Close

Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 129
  1. #71

    Domyślnie

    Moim zdaniem, jeśli "The Best of - Subiektywnie" odbędzie się według starych zasad, to jest (była) to zabawa o na tyle innych regułach i założeniach od Fotografii Miesiąca (Roku), że spokojnie można je przeprowadzić niezależnie, chociaż na pewno nie w tych samych terminach.

    Przede wszystkim zgłaszanie zdjęć i głosowanie w The Best... odbywało się wyłącznie w ramach działów tematycznych. Ponadto prace zgłaszali tylko ich autorzy, samodzielnie dokonując wyboru ich zdaniem najlepszych i to nawet takich których uprzednio na Forum nie opublikowali. Dla mnie przynajmniej ta zabawa była w znacznej części publicznym podsumowaniem i po części oceną własnej działalności fotograficznej w danym roku, a głosowanie dodatkową zabawą i możliwością uzyskania opinii o własnych zdjęciach. Ja w każdym razie nie zgłaszałem zdjęć, ponieważ uważałem, że były one na tle zdjęć innych użytkowników "the best" .

    Nieco inaczej ma się rzecz w przypadku Fotografii Miesiąca, tutaj zgłaszamy fotografie, co do których zakładamy, że są one najlepszymi spośród publikowanych. Myślę, że ta okoliczność robi autorom zdjęć dużą różnicę, ponieważ jak do tej pory żadna fotografia w konkursie Fotografia Miesiąca nie została zgłoszona przez jej twórcę ...

    W konsekwencji pula zdjęć w The Best - Subiektywnie oraz Fotografii Roku może okazać się zasadniczo inna.
    Konkurs na Fotografię Roku odbywał się w dziale Fotografia miesiąca : http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=48779
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 26-10-2016 o 22:51

  2. #72
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ja to wiem.

    Sam piszesz, że dwa finały w tym samym czasie to nie bardzo. No właśnie.
    Więc pod rozwagę, czy jakoś nie zmodyfikować regulaminów, by zrobić z tego jeden konkurs.
    Myślę jednak, że the best zostanie jak jest, dlatego ... chyba odpuśćmy zdjęcie roku jako plebiscyt złożony ze zdjęć miesiąca.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #73

    Domyślnie

    Nie łączyłbym na pewno The Best z innym plebiscytem, jego formuła się chyba sprawdziła, a czas w którym się on odbywa jest, dla mnie przynajmniej, najciekawszym okresem roku na Forum. Dział fotograficzny znacznie wówczas ożywa, również przez możliwość zapoznania się z nowymi, dobrymi w znacznej części zdjęciami. Fotografia miesiąca jest pod tym względem bardziej wtórna, nie ściąga nowych zdjęć.

    Z drugiej strony nie widzę negatywnych skutków, jakie mogłoby przynieść zorganizowanie Fotografii Roku. Można by zapewnić między tymi zabawami bezpieczny odstęp czasu, aby notoryczne głosowanie nie spowszedniało. Inna rzecz, że cało to rozważanie w tym roku jest bardziej teoretyczne, ponieważ Fotografia Miesiąca wystartowała dopiero w maju.

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    PiKa - zawczasu podrzucam kwestię zabawy podsumowującej dotychczasowe edycje Fotografii Miesiąca.
    Dzięki za pomysł. Przemyślę, ale na obecną chwilę mam takie zdanie: robienie konkursu (ankiety), w której wybieramy jedno zdjęcie ("zdjęcie roku" czy jak je nazwać) spośród 12 pierwszych zdjęć FM z poprzedniego roku - moim zdaniem to byłoby mało interesujące. Nie byłoby nowych zdjęć, jakie to ma znaczenie które zdjęcie byłoby wybrane? W FM podoba mi się to, że można zobaczyć w jednym miejscu najciekawsze zdjęcia wrzucone na forum. Raczej nie byłbym zainteresowany organizowaniem takiego powtórnego wybierania, na takich zasadach. Oczywiście, mamy na forum wolną wolę, więc nie zamierzam zabraniać innym przeprowadzenia takiego konkursu.

    A jeśli konkurs "Fotografia Roku" miała by nie używać zdjęć z FM - to byłaby to zupełnie oddzielna zabawa, i może lepiej gdyby była dyskutowana w osobnym wątku.

    Chyba, że udało by się jakoś powiązać FM i FR - ale obecnie nie mam pomysłu jak.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Prawdę mówiąc, mam większe zmartwienie niż FR: jak sprawić, żeby FM była bardziej interesująca ? (żeby więcej osób zgłaszało / więcej zdjęć było zgłaszanych / więcej osób głosowało)
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  5. #75

    Domyślnie

    Podejrzewam iż przypuszczam, że marketing kuleje. Pisz pan do moderacji, może coś a la poniższe?


    Ja osobiście mam kilka stale odwiedzanych zakątków na forum, i na FM trafiłem dość przypadkowo.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Ja osobiście mam kilka stale odwiedzanych zakątków na forum, i na FM trafiłem dość przypadkowo.
    Hmm, jest w Promowanych Wątkach w prawej części głównej strony...

    Moim zdaniem, powodem małego zainteresowania jest brak zaangażowania uczestników. Zgłaszający proponują "cudze" zdjęcia, więc nie czują się emocjonalnie związani z zabawą (bo to nie oni/ich zdjęcie wygrywa).

    Żeby zgłosić zdjęcie trzeba się napracować (odszukać wątek z FM, skopiować zdjęcie z oryginalnego wątku, skopiować/wpisać nick autora, temat wątku, link do wątku - np. na tablecie to nie takie banalne)... @Jacek_Z jakby dało się zrobić jakiś przycisk "zgłoś zdjęcie do FM" to by to znacznie ułatwiło życie.

    No i gdyby autorzy sami zgłaszali swoje zdjęcia - ale jak widać nie ma wystarczającej gratyfikacji. Co im z tego, że zgłoszą i wygrają? A jeszcze jest niebezpieczeństwo, że zgłoszą, a tu nikt nie zagłosuje! Albo zdjęcie będzie ostatnie. No to może lepiej nie zgłaszać?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #77
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    To faktycznie problem.
    Powinno byc kilku ochotnikow ktorzy przegladajac te dzialy zdjeciowe ktore ich interesuja - zglaszaja zdjecia jakie im sie podobaja.
    Chyba obligatoryjnie trzeba by wysylac PW do autora ze moze sie usunac z konkursu.
    Natomiast marketingowo faktycznie trzeba sprawe przemyśleć. Prawa kolumne wiele osob ma schowaną.

    Jak na forum bedzie galeria i wlasny hosting to jest fajne rozwiazanie. Ale to bedzie za jakis czas.
    Wtedy pojawi sie na górze forum belka z miniaturkami zdjęć. I od razu przez to bedzie silna promocja pewnych konkursow.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #78

    Domyślnie

    @PiKa

    "Hmm, jest w Promowanych Wątkach w prawej części głównej strony..." - właśnie po raz drugi od czasu rejestracji na forum wszedłem na główną stronę.

    Małe zaangażowanie uczestników - może być, fora w ogóle mają do siebie to, że użytkownicy z czasem tracą zaangażowanie.

    Ja osobiście problemu z napracowaniem się nad dodaniem czyjejś fotki do FM nie mam - ale fakt, na kompie dużo łatwiej lub wręcz jedynie możliwe. Przyciski "Dodaj do FM" dobra rzecz, ale z drugiej strony, jak się mam naklikać nad takim #7 czy #8 z FM 2016.10 to przynajmniej wiem za co i dlaczego i że warto.

    Co do ostatniego nie jestem w stanie pomóc, niezależnie od gratyfikacji.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #79

    Domyślnie

    Proponuję mała zmianę zasad - zwiększenie liczby prac na które można głosować. Obecnie jest tak ("jeden głos na 9-10 zdjęć"):

    5. Liczba zdjęć na które można głosować zależy od liczby zdjęć biorących udział w głosowaniu:
    * 1 do 9 kandydatów - głosowanie na 1 zdjęcie
    * 10 do 19 kandydatów - głosowanie na 2 zdjęcia
    itd.
    Jak zwiększyć?
    a) "1 głos na pięć zdjęć" - czyli 1 głos przy 1-5 zdjęciach, 2 głosy przy 6-10, 3 głosy przy 11-15, itd
    b) jakoś inaczej?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeśli nie będzie oporu ani alternatywnych propozycji to przyszła ankieta będzie przeprowadzana na zasadach "1 głos na pięć zdjęć"
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  10. #80

    Domyślnie

    jestem za 1 na 5, no chyba, że padną inne propozycje w miarę rozsądne
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia Miesiąca - Maj 2016 - głosowanie
    By PiKa in forum Fotografia miesiąca
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-07-2016, 10:05
  2. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26
  3. Reaktywacja Fotografii Miesiąca - startujemy w styczniu !
    By autograf in forum Fotografia miesiąca
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 19:14
  4. Konkurs na fotografie tygodnia, miesiaca i roku - REGULAMIN
    By holka in forum Fotografia miesiąca
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-12-2006, 17:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •