Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Teleobiektyw do 600mm Nikkor, Tamron czy sigma ??

    Witam
    Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie.

    Zaczynam dopiero zabawę z lustrzanką cyfrową, poprzednio miałem dość kozackiego kompakta ale już nie wystarczał, więc mam na razie podstawę D5300 , w przyszłym roku chcę kupić pełną klatkę... ale chodzi mi o obiektyw do fotografii ptaków, mam póki co 55-300 Nikkora , z podejścia jest nawet OK, lecz szukam coś konkretniejszego i na przyszłość a przede wszystkim z ogniskową 600mm. Zastanawiam się się nad Sigmą 150-60mm0, Tamronem 150-600mm albo Nikkorem 200-500mm. Generalnie sigma i tamron są tańsze oferują dłuższą ogniskową, Nikkor prawie 2 razy droższy krótsza ogniskowa, stałą przysłona w całym zakresie... Czy ktoś z was ma porównanie w praktyce ? Nie ukrywam że na razie jestem za sigmą, ale czytałem że i tak robi zdjęcia dobre do 500mm później zaczynają się problemy. więc teoretycznie korzystał bym do 500 tyle co w Nikkor jednak ta cena... prawie dwa razy taniej. I właśnie dlatego pisze aby się poradzić .

    Dzięki i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Sigma i Tamron robią porównywalne zdjęcia - było o tym sporo pisane. Ja mam Tamrona. Dobry, ale w kiepskich warunkach oświetleniowych lepiej sprawdziłby się Nikkor 200-500. Wszystko zależy od tego, co ci potrzebne (i ile masz kasy). Jeśli nie focisz w ciemnym lesie, to i Sigma i Tamron będą OK.
    A najlepsza i tak będzie stałka 600 mmm

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem o jakiej wersji sigmy piszesz (S czy C), ja posiadam C. Wybierałem między tamronem a sigmą padło na sigmę bo akurat była bardziej dostępna, oba szkła są bardzo porównywalne + dla sigmy, że można dokupić USB Dock i poustawiać pod siebie. Swojego czasu też do sigmy dodawali fajny plecaczek, choć pewnie już nie ma tej promocji.

    Jeśli miałbym wybierać jeszcze raz to znów postawiłbym na sigmę, bo na moją kieszeń to i tak już dość spory wydatek. Jeśli jednak miał bym budżet, który pozwoliłbym mi na Nikkora pewnie wybrałbym właśnie Nikkora.

    Tutaj możesz zobaczyć kilka moich zdjęć robionych Sigma: https://www.flickr.com/photos/99393624@N05/ głównie właśnie ptaki, w okolicy 600mm, i jak dla mnie jest to całkiem użytkowna oginskowa. Wiadomo, że nie jest to jakość stalki, ale dla amatora jest ok.
    D7100 | Samyang 8 | S17-50 | S50-150 | S150-600C | N35

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też celowałem w Sigmę C, Ale udało mi się okazyjnie kupić Tamrona. na razie jestem zadowolony. USB Dock to fajna sprawa. Niestety nigdzie nie widziałem teraz promocji na Sigmę.

  5. #5

    Domyślnie

    jeśli w przyszłym roku chcesz kupić FX, to ważną informacją będzie to, że AF w 200-500 będzie działał z D750 i TC1.4. Przy ciemniejszych obiektywach nie wiem, ale zgodnie z tabelkami może już nie działać na ciemnym końcu.

Podobne wątki

  1. Co wybrać?? Tami 150-600mm czy Sigma 150-600mm C
    By arkadiuszarek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 13:35
  2. Nikkor, Sigma czy Tamron? - co wybrać?
    By marzar in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 11:44
  3. Tamron sigma czy nikkor
    By Gripowiec in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 19:55
  4. Sigma, Tamron czy Nikkor?
    By nickname in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 07:52
  5. sigma,tamron czy nikkor
    By Szalony Naukowiec in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 19:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •