Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zdalne wyzwalanie lampy systemowej oraz studyjnej.

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Potrzebują porady przy zakupie lampy a w zasadzie wyzwalaczy. Obecnie posiadam lampę Nikonowską sb-910. Swego czasu dokupiłem nadajniki firmy Yongnuo 622n, nadajnik oraz baza zakładana na sanki aparatu.
    Ostatnimi czasy wymyśliłem, że chciałbym dokupić sobie drugą lampę błyskową do swojego hobbystycznego studia fotograficznego. Początkowo byłem zdecydowany na lampę Yn560 II ze względu, że wbudowany
    odbiornik nie działa z moim poprzednio zakupionym zestawem radiowym( i tak zmuszony byłbym kupić nadajnik n622). Po przeczytaniu szeregu artykułów, wpadłem na pomysł, że zakup lampy studyjnej wcale nie jest taką złą rzeczą.
    Wszak i tak częściej robię zdjęcia w domu. Problem pojawił się jak zgrać ze sobą lampę studyjną oraz systemową - w ten sposób abym mógł bezprzewodowo obie wyzwalać, oraz zmieniać moc itd z poziomu sterownika na aparacie.
    Nie jestem pewny czy mógłbym do lampy quantuum podłączyć nadajnik yn622n oraz jeżeli jest to możliwe to sterować parametrami lampy. Czy może kupić nadajnik quantuum do lampy tej samej firmy a lampę systemową zostawić na fotoceli( w tym wypadku trochę szkoda zakupionego zestawu wyzwalaczy).
    Proszę o pomoc jak w/w problem rozwiązać,
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Yn622 wyzwoli lampę studyjną (trzeba dokupić kabelek), ale nie da rady sterować mocą lampy. To umieją dedykowane sterowniki do lamp.
    Jak zostaniesz przy Yn622 to lampą systemową będziesz mógł sterować zdalnie a do lampy studyjnej będzie trzeba podejść.
    Ja właśnie zacząłem zabawy z jedną lampą studyjną i muszę powiedzieć, że ustawianie jej z panelu jakoś nie budzi mej odrazy.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    YN622 możesz sterować tylko lampami TTL. Jak kupisz studyjną z TTL i stopka ISO to będziesz mógł taką zdalnie sterować.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. W sumie tez nie mam problemów żeby ustawiać parametry ręcznie, uciążliwe to staje się gdy lampa jest dość wysoko Gonzo, niestety lampy z TTL są drogie i poza moimi możliwościami i w sumie sensem do hobbystycznego zastosowania.
    Czyli nie ma takiej magii żeby wszystko pogodzić ?

  5. #5

    Domyślnie

    Jest - używasz dedykowanych sterowników do danej lampy (jeśli takowy posiada), a na aparacie zapięte 622N, a w niego wyzwalacz do lampy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Dziękuje za wcześniejsze odpowiedzi.
    Ostatnio dostalem wyzwalacz Quantuum navigator, który obsługuje lampę Move 300. W tejże lampie moc jest wyrażania liczbowo (1/1 - 8; 1/32 - 5; 1/16-5.3 etc). Natomiast wyzwalacz obsługuje regulacje zarówno w formie ułamkowej jak i liczbowej. I tu moje pytanie czy da się w jakiś sposób zmienić format mocy samej lampy, ażeby dało się sterowac jej moca z poziomu wyzwalacza, w formie ułamku mocy zamiast liczb?
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Jakie to ma znaczenie?
    Liczby są bardziej intuicyjne.

    PS - te swoja wyliczanke robiles chyba z glowy, a nie patrzac na wyswietlacz. Bo to się nie zgadza.
    Jesli 1/1 jest 8 to 1/32 nie moze hyc 5.
    Moze patrzysz na moc lampy modelujacej?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Znaczenie, raczej niewielkie, ot dla mojej czystej ciekawości(jeżeli wyzwalacz posiada taką funkcję to po coś musi ją mieć )
    Szczerze, to troszkę tak, trudno mi powiedzieć jakie rzeczywiście liczby odpowiadają jakiej mocy. Logiczne jest, że 8 oznacza pełną moc. W specyfikacji lampy mam podane, iż zakres regulacji mocy wynosi od 1/1 do 1/32 kiedy zakres regulacji w samej lampie to 8,0 do 4,0 z krokiem co 0,1.
    Więc przyjąłem podobnie jak to jest w mojej lampie systemowej. Od 1/2 do 1/1: +0,3EV, +0,7EV, pełna moc. W lampie brakuje podziałki to stwierdziłem, że jeżeli siłą rzeczy 5 oznacza 1/32 mocy to 5,3 daje 1/16 a 5,7 1/16. Jeżeli gadam głupoty to przepraszam, ale nie znalazłem do tej pory w jaki sposób powinienem to orientacyjnie przeliczać. Będę wdzięczy o wytłumaczenie Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Ta regulacja jest orientacyjna. Pewne jest tylko to, że 8.0 to pełna moc. Resztę musisz sprawdzić empirycznie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Ta regulacja jest orientacyjna. Pewne jest tylko to, że 8.0 to pełna moc. Resztę musisz sprawdzić empirycznie.
    Te liczby wbrew pozorom coś oznaczają, a że w przypadku chińszczyzny skala się nie zgadza z praktyką (tzn z tym co się pomierzy) to inna kwestia. U mnie w Elfo (żaden top, ale jednak solidna firma) to co wyświetlane zgadza się prawie idealnie z tym co pomierzę.
    Cytat Zamieszczone przez Aurey Zobacz posta
    Szczerze, to troszkę tak, trudno mi powiedzieć jakie rzeczywiście liczby odpowiadają jakiej mocy. Logiczne jest, że 8 oznacza pełną moc. W specyfikacji lampy mam podane, iż zakres regulacji mocy wynosi od 1/1 do 1/32 kiedy zakres regulacji w samej lampie to 8,0 do 4,0 z krokiem co 0,1.
    Więc przyjąłem podobnie jak to jest w mojej lampie systemowej. Od 1/2 do 1/1: +0,3EV, +0,7EV, pełna moc. W lampie brakuje podziałki to stwierdziłem, że jeżeli siłą rzeczy 5 oznacza 1/32 mocy to 5,3 daje 1/16 a 5,7 1/16. Jeżeli gadam głupoty to przepraszam, ale nie znalazłem do tej pory w jaki sposób powinienem to orientacyjnie przeliczać. Będę wdzięczy o wytłumaczenie
    No nie, źle kombinujesz. W uproszczeniu przyjmij, że wyświetlana liczba to takie EV. To czy regulacja jest co 1/3 czy co 1/10 - nie ma znaczenia.
    Nie wiem po kiego diabła przy słabej lampie pełną moc oznaczyli jako 8, ale skoro tak to:
    8 - 1/1
    7 - 1/2 (pół mocy to o 1 EV mniej - stąd 7)
    6 - 1/4
    5 - 1/8
    4 - 1/16
    3 - 1/32
    W różnych sklepach spotyka sie inny opis tej lampy - tzn zakres jej regulacji.
    Ja bym nie liczył na zbyt wiele (tzn na trzymanie parametrów) przy lampie z tej półki cenowej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zdalne wyzwalanie lampy metz
    By Luki1803 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 19:32
  2. zdalne wyzwalanie lampy pytanie
    By Xavier80 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:00
  3. Zdalne wyzwalanie lampy
    By hadwao in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 13:22
  4. Wyzwalanie przez fotocele lampy studyjnej Di622 [?]
    By emsolo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 20:23
  5. zdalne wyzwalanie lampy błyskowej
    By godzio in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 20:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •