Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    Witam!
    Z Tokiną 11-20 trzeba uważać bo bywają w niej problemy z AF. W mojej każda ogniskowa i każdy dystans wymagały innej korekty (Z lektury internetu wynika, że nie tylko ja miałem taki problem). Kalibracja w ramach gwarancji w serwisie tylko częściowo to rozwiązała. W końcu i tak wróciłem do N10-24. Mój obecny też wymagał korekty, ale tej samej w całym zakresie i znacznie mniejszej. Tak że generalnie radzę sprawdzić przed zakupem.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  2. #32

    Domyślnie

    Ja używam Tokiny 11-16 z D7000, praca pod światło mogłaby być lepsza, ale oprócz tego nie mam mu nic do zarzucenia. Do mojego hobbystycznego pstrykania wystarcza aż nadto, nie mam też żadnych problemów z AF.

  3. #33

    Domyślnie

    Ja bym poszedł w Tokinę 11-16 albo 12-24 - obie PRO DX II. Tej nowej 11-20 nie znam. Śmiało polecam Tokiny ze względu na wysoką jakość optyczną i super solidne wykonanie. Chociaż dużo osób chwali też Sigme 10-20

  4. #34

    Domyślnie

    Mam 11-20 tokiny i jak na razie jest ok, może gdzieś tam ktoś się spotkał z wadliwym egzemplarzem, może gdzieś są flary czy inne dziwne zachowania, ale mi w normalnym użytkowaniu z D7100 nie przeszkadza to wszystko w żaden sposób. Oczywiście kwestia przetestowania w sklepie i ewentualnie oddanie do serwisu na kalibrację.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #35

    Domyślnie

    Witam!
    Ja kupiłem Tokinę 11-20 nową na gwarancji i był dramat z kalibracją AF - kupiłem już wadliwą ( mój błąd, ale w pośpiechu przed wyjazdem na urlop takie głupoty się wyprawia..). Kalibracja w serwisie rozwiązała sprawę tylko częściowo - generalnie - każda ogniskowa i każdy dystans wymagał innej wartości korekty. Fotki wychodziły w miarę dobre od przesłony 5.6 i ostrzeniu na nieskończoność. Sprzedałem i wróciłem do N10-24 i z nim pewnie zostanę (choć nowsza szt też wymagała korelty AF ale przynajmniej jednej na cały zakres i możliwej do zrobienia samemu).
    Wniosek: KONIECZNIE sprawdzić AF w tych Tokinach podczas zakupu. Poza tym szkło b porządnie wykonane i dające ładny obrazek. Może jeszcze jeden minus - potężny kaliber filtra (82mm).
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Wniosek: KONIECZNIE sprawdzić AF w tych Tokinach podczas zakupu.
    Wniosek: KONIECZNIE sprawdzić AF w każdym obiektywie podczas zakupu.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #37

    Domyślnie

    Jak wyżej, to raczej ogólny wniosek do zakupu jakiegokolwiek obiektywu, przy szerokim kącie wykorzystywanym do "widoczków" na początku może BF/FF nie wyjść gdy się przymyka i ustawia ostrość na nieskończoność, warto sprawdzić przy kilku różnych odległościach.

  8. #38

    Domyślnie

    Dokładnie TAK! Ale jak jest np. FF to się człowiek potem dziwi, dlaczego takie niby super ostre szkło, przymknięte do 5.6 albo 8 daje taki badziewny obrazek nawet przy landszafcie... W sumie przy UWA znacznie ciężej jest zobaczyć na pierwszy rzut oka, czy dobrze ostrzy. Chyba najlepiej jednak z bliska na tarczy testowej...
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Szeroki kąt do Nikon'a D750
    By hogen in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 11:06
  2. Jaki szeroki kąt? Sigma, Tokina, Nikon...
    By Wicked131 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 18:10
  3. szeroki kąt
    By brzózio in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 17-07-2005, 11:53
  4. Jak szeroki -szeroki kąt?
    By yoss in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 29-11-2004, 23:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •