Close

Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 138
  1. #41

    Domyślnie

    Ale mnie nie interesuje badziewie, interesuje mnie Eizo, a to co pokazałeś nie zachęca
    Jeżeli w tak profesjonalnym monitorze tak to wygląda.......... to hmm
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  2. #42

    Domyślnie

    Trzeba wyjść z założenia, że nie ma całkowicie idealnych monitorów LCD. Na bazie tego, wszystko co nie rzuca się nadmiernie w oczy, jest powyżej średniej i najcześciej ok. EIZO i NEC robi nieprzeciętnie równe monitory na tle konkurencji, ale nie są idealne. Obie firmy mają też w ofertach monitory różniące się dziesięciokrotnie (sic!) ceną. Należy oczekiwać, że różnią się też jakością, w tym równomiernością.

    Technika wypracowała też metody maskowania nierówności. Przy sprzyjających okolicznościach, na odpowiednio dobrym monitorze nie widać nic niepożądanego. Proszę popatrzeć na film poniżej i prawy monitor. To bardzo podobny model do pokazanego wcześniej zdjęcia. Ekran wygląda na perfekcyjny, prawda? Można oczywiście stworzyć warunki i wykazać wszelkie możliwe wady, ale można też i odpowiednio zaaranżować oświetlenie oraz dopasować do niego regulację monitora i voila, idealnie równy. Przewaga EIZO jest w tym, że taki trick da się zrobić. Z masówką nie.

    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 29-08-2016 o 18:40
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #43

    Domyślnie

    Tak ciągle zastanawiam się nad zakupem monitora teraz myślałem nad ea275wmi ale widzę że nie jest ideałem .

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mam od dwóch dni długo oczekiwany monitor NEC EA275WMi, wyselekcjonowany i po kalibracji, wszystko niby działa super ale... no właśnie ale jest problem i to dość spory z równomiernością temperatury bieli.
    Górny prawy róg jest zimny wpada w niebieski, dolny lewy jest ciepły wpada w żółty, po środku jest malutko miejsca gdzie jest optymalnie.

    Wklejam zdjęcia zrobione aparatem w zaciemnionym pomieszczeniu gdzie nic nie wpływa na ekran monitora.

    http://i.imgur.com/4P6wI72.jpg
    szary

    http://i.imgur.com/qlrPT0x.jpg
    jasny błękitny

    http://i.imgur.com/t0ZBzt8.jpg
    jasny beżowy

    http://i.imgur.com/nCmbrhO.jpg
    skrajnie umieszczone zdjęcia

    http://i.imgur.com/xRAEo2C.jpg
    porównanie


    Co o tym sądzicie, czy ja oszalałem twierdząc że to jest nie akceptowalne w takim monitorze, czy jednak taka wada to coś co mieści się w normie i muszę pogodzić się z tym że monitor za 3000zł nie da mi lepszej jakości, a nawet gorszą pod względem tych nierównomierności niż poprzednik lg za 1200zł ?

    Jak ktoś ma tego NEC-a niech napisze też coś na jego temat.


    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Napiszę krótko: nie oczekuj super jakości obrazka, a szczególnie jednorodności podświetlenia od 27-calowego monitora za 3K zł.


    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Te monitory są po prostu nierówne i nie da się wybrać idealnego. Można przy sprawdzaniu wykluczyć silne wycieki przy krawędziach, ale nierówność samego panelu jest i będzie. Wada nie zanika. Po prostu mózg się przyzwyczaja i zaczyna kompensować. Nie ma wpływu na kalibrację.
    Więc po co dokładać lepiej kupić coś tańszego jakiegoś oLed na pewno będą równomierne kolory .
    A do tego czarny jest czarny .

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ja rozumiem, że niektórym ciężko zrozumieć, że w przypadku wielu monitorów po prostu nie ma idealnych.

    Cytat z opisu usługi: "Nierównomierność rozświetlenia ekranu jest naturalną cechą wynikającą z budowy i zasady działania ekranu LCD. Selekcja ma na celu maksymalne możliwe zmniejszenie widoczności tej cechy, jednak nie jest możliwe przekroczenie parametrów konstrukcyjnych właściwych dla konkretnych modeli monitorów."
    Nie idealne za tą kasę to jak to wygląda w monitorach do 2tys .

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Proponuję się nie rozpędzać z nadinterpretacją. Każdy kto miał ze mną kontakt, wie jak męczę z uporem maniaka, tłumacząc, że monitor 27" za 3 tys zł to żadne aj waj. Niestety, jedni stawiają na pierwszym miejscu rozdzielczość, inni sądzą, że skoro kosztuje 5x tyle co LG z marketu to lipy być nie może. Jeszcze inni po prostu nie wierzą, zakładając, że sprzedawca chce ich naciągnąć na droższy monitor. Dopiero zderzenie z rzeczywistością czasem pokazuje, że choćbym nie wiem jak się starał, jakości monitora drogiego w monitorze za 3 nie będzie.

    Tak wygląda "prawidłowa" równomierność monitora 27". Tyle że on kosztuje tyle co dwa EA275WMi:

    Więc poco dokładać lepiej kupić budrzetowca jakiegoś della u 2718
    Czy jakiś inny z kalibracja
    Ostatnio edytowane przez junkers ; 01-09-2018 o 20:53

  4. #44

    Domyślnie

    Parę razy trafiłem na taki EA:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	file.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	13372

  5. #45

    Domyślnie

    Wydaje mi się że ok
    Ale nie często się zdarza na taki monitor karierę sprzedawcy tych monitorów masz długa
    Czytam to jak sam napisałeś nie ma ideałów bo często nierównomierność mieści się w normie , trzeba się przyzwyczaić.

  6. #46

    Domyślnie

    Wydaje się? To jest rodzynek, unikat. Taki brak rozświetleń na monitorze z IPS trzeba ze świecą szukać. Przyjmuję zlecenia na znalezienie lepszych niż przeciętna i z reguły jest ok, ale z takim spektakularnym efektem jest jeden na 50 szt albo rzadziej. Jeśli mogę podpowiedzieć, z monitorów nieprofesjonalnych 27" i nie kosztujących 10 tys, najrówniejsze są EA275UHD-CT. W zasadzie rozświetlenia to rzadkość.

  7. #47

    Domyślnie

    Odnoście rozświetlen temat dla tych co nie czytali mva.pl
    temat :
    Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

    https://mva.pl/viewtopic.php?t=3622&start=60

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Tak wygląda "prawidłowa" równomierność monitora 27". Tyle że on kosztuje tyle co dwa EA275WMi:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EIZO_CX271_rownomiernosc-1.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	25142

    a tak wygląda ta równomierność podświetlenia w moim 27" BenQ SW2700PT:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BenQ SW2700PT równomiernośc.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	177,3 KB
ID:	25140

    Mogę udostępnić plik RAW jakby co, nie ma problemu (tu troszkę sprowadziłem do poziomu i odrobinę skadrowałem - to tyle). Monitor ma założony tzw. kaptur będący na wyposażeniu, znaczy się w cenie.
    Jasność - 25 (taka mi odpowiada, mocniejsza daje po oczach)
    Kontrast - 50 ("fabryczny")
    Jeszcze nie kalibrowany ("fabryczna" się nie liczy?), ale mam taki zamiar w przyszłym miesiącu.
    Myślę, że BenQ nie ma się czego wstydzić, nie mając dodatkowej elektroniki dla równomierności podświetlenia i temperatury barwowej.
    Tak zwane srebrzenie uważam, za pomijalne całkowicie, jedynie o czym wspominałem wcześniej na całym białym tle przy samej krawędzi (bardziej prawej) da się dostrzec minimalne przebarwienie.
    Cóż, jestem ryzykantem, wcześniej z powodzeniem używałem monitor firmy Dell.

    PS.
    Jakby co, to nie zachwalam, ani nie polecam. Egzemplarze mogą się różnić sporo pomiędzy sobą.
    Pierwsze wersje tego monitora (bodajże rok 2016) miały bardzo duże rozrzuty w parametrach, zwłaszcza w tej jednorodności podświetlenia (która zdaje się obniża kontrast - coś za coś).
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20-05-2019 o 17:17

  9. #49

    Domyślnie

    Juz nie mogłem edytować, tekst "(która zdaje się obniża kontrast - coś za coś). "
    miał być po tym zdaniu: "Myślę, że BenQ nie ma się czego wstydzić, nie mając dodatkowej elektroniki dla równomierności podświetlenia i temperatury barwowej".

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Jeszcze nie kalibrowany ("fabryczna" się nie liczy?), ale mam taki zamiar w przyszłym miesiącu.
    Raczej próżna robota, bo ten monitor kalibracji nie ma. To samo co robi "kalibracja" w Benq osiąga się regulacją w menu.

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Myślę, że BenQ nie ma się czego wstydzić, nie mając dodatkowej elektroniki dla równomierności podświetlenia i temperatury barwowej.
    Może się Panu trafił idealnie równy egzemplarza, ale statystycznie, to ma się czym wstydzić, bo o równomierności nie ma co w ogóle mówić. Jednorodna biel wygląda bardziej jak tęcza. Acz, tęcze teraz na czasie, więc....

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    wcześniej z powodzeniem używałem monitor firmy Dell.
    To jest ten sam poziom, więc możliwe, że będzie satysfakcjonujący.

    PS. Porównanie na zdjęciach jest oczywiście manipulacją. Jak zwykle zresztą, jeśli ktoś postawił sobie za cel obronę z góry założonej teorii. Zdjęcie EIZO jest 10X jaśniejsze (liniowo). Gdyby ekspozycję ustawić tak samo, będzie to wyglądało tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EIZO_OCF_VS_BENQ.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	34,1 KB
ID:	25147


    Ewentualnie, gdyby zrobić odwrotnie, czyli ekspozycję Benq podnieść do takiego poziomu jak było zrobione zdjęcie EIZO, to będzie wyglądać tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EIZO_OCF_VS_BENQ_2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	25148

Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NEC p221w
    By BialyBST in forum Komputery
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 11:04
  2. nec p221w
    By katzdw in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:40
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 17:19
  4. NEC i problem
    By iroyork in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 01:38
  5. NEC vs EIZO
    By Bradley22 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 20:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •