Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Dwa ekrany, na każdym co innego.

    Czołem!
    Mam pytanie (może to już było ale nic nie znalazłem), - czy istnieje możliwość, wszystko jedno na jakim komputerze i na jakim systemie żeby wyświetlić dwa różne obrazy, na dwóch różnych wyświetlaczach, z tej samej aplikacji ?
    Konkretnie chodzi mi o taki przypadek: mam do komputera podpięty tablet (powiedzmy Cintiq) oraz monitor i chciałbym na tablecie powiększyć jakiś fragment do obróbki, ale jednocześnie mieć na monitorze podgląd całości.
    Jaki system/platfoma/aplikacja jest do tego potrzebny ?

  2. #2

    Domyślnie

    Żaden znany mi program do obróbki tak nie działa.
    Możesz sobie najwyżej na drugim ekranie wyświetlić okno 'nawigatora' z PhotoShopa ale nie da się go dowolnie powiększać, więc nie da tego efektu
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    No to zdecyduj się, czy to mają być dwa różne zdjęćia, czy to samo zdjęcie -- raz powiększone do obróbki, raz wyświetlone w całości. Po drugie zdecyduj się, czy to ma być obojętne jaki system i obojętne jaki komputer z dwoma ekranami, czy konkretnie komputer i tablet...

    Jeśli to ma być obojętne jaki komputer z dwoma ekranami, to da się to zrobić choćby w LRze. Problem w tym, że nie wiem, czy na tym tablecie odpali się LRa. Ale ogólnie na komputerze da się to zrobić zarówno z jednym i tym samym zdjęciem, jak i z różnymi zdjęćiami, jeśli tylko da się zmusić tableta, żeby robił za drugi ekran do tego komputera.

    Jeszcze prościej zrobić to w PSie, oczywiście jeśli chodzi o to samo zdjęcie: na jednym monitorze masz całość, na drugim powiększony wycinek do obróbki. Jedna komenda i gotowe - cały czas pod takim warunkiem, że tablet będzie robić za drugi monitor komputera.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 18-05-2016 o 22:15
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    Wspomniany przeze mnie Cintiq jest tabletem do rysowania czyli ekranem lcd z digitizerem (nie chodziło mi o coś w rodzaju Ipada czy Galaxy). System widzi to jako monitor i urządzenie wskazujące (podłącza się do komputera dwoma kablami: USB i HDMI).
    Hipotetyczna sytuacja jest taka, że pracujemy powiedzmy nad portretem. Na ekranie tabletu zoomujemy usta i obrabiamy rysikiem, a na stojącym obok monitorze mamy wyświetlony cały portret. Zmiany nanoszone rysikiem są widoczne w czasie rzeczywistym na obu wyświetlaczach jednocześnie.

    Pytanie czy istnieje soft który takie coś umożliwia ?

  5. #5

    Domyślnie

    Aż tak bardzo nei jestem oblatany w sprawach systemu i tego jak na raz działa wskażnik i ekran -- ale jeśli jest tak jak mówisz i system (mac, win, obojętne) widzi tableta jako monitor, to nie widzę najmniejszego problemu.

    Przypuśćmy, że masz obrazek otwarty w PSie. Otwórz dla niego drugie okno (windows > arrange > new window for NazwaObrazka.psd) i już masz dwa okna dla jednego zdjęćia. Przeciągnij jedno z nich na drugi ekran i masz teraz do wyboru, które sobie powiększysz do pracy a które będzie widoczne w całości. Na moim komputerze z dwoma monitorami mogę to robić tak lub tak -- albo pracuję na lewym powiększonym a prawe mam w całości, albo odwrotnie. wszystkie zmiany pokazują się na tym drugim, całościowym po puszczeniu pędzla - tzn. rysujesz kreskę na wycinku, puszczasz pędzel i w tym momencie na całości widzisz narysowaną kreskę.

    Oczywiśćie inne edycje też są widoczne, nie tylko rysowanie kresek (działanie na layerach korekcyjnych, maskowanie i w ogóle wszystko).
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Pieski małe dwa chciały przejsc na wolnosc, na na na na na, na nanana:)
    By Patryk Olczyk in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 00:57
  2. Ekrany z pianki - jak? gdzie?
    By Vermis in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 19:38
  3. ekrany odbijające i tłumiące
    By piko in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2009, 17:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •