Close

Strona 103 z 107 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1063
  1. #1021

    Domyślnie

    A mnie, od samego początku, układ sznurówek kojarzył mi się z lekkością i radością (może nawet beztroską). Czyli radość wspinania.
    Choć jak już napisałeś, to może faktycznie ciut by było lepiej, żeby oba buty "wychodziły" z pudełka.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Tak na szybko.

    1. Jestem niepomiernie szczęśliwy, że wątek żyje i ciągniecie Panowie kaganek oświaty. Zwracam uwagę, że w tytule nie ma "prywatny wątek Wujota" tylko "advertorial i edytorial", myślę, że "reklamę" też wytrzymamy. Ale oficjalnie udzielam wszystkim licencji na umieszczanie i wypowiadanie się w tym wątku

    2. Pierwsza praca.

    Zacznę od oczywistości. Doskonała prezentacja produktu (góra i dół) - klient będzie zachwycony, to najważniejsze. Dla mnie jest zbyt miękko ale wiecie, że ja mało subtelny jestem. Teraz klucz kolorystyczny. Tonacja jest bardzo uspokojona. To bezpieczna droga, szczególnie na początku. Później będzie pole na akordy barwne. Tutaj byłby poważny z tym problem bo pudło jest w tym samym kolorze co buty więc w innych rozwiązaniach chyba przygniecie projekt.

    https://forum.nikoniarze.pl/attachme...073055&thumb=1

    Teraz zaś rzecz najciekawsza. Co widzimy? Co się dzieje???
    Ponieważ miałem od razu wątpliwość w tym zakresie (zaraz opowiem jaką). Przetestowałem to najbliższych. Dostałem dwie (niezależnie) odpowiedzi:
    - lewy wchodzi, prawy wychodzi z pudełka
    - buty przechodzą przez pudełko

    Natomiast ja niezbyt rozumiałem co się dzieje. Układ sznurówek przemawiał za lewitacją (a nie ruchem), można byłoby to uznać za "zawis" w powietrzu ale bliska odległość od pudełka raczej tę hipotezę psuła. Poza tym ten krokowy układ... Do spadku do pudełka nie pasowało też. Wobec tego miałem problem ze zrozumieniem i dopasowaniem hipotezy. Logika by nakazywała, aby pudełko było punktem wyjścia lub dojścia a tak tu nie jest.

    Wracając do moich bliskich, to zadałem im pytanie - co tutaj się dzieje? I to były dość szybkie odpowiedzi (ale nie natychmiastowe, wymagały jednak chwili wysiłku). Ciekawe jest, że odczytany krokowy układ zdeterminował tu interpretację a nie fizyka sznurówek...

    Teraz jest pytanie co z tym zrobić?

    Gdyby to była lewitacja - to hasło- przekaz "zawsze gotowe do akcji" byłoby idealne
    Gdyby wylatywały w górę to " uwolnij swoją energię"
    Gdyby wpadały do pudła to raczej "po prostu Scarpa"

    Teraz to co mamy można jakoś spróbować uratować. Na przykład "Scarpa, zawsze w drodze" "Krok w najlepszą stronę" Ale oczywiście fizyka sznurówek tego nie potwierdza. Poza tym położenie pudła też takie sobie bo powinno być wtedy gdzieś dalej.
    Czyli lekki klops...

    Pozdro
    Wiesiek

    Spróbuję jeszcze coś napisać o pozostałych pracach choć one są już bardziej produktowe jak advertorialowe.
    Kurczę, zawsze jak coś napiszesz to mnie to rozwala, bo to jest dokładnie w punkt Ja jestem jednak skażony pewnym formalizmem, szukam przede wszystkim właściwej kompozycji, geometrii i estetyki, a ucieka mi nieco sens i treść. I jakbyś czytał w mojej głowie - buty tak, starałem się je ułożyć w momencie kroku, jakby wyskakiwały z pudełka, udało się lepiej czy gorzej, tak mi najbardziej wizualnie pasowało w zestawieniu z pudłem. Ale... o sznurówkach w ogóle nie pomyślałem w taki sposób, starałem się je po prostu tak podwiesić, żeby najfajniej wyglądały wizualnie, a w ogóle nie pomyślałem o "zgraniu" ich z ruchem butów i kroku :-O

    @90s dziękuję za tak pozytywną ocenę moich umiejętności technicznych, bardzo mi miło, choć ja mam większy krytycyzm do tego, nie ukrywam, że każde zdjęcie to bity dzień pracy, przestawiania, rzeźbienia, kombinowania Inna sprawa, że dysponuję dość ograniczonymi środkami - kuchnia z salonem w mieszkaniu 36m2, snooty wykonane z tektury i słomek, zastawki i wrota do lamp z tektury, tło podparte pudełkiem lub książką ;-P ale powoli rozbudowuję park maszynowy
    Co do przedmiotów w ich naturalnym środowisku, akcji - przypomniało mi się, że mam takie dwa - to było zlecenie dla firmy szyjącej odzież puchową i śpiwory, w zasadzie nacisk był położony na akcję i wspinanie w zimie, ale w międzyczasie popełniłem takie dwa:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	003_DSC6369ready.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	1,04 MB
ID:	56260


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	013_DSC8461ready.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,62 MB
ID:	56261

    Jakoś szczególnie zadowolony jestem z drugiego zwłaszcza.

  3. #1023

    Domyślnie

    Teraz pora zmierzyć się z tą pracą



    Tutaj zdecydowanie trudniej się odnieść. Kształt buta super, diaboliczne (czerwone) oświetlenie koresponduje bardzo z butem i być może wspinaczką. Pierwsze rzuca się, że tak bardzo dbałeś o napis logo LS, że zbyt dopaliłeś piętę. Trzeba było jednak przygrzać przód robiąc z niego dziób ptaka. Tył lekko a napis ewentualnie trochę podciągnąć. Czarne tło niby trzyma klimat. Może być. Ale...

    Ja bym:

    - zrezygnował z tej tintki szarej (po kiego nic przecież nie daje, poza taką manierą fotograficzną, a fee)
    - tło wymieniłbym na dopełniającą zieleń, być może ciut ciemniejszą i totalnie jednolitą - jak z komputera

    Wyskoczą wtedy czerwone obramowania, zyskamy plakatowy popartowy, syntetyczny charakter.

    Siekierą przez plecy a nie jakieś takie niby subtelności.

    Pozdro
    Wiesiek

    pees można z tym butem zmierzyć się na 100 sposobów. Zaproponowałem nieznaczną modyfikację tego co jest.

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Teraz pora zmierzyć się z tą pracą

    https://forum.nikoniarze.pl/attachme...073105&thumb=1

    Tutaj zdecydowanie trudniej się odnieść. Kształt buta super, diaboliczne (czerwone) oświetlenie koresponduje bardzo z butem i być może wspinaczką. Pierwsze rzuca się, że tak bardzo dbałeś o napis logo LS, że zbyt dopaliłeś piętę. Trzeba było jednak przygrzać przód robiąc z niego dziób ptaka. Tył lekko a napis ewentualnie trochę podciągnąć. Czarne tło niby trzyma klimat. Może być. Ale...

    Ja bym:

    - zrezygnował z tej tintki szarej (po kiego nic przecież nie daje, poza taką manierą fotograficzną, a fee)
    - tło wymieniłbym na dopełniającą zieleń, być może ciut ciemniejszą i totalnie jednolitą - jak z komputera

    Wyskoczą wtedy czerwone obramowania, zyskamy plakatowy popartowy, syntetyczny charakter.

    Siekierą przez plecy a nie jakieś takie niby subtelności.

    Pozdro
    Wiesiek

    pees można z tym butem zmierzyć się na 100 sposobów. Zaproponowałem nieznaczną modyfikację tego co jest.
    Ok, kupuję, co do pięty - zgadzam sie i widzę, że jest przepał, ale w bucie ona nie jest czarna tylko właśnie czerwona i w połączeniu z czerwonym światłem dało to taki efekt. Widziałem to w momencie robienia zdjęcia, ponieważ koncepcja była dokładnie taka jak piszesz - akcent na czubek, niczym dziób odsuwałem Pavotube ile mogłem od pięty, ale tylko tyle udało mi się uzyskać, żeby jeszcze utrzymać czerwony kontur na linii podeszwy.. Nie puszczałem żadnego dodatkowego światła na napis. Też mi to przeszkadza.

    Co do 100 sposobów - nie wiem, czy mogę prosić, ale mam na tapecie drugiego buta, tym razem niebieski, nazwa Sensor. Mam już pomysł, chcę kontynuować ten kierunek, choć nieco rozbudowałem koncepcję, ale może podzielisz się choć kilkoma wizjami z tych 100? Moja koncepcja - podobne oświetlenie jak tu, czyli konturowo, z akcentem niebieskim na czubek. Kształt też podobny - to buty asymetryczne, z mocno wygiętymi podeszwami do bardzo precyzyjnego stawania na najmniejszych stopniach. "Sensor" kojarzy mi się właśnie z doskonałym czuciem i niesamowitą, wręcz "cyfrową" precyzją, więc niebieskie światło nie tylko będzie korespondowało z kolorem buta, ale wprowadzi taki "technologicznie precyzyjny" klimat. Układ praktycznie pionowo, czubek będzie dotykał malutki sztuczny stopieniek ze ścianki wspinaczkowej - but ma stać na tym malutkim stopieńku niemal pionowo, "zachowując równowagę" - podkreślenie precyzji. No i jeszcze być może na styku czubka buta ze stopniem może rozbłysk, albo mała flara też niebieskiego światła, jakby "kontakt" z sensorem. Taki mam plan.
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 22-09-2021 o 23:00

  5. #1025

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Ok, kupuję, co do pięty - zgadzam sie i widzę, że jest przepał, ale w bucie ona nie jest czarna tylko właśnie czerwona i w połączeniu z czerwonym światłem dało to taki efekt. Widziałem to w momencie robienia zdjęcia, ponieważ koncepcja była dokładnie taka jak piszesz - akcent na czubek, niczym dziób odsuwałem Pavotube ile mogłem od pięty, ale tylko tyle udało mi się uzyskać, żeby jeszcze utrzymać czerwony kontur na linii podeszwy.. Nie puszczałem żadnego dodatkowego światła na napis. Też mi to przeszkadza.

    Co do 100 sposobów - nie wiem, czy mogę prosić, ale mam na tapecie drugiego buta, tym razem niebieski, nazwa Sensor. Mam już pomysł, chcę kontynuować ten kierunek, choć nieco rozbudowałem koncepcję, ale może podzielisz się choć kilkoma wizjami z tych 100? Moja koncepcja - podobne oświetlenie jak tu, czyli konturowo, z akcentem niebieskim na czubek. Kształt też podobny - to buty asymetryczne, z mocno wygiętymi podeszwami do bardzo precyzyjnego stawania na najmniejszych stopniach. "Sensor" kojarzy mi się właśnie z doskonałym czuciem i niesamowitą, wręcz "cyfrową" precyzją, więc niebieskie światło nie tylko będzie korespondowało z kolorem buta, ale wprowadzi taki "technologicznie precyzyjny" klimat. Układ praktycznie pionowo, czubek będzie dotykał malutki sztuczny stopieniek ze ścianki wspinaczkowej - but ma stać na tym malutkim stopieńku niemal pionowo, "zachowując równowagę" - podkreślenie precyzji. No i jeszcze być może na styku czubka buta ze stopniem może rozbłysk, albo mała flara też niebieskiego światła, jakby "kontakt" z sensorem. Taki mam plan.
    Automat to jest białe tło i podparcie buta na cieniu. Ale zajrzałem do neta i trochę takich rozwiązań jest. Widać, że zderzamy się wtedy z problemem jak ten cień ukształtować. Dokładali tam taką miękką plamę i wychodziło to średnio bo sztucznie. Naturalny zaś cień troszkę zgubiłby ideę i będzie zbyt duży i zbyt blisko. Dlatego wpadłem na iście szatańskie rozwiązanie, które może zadziałać. Otóż fotografowałbym to na dużym poziomym walcu. Powinien być bardzo duży. Pewnie ze 2 m długości albo po prostu wyczyścił tło do białego.

    Czyli na stoliku budujesz walcowe wzgórze, w najwyższym punkcie dokładasz buta. Ujęcie horyzontalne. Oświetlasz od pięty spotowo z daleka tak aby wyszedł ostry, i chyba możliwie mały, cień od całego buta. Drugie oświetlenie jest od aparatu, najlepiej z lampy pierścieniowej. Powinno rozjaśnić cień (najmniej przy czubku buta). I chyba światła wystarczy. Wszystko poza butem i cieniem powinno być białe (powiedzmy 3-5% K w CMYK). Czyli czyścisz wszystko. Albo budujesz wielki plan w zależności od zasobów.

    Mam jeszcze drugi pomysł ale muszę chwilę go przemyśleć. Może jutro.

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Automat to jest białe tło i podparcie buta na cieniu. Ale zajrzałem do neta i trochę takich rozwiązań jest. Widać, że zderzamy się wtedy z problemem jak ten cień ukształtować. Dokładali tam taką miękką plamę i wychodziło to średnio bo sztucznie. Naturalny zaś cień troszkę zgubiłby ideę i będzie zbyt duży i zbyt blisko. Dlatego wpadłem na iście szatańskie rozwiązanie, które może zadziałać. Otóż fotografowałbym to na dużym poziomym walcu. Powinien być bardzo duży. Pewnie ze 2 m długości albo po prostu wyczyścił tło do białego.

    Czyli na stoliku budujesz walcowe wzgórze, w najwyższym punkcie dokładasz buta. Ujęcie horyzontalne. Oświetlasz od pięty spotowo z daleka tak aby wyszedł ostry, i chyba możliwie mały, cień od całego buta. Drugie oświetlenie jest od aparatu, najlepiej z lampy pierścieniowej. Powinno rozjaśnić cień (najmniej przy czubku buta). I chyba światła wystarczy. Wszystko poza butem i cieniem powinno być białe (powiedzmy 3-5% K w CMYK). Czyli czyścisz wszystko. Albo budujesz wielki plan w zależności od zasobów.

    Mam jeszcze drugi pomysł ale muszę chwilę go przemyśleć. Może jutro.
    Szczerze mówiąc, trochę się pogubiłem w tym opisie, czy nie byłoby nadużyciem Twojej cierpliwości, jeżeli poprosiłbym o jakiś schemat, rysunek jak to ma być ustawione i do jakiego efektu dążymy? Żeby nie było, że czekam na gotowe, przedstawiam moje wypociny Nieco zmieniłem koncepcję, but miał stać na chwycie, małym stopniu, ale gdy to zrobiłem to jednak nie wyglądało to ani zbyt czytelnie, ani zbyt estetycznie. Całą sesję powtórzyłem, wprowadzając modyfikację także oświetlenia, ponieważ w takim ustawieniu jak ze stopniem wydało mi się nielogiczne przy zmodyfikowanej koncepcji. Pomyślałem, że sensor kojarzy się także z dotykiem, jeśli chodzi o trop technologiczny to wymyśliłem, że można to zestawić z ekranem dotykowym, dotykiem, czuciem i to jeszcze lepiej uzasadni niebieskie światło z poprzedniego pomysłu. Wyszło tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6184in_readySMALL.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	311,6 KB
ID:	56630
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 03-10-2021 o 23:57

  7. #1027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Nieco zmieniłem koncepcję, but miał stać na chwycie, małym stopniu, ale gdy to zrobiłem to jednak nie wyglądało to ani zbyt czytelnie, ani zbyt estetycznie. Całą sesję powtórzyłem, wprowadzając modyfikację także oświetlenia, ponieważ w takim ustawieniu jak ze stopniem wydało mi się nielogiczne przy zmodyfikowanej koncepcji. Pomyślałem, że sensor kojarzy się także z dotykiem, jeśli chodzi o trop technologiczny to wymyśliłem, że można to zestawić z ekranem dotykowym, dotykiem, czuciem i to jeszcze lepiej uzasadni niebieskie światło z poprzedniego pomysłu. Wyszło tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6184in_readySMALL.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	311,6 KB
ID:	56630
    No po prostu świetne. UFO. Czyli nieziemska technologia tak to czytam. Piękna, zaskakująca bryła, ciekawa perspektywa. But niby podparty a lewitujący. ********e. To taka fota, że człowiek patrzy i mówi:
    - szkoda, że ja tego nie zrobiłem...

    Poprawiłbym jedynie drobiazg - przesunąłbym "flarę" ciut w lewo tak aby zgrać to z konturówką (światło kontrowe) z lewej. Być może to światło też powinno być niebieskie. Chociaż na dole. Ale to nieistotne drobiazgi, których nikt nie zauważy bo przecież skupia się na całości.

    Reasumując. Wspaniała, kompletna praca. Gratulacje.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 04-10-2021 o 00:54

  8. #1028

    Domyślnie

    Kolega sruba pokazał tutaj tylko kilka prac, każda jedna lepsza od drugiej. Potrafi wyciągać wnioski w odróżnieniu od autora wątku "Produktowe".
    Ostatnia praca świetna, choć mnie się już podobały te podejściówki Scarpy na niebieskim. Trzymam kciuki i czekam co będzie dalej

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Kolega sruba pokazał tutaj tylko kilka prac, każda jedna lepsza od drugiej. Potrafi wyciągać wnioski w odróżnieniu od autora wątku "Produktowe".
    Ostatnia praca świetna, choć mnie się już podobały te podejściówki Scarpy na niebieskim. Trzymam kciuki i czekam co będzie dalej
    Bardzo dobrze napisane. Każda praca @sruba to krok do przodu. Powiedziałbym duży krok. To jest połykanie przestrzeni! Imponujący jest styl w jakim to robi. Cieszę się, że mogę przy tym być.

  10. #1030

    Domyślnie

    Ostatnia fotka to petarda i to pod każdym względem. Mówi do mnie i ma moc a od strony technicznej też jest doskonale.

Strona 103 z 107 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •