Close

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 138
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    bo te, które nie przeszły selekcji, musiałbyś i tak komuś sprzedać.
    Monitory wygrzewam i mierzę u siebie. Nie bój żaby, nie muszę jechać do Alstora aby mieć zapas. Poniżej ostatnia dostawa CS-ów 240.


    A tu materiał z jakiegoś pracowitego tygodnia:


    Te które mają jakieś wady idą do przeceny i sprzedają się w ciągu kilku godzin. Właśnie dlatego usługa sprawdzania monitorów jest płatna, aby mieć budżet na obniżkę. Nie trzeba być wróżką, aby wiedzieć, że drogiego monitora nikt nie zechce z defektem nie podlegającym gwarancji, chyba że super-hiper cenie. Parę dni temu trafiłem na nieidealny CS240 i za 2 tys zł ustawiła się za nim kolejka.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 29-08-2016 o 13:12
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Te które mają jakieś wady idą do przeceny i sprzedają się w ciągu kilku godzin. Właśnie dlatego usługa sprawdzania monitorów jest płatna, aby mieć budżet na obniżkę. Nie trzeba być wróżką, aby wiedzieć, że drogiego monitora nikt nie zechce z defektem nie podlegającym gwarancji, chyba że super-hiper cenie. Parę dni temu trafiłem na nieidealny CS240 i za 2 tys zł ustawiła się za nim kolejka.
    No tak, ale tak sobie myślę, że to nie szczęśliwcy z tej kolejki, pisują tu na forum "paszkwile", tylko ci, którzy zapłacili cenę pełnowartościowego towaru, a za przyczyną niedoinformowania, otrzymali niekoniecznie to, czego się spodziewali.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Nie kumam po co iść w 27" za 3000 wiedząc jakie to ma wady jeśli możesz mieć 24" bez tych wad albo z niezauważalnymi.
    Przejście z 32" na 24" jest nie akceptowalne, a razem z 27" otrzymuje to co mnie interesowało najbardziej czyli 2560x1440, jak podsumuje plusy i minusy to dla mnie jedyną opcją był NEC za 3 tysiaki, nie ma innego wyboru, UHD na 27" oznacza dołożenie 1000zł ale taka rozdzielczość dla mnie to więcej kłopotu niż pożytku.
    Brałem pod uwagę też dwie sztuki EIZO 24" ale to nadal byłoby 1080p no i fatalnie pracuje mi się na dwóch monitorach.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Mam CS240, ekran mimo że matowy to gładki jak dupa niemowlaka, zero chropowatości, kolory równe od narożnika do narożnika, to samo z jasnością.
    Przecież CS240 ma stabilizację (w przeciwieństwie do EA275), to wiadomo że będzie świecił równiej.
    Każdy kto choć trochę interesuje się monitorami (a powinien się zainteresować chociaż na chwilkę, przed zakupem) - wie że LCD/TFT to *ówniana technologia, której naturalną cechą nierównomierność (jak sam Tom01 napisał) i prawda, że autor tematu koesh nie powinien się czuć oszukany.
    Jedynie niepotrzebnie wywalił kasę na tę nieszczęsną "selekcję" ale nie on pierwszy i nie ostatni dał się złapać na marketingowe smoke&mirrors.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    No tak, ale tak sobie myślę, że to nie szczęśliwcy z tej kolejki, pisują tu na forum "paszkwile", tylko ci, którzy zapłacili cenę pełnowartościowego towaru, a za przyczyną niedoinformowania, otrzymali niekoniecznie to, czego się spodziewali.
    Proponuję się nie rozpędzać z nadinterpretacją. Każdy kto miał ze mną kontakt, wie jak męczę z uporem maniaka, tłumacząc, że monitor 27" za 3 tys zł to żadne aj waj. Niestety, jedni stawiają na pierwszym miejscu rozdzielczość, inni sądzą, że skoro kosztuje 5x tyle co LG z marketu to lipy być nie może. Jeszcze inni po prostu nie wierzą, zakładając, że sprzedawca chce ich naciągnąć na droższy monitor. Dopiero zderzenie z rzeczywistością czasem pokazuje, że choćbym nie wiem jak się starał, jakości monitora drogiego w monitorze za 3 nie będzie.

    Tak wygląda "prawidłowa" równomierność monitora 27". Tyle że on kosztuje tyle co dwa EA275WMi:

    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #26

    Domyślnie

    koesh, mi bardziej gównianie pracowałoby się na nierównym monitorze na którym WB się rozjeżdża niż na takim co ma 1080p zamiast 1440p. Ale każdy ma inne priorytety, jeśli dla Ciebie ten nec to najlepsza i jedyna opcja, to nie ma o czym dyskutować.
    ;]

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misio-jedi Zobacz posta
    Jedynie niepotrzebnie wywalił kasę na tę nieszczęsną "selekcję" ale nie on pierwszy i nie ostatni dał się złapać na marketingowe smoke&mirrors.
    A właśnie, że nie wywalił! Nie zapłacił złotówki za tą usługę ani za kalibrację.
    Kuźwa mać, co to za wyciąganie wniosków kompletnie bez znajomości okoliczności!?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misio-jedi Zobacz posta
    Jedynie niepotrzebnie wywalił kasę na tę nieszczęsną "selekcję" ale nie on pierwszy i nie ostatni dał się złapać na marketingowe smoke&mirrors.
    Tu muszę napisać że selekcja była darmowa tak samo jak kalibracja, do tego mam obiecaną dobra cenę na wzornik, więc nie mogę narzekać.
    Zresztą temat nie był założony jako atak na sprzedawcę bo jeśli bym nieakceptował jakości monitora to byłby zwyczajnie zwrot, a nie zabawa w tematy na forum.

    No i tak jak napisałem, zrobię ponowne testy i umieszczę zdjęcia jak ostatnio żeby pokazać że niemożliwe jest możliwe i wada zmniejszyła się do akceptowalnego poziomu

  9. #29

    Domyślnie

    Dobra, już nic nie mówię...
    Tom01 jest spoko.
    Ostatnio edytowane przez misio-jedi ; 29-08-2016 o 13:48

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misio-jedi Zobacz posta
    Tom01 jest spoko.
    Wiem, że jest spoko, ale z mojego punktu widzenia, byłby jeszcze bardziej spoko, gdyby nie trudnił się sprzedażą potencjalnego szajsu.

    Tym bardziej, że doskonale potrafi odróżnić dobre od kiepskiego.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NEC p221w
    By BialyBST in forum Komputery
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 11:04
  2. nec p221w
    By katzdw in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:40
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 17:19
  4. NEC i problem
    By iroyork in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 01:38
  5. NEC vs EIZO
    By Bradley22 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 20:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •