Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    37

    Domyślnie Co do pary z D750 ?

    Witam wszystkich.

    Szukam podstawowego body, które chodziło będzie w patrze z D750. Zdecydowana większość zdjęć to fotografia okolicznościowa.
    Na chwilę obecną D750 jest podstawową puszką a w torbie jako zapas leży D300. Jak wiadomo zapas to już stara konstrukcja która średnio sprawdza się przy fotografii reportażowej, szczególnie w słabym świetle. Przyszła decyzja aby pracować na dwa body jednocześnie bez przepinania stałek (S35 1,4 oraz S85 1,4).
    Mam kilka pomysłów i bardzo proszę Was o pomoc ponieważ nie pracowałem jeszcze na jednocyfrowych body.
    Z jednej strony bardzo chciałbym zacząć pracę na D4/D4s ze względu na wykonanie, szybkość, ergonomię oraz pewność pracy opisywane na forum. Nasuwają się jednak pewne pytania :

    Czy może jednak zamiast jednocyfrowego body dokupić drugi D750 ?
    Drugie rozwiązanie to kupno D4 i używanie go z S35 z którego najczęściej korzystam + S85 na D750.
    Kolejna opcja to zakup D4s i również podpięcie do niego S35 a do D750 zapięcie S85.

    Z wiadomych względów opcja nr 1 jest najtańsza. Chciałbym jednak żeby nowe body było aparatem niezawodnym i na lata.
    Kupując D4 zamiast D4s oszczędzam kasę która wystarczy na zakup 2 zestawów XQD + CF i dodatkowego akumulatora.
    Zakup D4s + 2 zestawy kart i akumulator to już spory wydatek jednak nowsza konstrukcja. Pytanie tylko czy na tyle różniąca się od D4 aby tyle dopłacać.
    Oczywiście jest jeszcze opcja zakupu D3s z małym przebiegiem i wtedy cena na poziomie nowego D750.

    Najbardziej zależy mi na opini tych z Was którzy mieli do czynienia zarówno z D750 jak i jednocyfrowymi body.

    Dzięki wielkie za pomoc.
    Nikon D4s, D750, S35 A f/1.4, S50 A f/1.4, S85 A f/1.4, N50 f/1.8

  2. #2

    Domyślnie

    W dużym skrócie: potrzebujesz serię w okolicach 10 klatek/s i bufor na kilka sekund tejże? Jeżeli nie, szedłbym w drugiego D750. Jeżeli tak to D4.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    W dużym skrócie: potrzebujesz serię w okolicach 10 klatek/s i bufor na kilka sekund tejże? Jeżeli nie, szedłbym w drugiego D750. Jeżeli tak to D4.
    Tyle w temacie.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dziękuje za podpowiedź. Byłem pewien, że takie sugestie padną ale nie spodziewałem się że D750 to tak dobre body
    Nikon D4s, D750, S35 A f/1.4, S50 A f/1.4, S85 A f/1.4, N50 f/1.8

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lysy_zdw Zobacz posta
    ale nie spodziewałem się że D750 to tak dobre body
    Dopóki się mu migawka nie zatnie w najmniej spodziewanym momencie.
    Sam go brałem pod uwagę przy tegorocznej wymianie sprzętu, ale wspomniana wada rzuciła cień zwątpienia na ten model.

    U mnie trochę inny kontent, ale na Twoim miejscu raczej dokupiłbym D4/D4s.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    Dopóki się mu migawka nie zatnie w najmniej spodziewanym momencie.
    Sam go brałem pod uwagę przy tegorocznej wymianie sprzętu, ale wspomniana wada rzuciła cień zwątpienia na ten model.

    U mnie trochę inny kontent, ale na Twoim miejscu raczej dokupiłbym D4/D4s.
    I co kupiłeś ? Zakładając, że zdecyduję się na D4/D4s to nadal pytanie czy warto dopłacić 3 tys do D4s. Tak jak zauważyli koledzy wyżej prędkość 10 klatek i tak przewyższa moje potrzeby.
    Nikon D4s, D750, S35 A f/1.4, S50 A f/1.4, S85 A f/1.4, N50 f/1.8

  7. #7

    Domyślnie

    Z tym, że puszki pro, to zupełnie inna kultura pracy a AF z D4s, to ... Szatan.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    Dopóki się mu migawka nie zatnie w najmniej spodziewanym momencie.
    Sam go brałem pod uwagę przy tegorocznej wymianie sprzętu, ale wspomniana wada rzuciła cień zwątpienia na ten model.

    Internetowy specjalista - przeczyta cos na forum czy innym blogasku i juz wie jak jest.
    usuniety bo obrażał uczucia religijne

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djhonda Zobacz posta

    Internetowy specjalista - przeczyta cos na forum czy innym blogasku i juz wie jak jest.
    Gdybym miał Twój numer telefonu, to bym specjalisto zadzwonił do Ciebie, a tak błąkam się we mgle niedoinformowania.
    Ja przeczytałem tę informację: http://nikonrumors.com/2016/04/26/ne...d-online.aspx/ i odstręczyło mnie to skutecznie od tego body.

  10. #10

    Domyślnie

    Obecnie w sklepach są już D750 z poprawioną migawką.

    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    Z tym, że puszki pro, to zupełnie inna kultura pracy a AF z D4s, to ... Szatan.
    Miałeś przynajmniej jedno z tych body?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] sesja pary... :) by [ Hanibal ]
    By hanibal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 31-01-2022, 23:51
  2. D610 Vs D800 - co do pary z D700?
    By Badol in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 09:07
  3. [ Krajobraz ] Do pary
    By hateom in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 22:33
  4. porwanie pary młodej
    By miron19j in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 00:13
  5. [ Portret ] Marzena... + portret pary
    By hanibal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 19:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •