Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Wątek: Oberwiesenfeld

  1. #1

    Domyślnie Oberwiesenfeld

    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  2. #2

    Domyślnie

    To zdjęcie powinno się pokazywać na siłę wszystkim autorom 'streetu w rozumieniu ogólnym', czyli autorom zdjęć, którzy pomimo nadludzkich podobno wysiłków ani nei mają pomysłu na zdjęćie, ani nie mogą znaleźć żadnej kompozycji, ani nawet skadrować porządnie nei umieją...

    Tutaj cała nauka z tego świetnego zdjęcia jest taka: miej pomysł (nawet tak prosty jak stanięcie na środku), zobacz, czy przypadkiem tam nie układa się coś w dobrą kompozycję (jak tu poszczególne linie płyt chodnikowych, pasów ostrzehgawczych na podłodze, lamp, ławek, czy malowania na ścianach) i mając to wszystko na uwadze stań tak, żeby dobrze to skadrować. A potem oczekuj na oklaski w powodu efektu wow, bo oklaski się tutaj należą jak najbardziej. A jak jeszcze pomysł będzie tak dobry, zeby wykorzystać długie naświetlanie, żeby same wagony też wpisywały się w ogólna kompozycję -- to będzie jak wisienka na szczycie, to będzie tylko lepiej.

    Może jak tak łopatologicznie by się podeszło, może mniej byłoby tych nudnych do porzygania czarnobiałych smutów, które są obrazem kompletnej pustki: kompozycyjnej, kadrowej, pomysłowej, skojarzeniowej, każdej...

    Sufenta - BRAWO!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Hahaha

    2Pompony... Zdjęcie z działu architektura - bardzo słusznie. Trudno mieć zastrzeżenia zarówno do samego zdjęcia, jak i kategorii, w której zostało umieszczone.
    Nie sposób natomiast zaliczyć go do grona zdjęć ulicznych

    Rozumiem - że postawisz je za wzorcowe zdjęcie fotografii ulicznej XD

    Teraz czekam tylko, jak do fotografii ulicznej wrzucisz zdjęcia przyrodnicze... A nawet makro - nie krępuj się Street w makro świecie - tego jeszcze nie było XD
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem za. I za zdjęciem, i za komentarzem.
    Na taką fotografię trzeba poświęcić trochę czasu, pomyśleć, pokadrować, popracować.
    Ale po co, jeżeli można połazić po mieście, pstryknąć babę na rowerze, psa albo faceta z brodą, potem byle konwersja do odcieni szarości i mamy ambitną fotografię.
    Pozdrawiam.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Hahaha

    Street w makro świecie - tego jeszcze nie było XD

    Nie nie -- mylisz pojęcia! W streecie to kompozycji nie było, ani pomysłu.

    Teraz, ponieważ jak widzę są jeszcze jakieś wątpliwości -- muszę mój przekaz powtórzyć dość wolno, możliwie drukowenemi słowy i w punktach, żeby nawet autorzy 'streetu w rozumieniu ogólnym' zrozumieli. A zatem (proszę się nei spieszyć z czytaniem):

    1. Nie chodzi o to, żebyście zamiast streetu zaczęli robić architekturę. Nie macie zresztą o tym ani pojęcia ani odpowiednich umiejętności, więc i tak nic Wam z tego nei wyjdzie. Powtórzę, nei chodzi o to.

    2. Chodzi o to, żebyście pojęli w końcu, że zdjęcie z dobrą kompozycją, nawet tak prostą jak w zdjęćiu powyżej jest niebotycznie lepsze niż zdjęcie bez kompozycji. NIEBOTYCZNIE LEPSZE. To samo jeśli idzie o pomysł, kadr czy obróbkę.




    Koniec przekazu.



    Mam nadzieję, że zrozumienie tych niewielu punktów nie będzie tak bardzo ponad Wasze siły, jak znalezienie jakiejkolwiek przyzwoitej choćby kompozycji.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 16-05-2016 o 21:01
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Mylisz priorytety.
    W samochodzie rodzinnym - miniwanie - nie szybkość jest najważniejsza. Choć cały czas usiłujesz wszystkich przekonać, że to najważniejszy parametr w każdym samochodzie. XD
    W aucie rodzinnym najważniejsza jest wygoda, ładowność... Prędkość na samym końcu. Tylko naprawdę ograniczony kierowca rajdowy próbuje wszystkich przekonać , że najważniejsza zawsze jest prędkość maksymalna i przyspieszenie do setki XD
    Spróbuj przekonać 7mioosobową rodzinę, że lepsze dla nich jest dwuosobowe Ferrari, niż 7mioosobowy miniwan.

    Tak ciągle usiłujesz wszystkich przekonać, że w streecie najważniejsza jest kompozycja, koncepcja, kadrowanie...
    Bo odnośnie przekazu, treści, historii, skojarzeń... Wcale się nie wypowiadasz, ignorując ich pierwszorzędne znaczenie w tego typu fotografii.
    To, czego tak ciągle się czepiasz, w streecie znajduje się na samym końcu priorytetów...
    Jak prędkość maksymalna i przyspieszenie do setki dla miniwana XD
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    FallTom -- jak ja Cię lubię, tak mam niezachwianą pewność, że 'streetowcy rozumienia ogólnego' znajdą niejedno tłumaczenie dla siebie, byle tylko nie dopuścić do siebie myśli, że kompozycja nie jest ważna w streecie, tylko w fotografii ogólnie, każdego typu. Zawsze.

    Będą na potwierdzenie własnej słabości i niemocy znajdować wszystko: analogie motoryzacyjne, filozoficzne, wódczano-dupo-marynowe lub każde inne na świecie -- byle nie przyznać się do tego, że po prostu nie potrafią zbudować żadnej kompozycji. A ponieważ wydali ileś pieniędzy na drogi aparat, muszą teraz dorabiać ideologię do tego, że chcą popstrykać.

    Dlatego powiedziałem w pierwszym komentarzu, że to zdjęćie powinno się 'streetowcom rozumienia ogólnego' pokazywać na siłę. Rozumiesz, coś jak system rózeczkowy w wiekach średnich: nie chcą po dobroci, będziemy wychowywać siłowo.





    PS
    Oczywiście to tylko żart z tym systemem rózeczkowym, nie namawiam do pogromów. Ale po prawdzie, to mocno wątpię, czy inaczej 'str. roz. og.' sami potrafią coś zrozumieć po dobroci...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 16-05-2016 o 22:00
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Moj post nie bedzie o zdjeciu, ktore sobie pozwolilem pokazac a ktore to zdjecie uznanie w oczach kolegow nbogdana i 2pompony znalazlo za co im dziekuje. Moj post bedzie o postach kolegi feltom- drogi kolego, nie masz pojecia o "streecie"- kompozycja znajduje sie w tego typu fotografii na pierwszym a nie na ostatnim miejscu- przykladow wujek Google (ksiazki, ktore mam sa w obcych dla ciebie jezykach) podaje tysiace tu jeden z tych tysiecy http://www.mariusvieth.com/ P.S. nie moge sobie odmowic zlotej mysli, ktorej ani troche na jezyk polski przelozyc sie nie da: Kunst kommt von "können", käme sie von "wollen" hieße sie "Wullst" i to jest dopiero smieszne hahaha! P.S.2 ani jedno slowo mojego postu nie odnosi sie do mojego zdjecia. P.S.3 moj samochod rodzinny przyspiesza do 100 w czasie 6,9 sek (bez rodziny)
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 16-05-2016 o 22:29
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #9

    Domyślnie

    Przyciąłbym tytułowe zdjęcie 2mm z góry i po 1,5mm z obu boków. Format będzie zachowany, a zniknie niefortunne górne zaczernienie nad betonowym podciągiem.
    A poza tym nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    P.S.3 moj samochod rodzinny przyspiesza do 100 w czasie 6,9 sek (bez rodziny)
    A moj, tez rodzinny w 6.2, czyli jestem lepszym fotografem. Dobrze kombinuje?
    Kadr bardzo ladny, sterylny powiedzialbym.
    usuniety bo obrażał uczucia religijne

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •