Close

Strona 15 z 107 PierwszyPierwszy ... 513141516172565 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 1063
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Zamroziłeś wkład miksera z dodatkiem wody. Dało to ci odstępy między warstwami wkładu i ładne przenikanie światła. Albo użyłeś żelatyny i zrobiłeś przezroczystą galaretkę. Po namyśle - opcja 2.
    Dobrze zauważyłeś problem ale zaproponowane rozwiązania są nietrafione. Można to zrobić łatwiej. Ale kierunek bardzo dobry a Twoje pomysły być może doprowadziłyby do dobrego skutku (choć obstawiam, że byłby problem z wolną wodą czy tam żelem).

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #142

    Domyślnie

    Prawdopodobnie kielich blendera nie jest wypełniony, masz tylko warstwę owoców na ściance.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Prawdopodobnie kielich blendera nie jest wypełniony, masz tylko warstwę owoców na ściance.
    Dokładnie. Jak najwygodniej to osiągnąć?

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Dokładnie. Jak najwygodniej to osiągnąć?
    Postawić blender poziomo a nie pionowo

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Postawić blender poziomo a nie pionowo
    To dobre rozwiązanie (pozwala wykonać taką fotę). Dobre ale nie bardzo dobre. Pomyślcie nad modyfikacją tego pomysłu aby było lepiej. A ponieważ to jest dość łatwe to poproszę jeszcze o uzasadnienie (dwa powody) dlaczego powinno się tak zrobić.

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #146

    Domyślnie Stolikowy advertorial i edytorial

    nie wiem czemu ale wg mnie wszedzie wciskasz lampy tu wcisnales do blendera, zeby owoce mialy oparcie i wewnetrzna slodkosc bije od nich swym blaskiem nieskazitelnym z delikatna nuta przegryzajacych sie fantazji kolorystycznych dodatkowo zmroziles to spojrzeniem captaina morgana, przez co podkresliles i zalamales swiatlo w blizej nieokreslonej formie karaibskich koktaili
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 01-01-2017 o 12:44
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  7. #147

    Domyślnie

    A mi sie wydaje ze tu jest pojemnik w pojemniku wsadzony i ten srodkowy jest troche mnieszy i dociska nam owoce do scianek a na dodatek zawsze mozna do niego wsadzic pozniej cos co rozswietli i uwidoczni nam owoce


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #148

    Domyślnie

    Blender w poziomie, widoczną na zdjęciu ścianką do dołu. Owoce ułożone na ściance, która w tym momencie znajduje się od spodu. Wewnątrz źródło światła, którego efekty oprócz na owocach widać także obok pokrętła i przycisków blendera. Zdjęcie zrobione od spodu.

    No to mi wygląda...
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Blender w poziomie, widoczną na zdjęciu ścianką do dołu. Owoce ułożone na ściance, która w tym momencie znajduje się od spodu. Wewnątrz źródło światła, którego efekty oprócz na owocach widać także obok pokrętła i przycisków blendera. Zdjęcie zrobione od spodu.

    No to mi wygląda...
    Prawidłowo odgadłeś... ale blender nie był w poziomie.

    Wiem, że Was troszkę męczę ale przy realizacji czasem niewielka zmiana zasadniczo może zmienić robotę. Na przykład ten projekt w pionie byłby mordęgą a w poziomie już jest spoko. Powstaje pytanie czy coś jeszcze można "ulepszyć".

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #150

    Domyślnie

    No to jeszcze dwa naprowadzenia:


    I pytanie - dlaczego realizacja w poziomie w ogólności a spod obiektu w szczególności jest dla fotografa niepożądana?

    W poście wyżej napisałem, że realizacja w poziomie jest spoko - w zasadzie to jest nieścisłe - realizacja jest do zrobienia (szczególnie gdy nie ma innego pomysłu). Ogólnie fotografowanie w poziomie jest niewygodne i dość upierdliwe.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 02-01-2017 o 13:50

Strona 15 z 107 PierwszyPierwszy ... 513141516172565 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •