzeba by było robić to pod początkujących. A to mnie średnio interesuje i tu nie mam przewagi. Czasem widzę programy (np huśtawki) i widzę jaka popelina to musi być (ze spisu zagadnień). Zbyt kocham fotografię aby pokazywać jak zrobić szklankę (i jeszcze przedstawiać to jako odkrywanie Ameryki). Z tego powodu nie interesowała mnie też fotografia produktowa - usnąłbym podczas roboty.

    Czekam z niecierpliwością na Twój pomysł. Sądzę, że już zauważyłeś, że nie jest źle jak jest odstęp czasu między projektem a realizacją.

    W

  10. #790

    Domyślnie

    Ja byłem kiedyś na warsztatach u znanej portrecistki dwa dni trwały. Strasznie się zawiodłem nie używając bardziej pasującego słowa, właśnie z powodu totalnych podstaw jakie wykładała. Czasami można przeczytać jakiej grupie są warsztaty dedykowane i zaoszczędzić sobie czas i pieniądze.

    Co do realizacji to masz racje, jest czas aby przemyśleć detale i problemy jakie mogą wyniknąć. Dziś zobaczymy jak to wyjdzie w praniu

Strona 79 z 107 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •