Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jakie manualne stałki do D300

    Jakie stałki polecacie do D300? Wiem że N50 i N80 są polecane, ale chętnie posłucham o starych dobrych M42 do użytku z pomocą adaptera.
    Mam D300..i kurka wodna..uczę się go :/

  2. #2

    Domyślnie

    Do starych dobrych m42 to se kup jakiegoś bezlusterkowca albo pentaxa, bo akurat nikon to chyba najgorszy system do tego.
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leighadams Zobacz posta
    Do starych dobrych m42 to se kup jakiegoś bezlusterkowca albo pentaxa, bo akurat nikon to chyba najgorszy system do tego.
    To lipa:/
    Jaki modele Pentaxa brać pod uwagę?
    Mam D300..i kurka wodna..uczę się go :/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leighadams Zobacz posta
    Do starych dobrych m42 to se kup jakiegoś bezlusterkowca albo pentaxa, bo akurat nikon to chyba najgorszy system do tego.
    Ma rację, polać mu Serio, Nikon się nie bardzo nadaje do M42 (zresztą, w ogóle do szkieł z niesystemowym mocowaniem). M42 nie będą z reguły ostrzyły na nieskończoność, zwykle do metra lub dwóch - fajne zdjęcia a'la macro da się zrobić, można też portrety, ale generalnie to tyle. Adapterów z soczewkami ZDECYDOWANIE nie polecam - zresztą zobacz mój OKD "test".

    Pytanie, co za zdjęcia Cię interesują, bo hasło: Jakie stałki polecacie jest zbyt ogólne. Do czego Ci te stałki? Jaką fotografię uprawiasz?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kkokosz Zobacz posta
    Ma rację, polać mu Serio, Nikon się nie bardzo nadaje do M42 (zresztą, w ogóle do szkieł z niesystemowym mocowaniem). M42 nie będą z reguły ostrzyły na nieskończoność, zwykle do metra lub dwóch - fajne zdjęcia a'la macro da się zrobić, można też portrety, ale generalnie to tyle. Adapterów z soczewkami ZDECYDOWANIE nie polecam - zresztą zobacz mój OKD "test".

    Pytanie, co za zdjęcia Cię interesują, bo hasło: Jakie stałki polecacie jest zbyt ogólne. Do czego Ci te stałki? Jaką fotografię uprawiasz?
    Generalnie to street, portrety, architektura.
    Mam D300..i kurka wodna..uczę się go :/

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Norda Zobacz posta
    Generalnie to street, portrety, architektura.
    To nie, nie polecałbym Ci w takim razie duetu Nikon + M42 Pomijając problemy z ostrzeniem na nieskończoność, jeśli preferujesz ujęcia robione szerokimi szkłami, to ciężko Ci będzie znaleźć sensowne pod M42. 28mm to najczęstszy "szeroki kąt", który na matrycy DX zmieni się w kąt widzenia ogniskowej standardowej (powiedzmy). Rozumiem, że skoro poszukujesz wśród M42, to raczej z powodu budżetu odpada np. seria Art obiektywów Sigma (bardzo fajna 35mm, jest też 20mm)?

    Jeśli z góry nastawiasz się na używanie starych obiektywów z różnymi mocowaniami, to leighadams ma rację co do bezlusterkowców - to chyba najlepsze wyjście (no, chyba że będziesz hardkorem i kupisz po prostu jakiś stary aparat na kliszę ) Co do Pentaksa, to nie wiem, nie używałem, niczego więcej nie wiem...

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.
    Jeśli mogę coś doradzić, to jeśli ci się uda wyrwać w dobrym stanie, to bierz
    http://fotoblogia.pl/2520,pentax-k-0...-wyzszej-polki
    Polecam forum pentax.org.pl
    Ostatnio edytowane przez Sentire ; 24-06-2016 o 23:27

  8. #8

    Domyślnie

    Moja wiedza o pentaxach skończyła się na k-5 -> bardzo udane body. Jeżeli chodzi o nowsze modele to szukaj ingo na wyżej podanym forum pentax.org.pl. Także jeżeli upierasz się przy lustrze to jakiś p, ale najlepiej chyba będzie kupić jakieś bezlustro, a tu masz wybór spory.
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pentax zastąpi lustrzanke i da dużo zabawy z plesniakami, jest to świetna alternatywa, tylko poczytać co teraz się opłaca zakupić i jak wygląda sprawa adapterów.
    Bezlustro sony, samsung, fuji to tez dobry wybór ale przesiadka z D300 na takie maleństwa może boleć

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za porady, chociaż nie były po mojej myśli :P..sądziłem że N300 z manualami da radę
    Rozglądam się za Pentaxem lub może jakimś cyfrowym Olympusem vide PEN w m4/3.
    Ponoć obrazek podobny do APS-C a mniej miejsca jednak zajmuje.
    Mam D300..i kurka wodna..uczę się go :/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Manualne stałki a jakość zdjęć
    By messer in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3510
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 10:28
  2. Manualne stałki, 35mm i ostrość
    By sandbender in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 18:53
  3. Jakie stałki?
    By Paweł M in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 08:33
  4. Jakie stałki D90
    By Raulo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 22:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •