Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Czy warto kupować tanie filtry?

    Witam, pytanie jak w temacie.
    Stałem się dzisiaj posiadaczem obiektywu ze średnicą filtra 82 mm, co w porównaniu z kitowym 52 mm daje całkiem sporą różnicę (cenową).

    No i teraz pytanie:
    Czy warto wydawać kosmiczne kwoty na filtry renomowanych marek?? Czy może lepiej zapłacić te kilkadziesiąt złotych za wyrób firmy "krzak"??

    Prawda jest taka, że po świecie krążą dwie opinie:
    - to co jest tanie nie może być dobre (słabsza jakość, mniejsza staranność itp)
    ale też
    - płacisz za markę, za logo i nazwę oraz ogromne koszty marketingu i reklam.

    Czyli jak widać można podchodzić do sprawy na dwa sposoby.
    Pytanie jak to jest z filtrami?? Czy faktycznie jest różnica w jakości, miedzy wyrobami np firmy Digipod, a droższymi?
    A może znacie firmy, które potrafią zachować bardzo dobry stosunek jakości do ceny?? Pytam oczywiście o filtry.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie zbyt ogólne. W tańszych filtrach znajdziesz fajne perełki a i w tych drogich niezłe wtopy.
    D610 | 20 1.8 | 35 1.8 | 50 1.8 | 85 1.8

  3. #3

    Domyślnie

    ok, zatem uściślając:
    na "pierwszy strzał" jestem zainteresowany filtrem polaryzacyjnym. Czy tu pojawią się jakieś konkretne sugestie??

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli nie jesteś w stanie zaakceptować że taki filtr może wprowadzać własne jakieś zniekształcenia to musisz zakupić jakiś dobrze testowany co najczęściej oznacza drogo.
    Ja używam chińczyka za 40zł i jest ok, a ktoś będzie narzekał na filtr za 300zł że nie jest idealny.

    Ostatnio kupiłem 82mm regulowany ND 2-400 i wiem że to jest tania chińszczyzna w tym przypadku za 90zł, nie dam za konkretny firmowy 4x tyle żeby pstryknąć tym okazjonalnie jakieś zdjęcia.

    Inna sprawa to że jak obiektyw kosztuje np 4 000zł to chyba można się szarpnąć na filtr wypadający w dobrze w testach za np 200zł, jednak jak mam 18-105VR to bez przesady ale chińczyk będzie ok.

  5. #5

    Domyślnie

    A ja przytoczę inne powiedzenie... Twoje zdjęcia będą tak słabe, jak najsłabszy element Twojej optyki... Jeżeli chcesz zakładać byle co (szczególnie jeśli chodzi o polara), to lepiej olej filtry, albo zbieraj pieniądze. Pozdrawiam serdecznie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A ja przytoczę inne powiedzenie... Twoje zdjęcia będą tak słabe, jak najsłabszy element Twojej optyki... Jeżeli chcesz zakładać byle co (szczególnie jeśli chodzi o polara), to lepiej olej filtry, albo zbieraj pieniądze. Pozdrawiam serdecznie
    a jaki jest najslabszy element optyki, ktora ma mniej niz 50mm ogniskowej?

    podpowiedz: nie ma bata, zeby to byl filtr o ile tylko jest wykonany z uczciwego szkla (moze nie liczac soczewek makro). przy tak malej liczbie dioptrii de facto nawet pojedyncze filtry zywiczne daja znikomy spadek ostrosci.

    polecam zamiast teoretycznego pierdzielenia wziasc pare filtrow i porobic nimi zdjecia na roznych ogniskowych ja to ze swoimi szkielkami (i innymi szybkami) zrobilem...

  7. #7

    Domyślnie

    Na kity zakladam najtansza chinszczyzne, L'ki hoya do 50 funtow.

  8. #8

    Domyślnie

    Generalnie jest opinia, że wymagania jeśli chodzi o jakość filtra rosną wraz ogniskową obiektywu na jakim chcemy ten filtr umieścić.
    Dłuższa ogniskowa - lepszy filtr. Nie chodzi tu zresztą tylko o filtr polaryzacyjny.

  9. #9
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o filtr polaryzacyjny, to niestety trzeba zapłacić. Masa tanich (Green.L, Massa, itp), jak i też część tych droższych (Cokin P) wysiada już przy ogniskowych ~50mm.

    Z polecanych:
    Marumi DHG, Super DHG
    B+W
    Hoya HD
    Heliopan
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto dzisiaj kupować N17-55 2,8
    By achpiotr in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 11:12
  2. Czy warto kupować ten obiektyw?
    By offthe in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 15:55
  3. Mały test. Czy warto kupowac filtry ? UV, PL, ND, itp.
    By piotr w in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-07-2008, 13:10
  4. Filtry - ale inaczej - czy warto kupować??
    By crazyjack in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-10-2004, 23:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •