Close

Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 129
  1. #91

    Domyślnie

    Wracając do liczby możliwych zgłoszeń... myślę, że zdecyduję się na salomonowe rozwiązanie To znaczy zwiększe z 3+1 na 4+1 (czyli 4 cudze i 1 swoje). W sumie ma to sens - wychodzi jedno zdjęcie na tydzień.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #92

    Domyślnie

    Proszę moda o zmianę regulaminu w pierwszym poście na:


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Regulamin zabawy "Fotografia miesiąca" (v. 2.3 - obowiązuje od FM Listopada 2016)

    1. Zabawa podzielona jest na dwa etapy:
    * zgłaszanie zdjęć - kandydatów na fotografię miesiąca
    * głosowanie (w formie ankiety)

    2. Na początku każdego miesiąca będzie utworzony nowy wątek "zgłoszeniowy". Wątek ten będzie otwarty cały miesiąc, aż do utworzenia ankiety do głosowania. Ankieta zostanie utworzona na początku kolejnego miesiąca (optymalnie około 4 dnia danego miesiąca). Czas trwania ankiety to około 2 tygodnie.

    Przykład (daty orientacyjne): 1 lipca zostanie utworzony wątek "Fotografia Miesiąca - Lipiec 2016 - zgłoszenia kandydatów". 4 sierpnia zostanie utworzony wątek "Fotografia Miesiąca - Lipiec 2016 - głosowanie". Głosowanie zakończy się 18 sierpnia.

    3. Kandydatem na zdjęcie miesiąca może być zdjęcie umieszczone na forum po raz pierwszy w danym miesiącu. Każdy użytkownik forum może zgłosić maksymalnie jedno (1) "swoje" zdjęcie i cztery (4) "cudze". Autor zdjęcia musi być użytkownikiem forum.

    4. Zgłaszając kandydaturę, należy podać link do posta gdzie zdjęcie zostało wrzucone, wstawić samo zdjęcie (powinno się wyświetlić) a także podać nick autora (żeby dostał automatyczne powiadomienie).
    Proszę o korzystanie z poniższego formatu - ułatwi mi to stworzenie ankiety:

    Autor: @ NICK_AUTORA
    Wątek: TYTUŁ_WĄTKU LINK_DO_WĄTKU
    [img]LINK_DO_ZDJĘCIA[/img]
    źródło

    Jeśli wątek jest długi to prosiłbym o podanie linku bezpośrednio do postu w którym wrzucono zdjęcie.

    5. Liczba zdjęć na które można głosować zależy od liczby zdjęć biorących udział w głosowaniu. Na każde 5 zgłoszonych zdjęć przypada 1 głos. Na przykład:
    * 1 do 5 kandydatów - głosowanie na 1 zdjęcie
    * 6 do 10 kandydatów - głosowanie na 2 zdjęcia
    * 11 do 15 kandydatów - głosowanie na 3 zdjęcia
    itd.

    6. Przypadki szczególne, wyjaśnienie intencji, przykłady:
    a) Jeśli przed stworzeniem ankiety link do zdjęcia nie działa lub wygasł, albo zgłoszone zdjęcie narusza zasady zabawy, zdjęcie nie zostanie dopuszczone do głosowania; jeśli jednak problem zostanie wykryty po stworzenia ankiety, takie zdjęcie bierze udział w zabawie; jednakże, w szczególnych przypadkach można rozważyć stworzenie ankiety od nowa bez problematycznego kandydata - na przykład jeśli ankieta dopiero się zaczęła
    b) Autor może poprosić o usunięcie zdjęcia z propozycji (zdjęcie nie weźmie udziału w ankiecie). Autorzy nie będą specjalnie pytani o zgodę na udział w zabawie
    c) Nie ma limitu na liczbę zdjęć danego autora (np. w zabawie mogą brać 3 zdjęcia jednego autora)
    d) Zdjęcia wywołane przez inną osobę niż ta która zrobiła oryginał też są dopuszczone do zabawy, o ile wywołanie zdjęcia było zrobione za zgodą autora oryginału
    e) Różne warianty danego zdjęcia (np. różne wersje kolorystyczne, różne kadry) traktowane są jako różne zdjęcia (nie dotyczy to rozmiaru); w szczególnych przypadkach (bardzo podobne warianty) można wybrać do głosowania jeden ze zgłoszonych wariantów
    f) Nie robimy dogrywek
    g) Nie można proponować aktów (wątek do dyskusji tego: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=273620)
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Skoro kwestia zwiększenia liczby zgłoszeń się zamknęła, to możemy zająć się pozostałymi tematami.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zastanawiam się też czy nie powinna zajść spora rewolucja w regulaminie. Co prawda skomplikuje to sprawę i wydłuży wszystko, ale .. formalnie byłoby to wskazane. Punkt 6 b chyba trzeba zmienić.
    Czyli - 1. zgłaszanie zdjęć przez miesiąc. 2. nawiązanie kontaktu na PW albo poprzez przywołania @ nick z autorem zdjęcia i uzyskaniem jego akceptacji na udział w konkursie - dajmy na to tydzień po końcu miesiąca 3. tak jak jest - ankieta, nie musi być dwa tygodnie, może być krócej - np. 10 dni.
    [...]
    Co do pkt 2. Jeśli autor nie odpowie, nie odpisze to niestety przyjmijmy, że się nie zgadza i jego zdjęcia nie będzie. Stąd dopuszczenie zgłaszania większej ilości zdjęć ma sens.
    Z kontaktem z autorami nie będzie chyba wcale wielkiego problemu, każdy jak wystawi zdjęcie to zagląda często na forum czytając komentarze i odpowiadając na pytania. O skierowaniu zdjęcia na konkurs powinno się powiadamiać właśnie w wątku autora. To spowoduje przy okazji popularyzacje całego konkursu.
    [...]
    Kolejną zmianą niech będzie nagroda np. koszulka nikoniarzy dla zwycięzcy. Niech będzie jakaś motywacja i uznanie dla zwycięzcy.
    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    W pierwszym momencie pomysł z pytaniem się autorów zdjęć o zgodę na udział w konkursie uznałem za nietrafiony, ale faktycznie, może to poprawić ruch w FM.

    Jak rozumiem, pojawiły się takie postulaty (pkt 6 dodałem - kiedyś o tym wspominałem):
    1. pytać autorów o zgodę na dodanie zdjęcia do ankiety
    2. domyślnie przyjmować brak zgody
    3. powiadamiać o zgłoszeniu w wątku autora
    4. skrócić ankietę do 10 dni
    5. wprowadzić nagrody dla zwycięzców
    6. wprowadzić nagrody dla zgłaszających

    Osobiście mam takie zdanie:
    1 - mocno wolałbym nie
    2 - mocno wolałbym nie
    3 - OK
    4 - nie mam zdania
    5 - mocno na tak
    6 - mocno na tak

    Nie chcę pytać o zgodę ani przyjmować domyślnie braku zgody, bo:
    - nie było dotąd problemów z tym jak to teraz działa
    - wprowadza to utrudnienia, zarówno w postaci dodatkowej pracy dla mnie/dla zgłaszających i dla autorów zdjęć, oraz w postaci opóźnień czasowych - konieczność czekania na odpowiedź

    Można powiadamiać w wątku autora o zgłoszeniu - to też zapewni większy "rozgłos" zabawie, oraz umożliwi autorowi prośbę o usunięcie zdjęcia z konkursu.

    Co do nagród, to oprócz autorów nagradzałbym zgłaszających (np. losując wśród zgłaszających 1 osobę, nagradzając najbardziej aktywnych/najdłużej zgłaszających itp).
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 14-11-2016 o 23:15
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #93

    Domyślnie

    Dyskusja zamarła.

    Najmniej dyskusyjny i najprostszy jest punkt 3, więc od przyszłego miesiąca wprowadzimy go w życie.

    Chciałbym też ruszyć z nagrodami. Moja propozycja jest taka:
    - nagroda dla osób których zdjęcie wygrało
    - nagroda dla osób które zgłosiły wygrywając prace

    Przypadki szczególne do rozważenia:
    - nie mamy dogrywek, więc może być kilka zdjęć z taką samą liczbą głosów (kilku zwycięzców). Czy każdy dostaje nagrodę (i każdy ze zgłaszających)?
    - czy jedna osoba może dostać kilka nagród w miesiącu? (Np bo zgłosiła swoje zdjęcie i ono wygrało - jako zgłaszający i autor, albo kilka zdjęć jednego autora wygrało)

    No i trzeba mieć nagrody Może zrobimy zrzutkę? Na szybko przejrzałem swoje rzeczy i mam dwa nieużywane futerały na kompakty, leżą i się kurzą. Może udałoby się zebrać więcej takich symbolicznych nagród.

    Pewnie zależnie od tego ile będzie nagród to zasady nagradzania mogą być inne.

    Fajnie byłoby wystartować z nagrodami od nowego roku.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  4. #94
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Kwestię nagród omówię z fomagiem.
    W sumie koszulka nie jest problemem, raz na miesiąc.
    Sęk w tym, że są aktywne te same osoby (RAwki, zadania tematyczne, kalendarz) i będą mieli ludzie po 2, 3 koszulki i szanse na następne, co jest trochę bez sensu, po co im tyle.
    Jeśli się nie sprzedadzą kalendarze to w styczniu czy lutem może być kalendarz, a może będzie wymienność - np. można będzie zamiast koszulki dostać kubek nikoniarzy itp.
    Porozmawiam z Jarkiem, do stycznia jest czas.

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kwestię nagród omówię z fomagiem.
    W sumie koszulka nie jest problemem, raz na miesiąc.
    Sęk w tym, że są aktywne te same osoby (RAwki, zadania tematyczne, kalendarz) i będą mieli ludzie po 2, 3 koszulki i szanse na następne, co jest trochę bez sensu, po co im tyle.
    Jeśli się nie sprzedadzą kalendarze to w styczniu czy lutem może być kalendarz, a może będzie wymienność - np. można będzie zamiast koszulki dostać kubek nikoniarzy itp.
    Porozmawiam z Jarkiem, do stycznia jest czas.
    Czy wiadomo coś więcej?

    Nagroda od fomaga to bardzo fajna sprawa, ale jeśli pula nagród jest ograniczona (koszula, kubek, czy coś jeszcze?) to jak piszesz to trochę mało.

    Więc może jednak pomysł ze zrzutką nie jest taki zły? Czy ktoś byłby chętny zostać sponsorem? Zbliżają się święta, na pewno będzie dużo drobnych niepotrzebnych prezentów
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  6. #96

    Domyślnie

    Wygląda na to, że nie bardzo mam czas/chęci/zapał do prowadzenia kolejnych edycji...
    Czy są chętni do pomocy/zastępstwa?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #97

    Domyślnie

    Czasu do końca roku niby jeszcze trochę jest, ale myślę, że to dobry moment, ażeby pomyśleć o zabawie (jej formule i zasadach) podsumowującej edycje 2018. Pomysł na "Fotografię roku" był już wcześniej wysuwany, ale nie przyjął się przede wszystkim z uwagi na potencjalną konkurencję z plebiscytem The Best of... Ten ostatni odszedł w niepamięć, fajnie byłoby zatem zrobić małe podsumowanie fotograficzne roku w oparciu o "Fotografię miesiąca".

  8. #98

    Domyślnie

    @Dune Przyznam, że mi to samo po głowie chodzi.
    Tylko wiąże się to z paroma problemami, choć nie są to problemy nie do przeskoczenia.
    No i nie wiem, co z tym "The Best of...", o którym wspomniałeś. Ostatnio nie było, prawdopodobnie w związku z kalendarzem.
    Jednak w tym roku kalendarza nie będzie, więc... @Jacek_Z?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #99

    Domyślnie

    Myślę, że nieobecność "The Best of ..." nie wiązała się z kalendarzem. Bardziej chyba z podupadająca kondycją tej zabawy, ale co do tej kwestii, najlepiej gdyby wypowiedzieli się modowie. W "Fotografii miesiąca" zebrała się spora pula fajnych zdjęć, grzechem byłoby jej nie wykorzystać do podsumowania roku. Kwestia ile zdjęć z poszczególnych miesięcy miałoby brać w niej udział - tylko najlepsze, czy podium itd.

  10. #100

    Domyślnie

    Myślałem o podium.
    Tylko:
    - część zdjęć już pewnie poznikała,
    - jak to czasowo ustawić. Obecnie jest wątek zgłoszeniowy na grudzień. Ankieta będzie w styczniu. Czyli głosowanie na foto roku wypadło by na luty.
    Ewentualnie głosowanie na grudzień skrócić i wystartować koło połowy stycznia z głosowaniem na foto roku.

    Wysłane gołompem przy użyciu katapulty
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia Miesiąca - Maj 2016 - głosowanie
    By PiKa in forum Fotografia miesiąca
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-07-2016, 10:05
  2. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26
  3. Reaktywacja Fotografii Miesiąca - startujemy w styczniu !
    By autograf in forum Fotografia miesiąca
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 19:14
  4. Konkurs na fotografie tygodnia, miesiaca i roku - REGULAMIN
    By holka in forum Fotografia miesiąca
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-12-2006, 17:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •