Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Problem z obróbką zdjęć nocnych

    Panowie (i Panie), wiem, że jeszcze sporo nauki przede mną, ale co raz bardziej zaczyna mi brakować cierpliwości.
    Męczę się z obróbką nocnych zdjęć, i zaczynam się zastanawiać, czy to ja jestem takim beztalenciem, czy po prostu z mojego surowego materiału niewiele więcej da się wyciągnąć?

    Poniżej wrzucam efekt mojej godzinnej pracy, oraz RAWa, może komuś się uda wyciągnąć coś więcej :/ proszę...

    ISO tylko 800 a szumy gigantyczne, znowu jak koryguję zdjęcie tak by nie było szumów, to tych gwiazd jakoś mało :/


    RAW:
    http://patryksiuta.pl/otherImg/DSC_0139.NEF

    Nie wiem co wykombinować, fotka robiona w borach, czyli w dość ciemnym miejscu, 30s naświetlania, iso 800, ogniskowa 10, światło 3.5 (wiem, szału nie ma, ale 2.8 jest jak narazie poza moim zasięgiem)
    Ostatnio edytowane przez siutek ; 21-06-2016 o 22:01
    D3300 | Nkkor 18-55 f/3,5-5,6 | Sigma 10-20 f/3,5

  2. #2

    Domyślnie

    Ale generalnie fota nie wygląda źle (ta którą tutaj pokazałeś). Oczywiście jak byś chciał w pełnej rozdziałce oglądać na 100% powiększeniu to zobaczysz szum, ale nie tylko na twojej ale też na cudzych. Więc luz.
    Poza tym im więcej wyciągasz z ciemnych partii tym większy szum się robi, czyli dwa przeciwstawne efekty chcesz uzyskać - mniejszy szum i rozjaśnienie ciemnicy. Trzeba się pogodzić z tym, albo robić zdjęcia na dwa (raz - niebo, dwa obiekty na ziemi) albo obrabiać też na dwa (osobno niebo i osobno reszta)
    Ostatnio edytowane przez notdot ; 21-06-2016 o 23:00
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3

    Domyślnie

    Najważniejsze co sam sobie zarzucam, to brak umiejętności wyeksponowania drogi mlecznej. No nie potrafię i już!! Może zimą będzie lepiej, powyższą fote robiłem 2 tygodnie temu, a w czerwcu nie ma w Polsce nocy astronomicznych.

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
    D3300 | Nkkor 18-55 f/3,5-5,6 | Sigma 10-20 f/3,5

  4. #4

    Domyślnie

    Aby móc wyciągać Drogę Mleczną z nieba, to trzeba najpierw je poprawnie naświetlić.
    Później bardzo precyzyjne oporowanie na suwakach i czasami też krzywej, do tego mikrokontrast (clarity).

    No i niestety, ale lato nie jest u nas dobrym okresem, bo Droga Mleczna nocami trochę się chowa za horyzontem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie


    Tak na bardzo szybko w LR i PS, finalna wersja to nie jest, bo nie chce mi się siedzieć nad tym teraz. Ale widzisz, że można wyciągnąć więcej.
    Suwaki w LR, radial filter w LR, w PS krzywa i Viveza z Google Nik Collection (jest teraz za darmo). Osobna warstwa tylko do Drogi Mlecznej, bo inaczej zepsujesz dół.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Tak na bardzo szybko w LR i PS, finalna wersja to nie jest, bo nie chce mi się siedzieć nad tym teraz. Ale widzisz, że można wyciągnąć więcej.
    Suwaki w LR, radial filter w LR, w PS krzywa i Viveza z Google Nik Collection (jest teraz za darmo). Osobna warstwa tylko do Drogi Mlecznej, bo inaczej zepsujesz dół.
    No właśnie, i o tym mówiłem :/ o wiele lepszy efekt niż u mnie ;/
    D3300 | Nkkor 18-55 f/3,5-5,6 | Sigma 10-20 f/3,5

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siutek Zobacz posta
    No właśnie, i o tym mówiłem :/ o wiele lepszy efekt niż u mnie ;/
    Kombinuj z tym co Ci napisałem W ogóle to nigdy nie miałem do czynienia z D3300 i jestem zaskoczony co można z rawa wyciągnąć
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

Podobne wątki

  1. D3 - statyw do nocnych zdjęć
    By moby in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 22:51
  2. Redukcja szumów zdjeć nocnych
    By pawulon in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 02:04
  3. Problem z obróbką zdjęć
    By Zbycho_GL in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-06-2008, 11:54
  4. Statyw +/- 500zł do zdjęć nocnych
    By verus in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 15:58
  5. Filtry do zdjęć nocnych
    By Pawzyn in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-10-2005, 00:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •