Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Problem ze zmianą trybów AF

    Witam

    mam problem, chociaż postępowałam krok w krok z instrukcją do nikona d7000, zaś Internet opisuje problemy podobne, ale nijak mi to pomogło, a jedynie upewniło, że być może jedyną opcją jest serwis.

    Ww. nikon jakby ma problem z wyborem trybów autofocusa. Zmieniam przełącznik na AF na korpusie, naciskam przycisk, kręcę pokrętłem i nic. Stawiam, że to nie wina pokrętła, bo w przypadku innych parametrów działa bez zarzutu tylko przy AF szwankuje.... na obiektywie jest A.

    Czy macie jakiś pomysł co się stało? Prześledziłam już całą instrukcję i postępowałam krok w krok, ale nie mogę w ogóle wybrać trybów AF-A, AF-S, AF-C, bo nic się nie zmienia ani na wyświetlaczu ani w wizjerze (tu w ogole się nic nie pojawia dotyczącego AF, a na wyświetlaczu ciągle znajduje się ikonka jednopolowego AF).

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W instrukcji jest na 100%, tam gdzie na korpusie masz przełącznik af A/M jest na nim przycisk i wtedy kręcisz.

  3. #3

    Domyślnie

    AF-A, AF-S, AF-C ?
    D500 ; D300s; N35 1.8G ; N17-55 2.8 ; N70-200 2.8 VR; SB-900; SB-5000 ; N P610

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    W instrukcji jest na 100%, tam gdzie na korpusie masz przełącznik af A/M jest na nim przycisk i wtedy kręcisz.
    Właśnie wciskam go, tak jak pisałam wcześniej, ale dalej nic.

  5. #5

    Domyślnie

    Może to będzie głupie pytanie, ale którym kółkiem kręcisz i czy nie zmieniałeś funkcji kółek?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Może to będzie głupie pytanie, ale którym kółkiem kręcisz i czy nie zmieniałeś funkcji kółek?
    kręcę kółkiem nazywanym przez instrukcję "głównym pokrętłem sterowania". co do funkcji, przywróciłam ustawienia fabryczne. Jest więc możliwość, że początkowe ustawienia nie mają opcji tego pokrętła do zmiany trybu ostrości? Gdzie mogę to ewentualnie zmienić?

  7. #7

    Domyślnie

    wokół przycisku (pod obioektywem po lewej) masz też przełącznik, tak samo na obiektywie, jak ustawisz na M to kręcenie kółkiem nic nie da, a jak jest ok wszystko to naciśnięcie guziczka powinno zmienić info na wyświetlaczu
    albo masz guzika zepsutego, wtedy zmiana tylko z menu
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    wokół przycisku (pod obioektywem po lewej) masz też przełącznik, tak samo na obiektywie, jak ustawisz na M to kręcenie kółkiem nic nie da, a jak jest ok wszystko to naciśnięcie guziczka powinno zmienić info na wyświetlaczu
    albo masz guzika zepsutego, wtedy zmiana tylko z menu
    Naciśnięcie guziczka nie powoduje żadnej reakcji. Jak zmienić to w menu?

  9. #9

    Domyślnie

    Dobra, zadziałało
    Przyczyną był obiektyw, który nie zaskoczył do końca przy wkładaniu

    Dziękuję za wszelkie próby pomocy i zamykam temat

Podobne wątki

  1. Problem ze zmianą EV przy użyciu Pixel Kinga
    By Remorant in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 15:17
  2. NIKON D3 problem ze zmiana ekspozycji
    By LukiFotos in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 02:16
  3. Quick switch trybów AF, jakie aparateiro?
    By kmngt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 17:10
  4. D90 zmiana pola AF - problem!?
    By Gawron84 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-02-2010, 17:55
  5. Problem ze zmianą prześłony w 50/1.8
    By Bos in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •