Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 138
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czornyj doradził mi żeby załączyć opcje uniformity i pomogło znacząco, obecnie różnice są akceptowalne, wielkie dzięki.
    Co ciekawe zauważyłem jeszcze że wada taka pogłębia się patrząc pod kątem od lewej strony, a zanika całkowicie patrząc od prawej strony i to pod nie wielkim kątem nawet.

    Ogólnie powoli przyzwyczajam się do tego monitora, fakt że trochę nerwów straciłem ale...

  2. #12

    Domyślnie

    Napiszę krótko: nie oczekuj super jakości obrazka, a szczególnie jednorodności podświetlenia od 27-calowego monitora za 3K zł.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zrobiłem test wczoraj jak wygląda problem po użytkowaniu monitora dość intensywnie przez 1,5 miesiąca.
    Wada zmniejszyła się do trudno dostrzegalnej, z włączoną opcja uniformity jest jeszcze lepiej, obecnie jedynie można dopatrzeć się pewnych odchyleń jedynie w samych rogach ale nie są już zauważalne nawet dla osoby postronnej co też przetestowałem żeby wyeliminować własne "dostosowanie" się do tego.
    Niech każdy bierze to pod uwagę przy zakupie tego monitora, cena jest bardzo atrakcyjna jak na monitor o tych parametrach, jest to monitor zaawansowany biurowy albo jak ktoś woli pseudo graficzny, jednak spokojnie pozwala na prace z kolorem i ograniczoną poligrafie.

    Komfort pracy po tym okresie zdecydowanie się poprawił, rozdzielczość 2560x1440 jest satysfakcjonująca do pracy jak i do użytku domowego.
    Odczuwalne mniejsze zmęczenie oczu, tu nie wiem co dokładnie ma wpływ na to.

    Parę dni temu miałem okazje postawić obok mojego monitora Dell U2715 i dopiero wtedy widać wszystkie plusy jakie oferuje NEC.

    Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z monitora.
    Jedyne co daje do myślenia to że jeśli wada potrafiła zanikać to czy nie rozwala się przy okazji kalibracja, którą trzeba by pewnie częściej powtarzać ?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jedyne co daje do myślenia to że jeśli wada potrafiła zanikać to czy nie rozwala się przy okazji kalibracja, którą trzeba by pewnie częściej powtarzać ?
    Te monitory są po prostu nierówne i nie da się wybrać idealnego. Można przy sprawdzaniu wykluczyć silne wycieki przy krawędziach, ale nierówność samego panelu jest i będzie. Wada nie zanika. Po prostu mózg się przyzwyczaja i zaczyna kompensować. Nie ma wpływu na kalibrację.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #15

    Domyślnie

    "kupiłem monitor z >>selekcją<< w mastiff, nie jest fajnie, ale pan Tomasz twierdzi że wszystko mieści się w normie "

    - Który to ja już raz coś takiego czytam ?

  6. #16

    Domyślnie

    Ja rozumiem, że niektórym ciężko zrozumieć, że w przypadku wielu monitorów po prostu nie ma idealnych.

    Cytat z opisu usługi: "Nierównomierność rozświetlenia ekranu jest naturalną cechą wynikającą z budowy i zasady działania ekranu LCD. Selekcja ma na celu maksymalne możliwe zmniejszenie widoczności tej cechy, jednak nie jest możliwe przekroczenie parametrów konstrukcyjnych właściwych dla konkretnych modeli monitorów."
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ja rozumiem, że niektórym ciężko zrozumieć, że w przypadku wielu monitorów po prostu nie ma idealnych.

    Cytat z opisu usługi: "Nierównomierność rozświetlenia ekranu jest naturalną cechą wynikającą z budowy i zasady działania ekranu LCD. Selekcja ma na celu maksymalne możliwe zmniejszenie widoczności tej cechy, jednak nie jest możliwe przekroczenie parametrów konstrukcyjnych właściwych dla konkretnych modeli monitorów."
    Rozumiem, że zabierasz cały majdan sprzętu np. do Alstora, by wyselekcjonować monitory dla swoich klientów ?

    ... a nie robisz tego w Białymstoku, bo te, które nie przeszły selekcji, musiałbyś i tak komuś sprzedać.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Te monitory są po prostu nierówne i nie da się wybrać idealnego. Można przy sprawdzaniu wykluczyć silne wycieki przy krawędziach, ale nierówność samego panelu jest i będzie. Wada nie zanika. Po prostu mózg się przyzwyczaja i zaczyna kompensować. Nie ma wpływu na kalibrację.
    Tak jak napisałem, testowane na osobie postronnej, która nie siedzi na tym monitorze i eliminujemy efekt przyzwyczajenia, jak będę miał czas zrobię fotki jak ostatnio. Wada nie zanika całkowicie ale zmniejszyła się i zredukowała, dlatego jest to zastawiające dla mnie.

    W czym tkwi problem braku jednolitego balansu bieli, od strony budowy led jest to zwyczajna dioda o barwie niebieskiej z żółtym filtrem, regulowanie tego jest banalne bo opiera się o zasilanie i tu tkwi błąd konstrukcyjny ponieważ wygląda że jest tu jakaś budowa szeregowa, która tu objawia się skrajnie niskim i wysokim zasileniem.
    Pytanie dlaczego ta wada zmniejszyła się po 1,5 miesięcznym użytkowaniu ?

    To już takie dociekanie bo jak napisałem, jestem zadowolony z monitora na dzień dzisiejszy... i jeszcze raz napisze nie ma tu nic związanego z przyzwyczajeniem się mózgu

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    W czym tkwi problem braku jednolitego balansu bieli, od strony budowy led jest to zwyczajna dioda o barwie niebieskiej z żółtym filtrem, regulowanie tego jest banalne bo opiera się o zasilanie i tu tkwi błąd konstrukcyjny ponieważ wygląda że jest tu jakaś budowa szeregowa, która tu objawia się skrajnie niskim i wysokim zasileniem.
    Podświetlenie w tym monitorze jest krawędziowe, nie tylne. Automatycznie wyklucza to przyczynę podświetlenia przy zmianach jednorodności w osi prostopadłej do linijki diodowej, prawda? Przyczyną jest sama niejednorodność struktury ciekłokrystalicznej.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #20

    Domyślnie

    Nie kumam po co iść w 27" za 3000 wiedząc jakie to ma wady jeśli możesz mieć 24" bez tych wad albo z niezauważalnymi. Mam CS240, ekran mimo że matowy to gładki jak dupa niemowlaka, zero chropowatości, kolory równe od narożnika do narożnika, to samo z jasnością. Nie muszę się zastanawiać obrabiając zdjęcie jak ono będzie wyglądało.... w drugim narożniku ekranu. Przemyśl sprawę. Jak już masz akceptować takie rzeczy to lepiej kup forisa za 1200zł, kasa zostanie na inne zabawki. Wydać kupę kasy na monitor do zastosowań profesjonalnych i nie móc go używać do tych zastosowań to istna głupota.
    ;]

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NEC p221w
    By BialyBST in forum Komputery
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 11:04
  2. nec p221w
    By katzdw in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:40
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 17:19
  4. NEC i problem
    By iroyork in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 01:38
  5. NEC vs EIZO
    By Bradley22 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 20:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •