Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie statyw benro vs tripo vs manfrotto

    Witam
    chciałbym zakupić w miarę uniwersalny z naciskiem na wycieczki w góry statyw. Znalazłem trzy które znajdują się w moim przedziale cenowym a są to :
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw...rbaikolce.html

    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw...lowica-b2.html

    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw...owica-496.html

    Który wybrać ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ten Triopo wydaje się być najbardziej wytrzymały (mowa o udźwigu zarówno statywu jak i głowicy) W górach warto mieś na uwade stabilność konstrukcji. Nie podoba mi się niestety regulacja nóg w tym statywie. Korzystam z manfrotto 055 i bardzo sobie chwalę.
    M.
    www.kreatywnyosrodekterapii.pl
    Mamy kota na punkcie dzieci.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Regulacja nóg w triopo to jego zaleta, póki co nie narzekam na ten statyw ale nie miałem pozostałych w/w więc nie porównam.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez astramus Zobacz posta
    Nie podoba mi się niestety regulacja nóg w tym statywie.
    ale co konkretnie? ze mozna je szybciej rozlozyc bez ryzyka przytrzasniecia sobie paluchow? to jest wlasnie wielka zaleta takiego rozwiazania

    mam od 8 lat nogi na taka zakretke (Sherpa CF630). katowane intensywie kilka godzin tygodniowo. dzialaja jak zloto. sporadycznie mam kontakt z Triopo (oczywiscie jakis duzo nowszy model od mojego statywu) i tam te zakretki chodza jeszcze przyjemniej (plynniutko, z bardzo dobrze wyczuwalna blokada) i prawdopodobnie tez bedzie im dane wytrzymac wiele lat.



    z tej trojki to Tripo wydaje sie najnowsze technologicznie i to bym bral. ta glowica (B2) zreszta jest calkiem fajna - przerabialem w praktyce i moge polecic

  5. #5

    Domyślnie

    No to myślę, że autor ma w miarę przejrzystą sytuację. Moje uprzedzenia do regulacji nóg w Triopo wynikają tylko i wyłącznie z braku doświadczenia z takim typem ustawiania. Skoro nogi są dużym plusem triopo, a do tego dochodzi udzwig 8kg, to wybór jest prosty.
    M.
    www.kreatywnyosrodekterapii.pl
    Mamy kota na punkcie dzieci.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez astramus Zobacz posta
    No to myślę, że autor ma w miarę przejrzystą sytuację. Moje uprzedzenia do regulacji nóg w Triopo wynikają tylko i wyłącznie z braku doświadczenia z takim typem ustawiania. Skoro nogi są dużym plusem triopo, a do tego dochodzi udzwig 8kg, to wybór jest prosty.
    M.
    udzwig deklarowany to akurat czysta teoria, ktora nic nie mowi o jakosci konstrukcji...

    tam sobie moze pisac i 20kg - ale zestaw glowica-statyw ma male szanse np. utrzymac sztywno zdjecie robione byle D5300 z zalozonym 70-300 :/ do kupy nawet nie 2kg, ale ze wzgledu na niezbalansowanie tego na glowicy jest wysoka szansa, ze na ekspozycjach dluzszych bedzie wyrazne poruszenie (od "nurkujacego" obiektywu). a juz zwlaszcza po pol roku intensywniejszego uzytkowania glowicy, kiedy ta sie troche wyrobi...

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Głowica B2 po roku intensywnego używania z D750 i z D4 plus 70-200 nadal dobrze trzyma, dlatego też zakupiłem taki zestaw, zresztą dużo jest pozytywnych opinii ludzi o tej głowicy i statywie jako najlepsze w cenie ~500zł.

  8. #8

    Domyślnie

    Akustyk, no dobrze, nie skupiam się na tych 8kg, lecz na tym, że z trzech podanych przez autora statywów, triopo będzie najbardziej wytrzymały, najbardziej stabilny...
    www.kreatywnyosrodekterapii.pl
    Mamy kota na punkcie dzieci.

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar bimpi
    Dołączył
    04 2016
    Miasto
    Pruszków / Warszawa
    Posty
    62

    Domyślnie

    Jest jeszcze fotopro mga684 i camrock evo tactic t70.

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar DrAszyr
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Starogard Gdański
    Posty
    235

    Domyślnie

    Zastanawia mnie, dlaczego Triopo zrezygnowało w tym modelu z systemu blokowania sekcji typu fliplock - mam ich starszy statyw z tym systemem i uważam, że nie ma nic lepszego.
    Biały Samsung Galaxy S5 z trybem Live View...
    ... i jakieś Nikony (czarne).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. statyw Silk, Manfrotto i głowica Manfrotto 496RC2
    By Kargulo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 08:39
  2. Statyw Manfrotto
    By marekon in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 26-07-2008, 00:21
  3. Statyw - Manfrotto
    By Picia in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-09-2004, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •