Close

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 123
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tiger Zobacz posta
    Właśnie piję kawę i kolejny raz czytam, że jedną puszką można ogarnąć każdy rodzaj fotografii, pozwolę sobie napisać, że nie jest to prawdą, warsztat warsztatem, ale narzędzia też są ważne dla rzemieśnika czy artysty. Dobre narzędzie oszczędza czas i pozwala zachować wysoki poziom techniczny usługi.
    A w czym będę ograniczony mając do dyspozycji D750, albo D4 czy nawet D5? Jaki rodzaj fotografii będzie niewykonalny tymi aparatami? Trochę za mocno generalizujesz, podobnie jak z Tamronami.
    Jak słusznie napisałeś, dobre narzędzia pozwalają oszczędzić czas, ale drugi aparat jest najczęściej zabezpieczeniem przed zostaniem bez narzędzia pracy, chyba że mówimy o tandemie D3xxx/5xxx plus chociażby D300. Wtedy faktycznie można powiedzieć, że one mają różne przeznaczenia...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tiger Zobacz posta
    ...Od mistrzów fotografii słyszałem, że kadrujących dzieli się na dwie kategorie... kadrujących na planie zdjęciowym i kadrujących w postprodukcji...
    Dobrze jest czasem zabłysnąć cytatem od wielkich z epoki kliszaków, ale to co piszesz to ogólnik i nie wyczerpuje tematu. Tak sobie może twierdzić Cartier-Bresson albo inny geniusz latający po mieście z 50ką. Ja znam przynajmniej jeszcze jedną kategorię: biedus, którego nie stać na długie, drogie szkła i mimo, że ma w głowie gotowy kadr to niej jest w stanie go wykonać bez cyfrowych nożyczek.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Dobrze jest czasem zabłysnąć cytatem od wielkich z epoki kliszaków, ale to co piszesz to ogólnik i nie wyczerpuje tematu. Tak sobie może twierdzić Cartier-Bresson albo inny geniusz latający po mieście z 50ką. Ja znam przynajmniej jeszcze jedną kategorię: biedus, którego nie stać na długie, drogie szkła i mimo, że ma w głowie gotowy kadr to niej jest w stanie go wykonać bez cyfrowych nożyczek.
    Street photo polega właśnie na bieganiu po mieście z aparatem z odpowiednikiem obiektywu 50 mm i fotografowaniu z bliska życia miasta... i wcale nie trzeba mieć drogich zoomów tele żeby bawić się w street photo. Widziałem super zdjęcia typu street photo z taniego kompaktu, więc street photo jest dla każdego, kto ma trochę talentu i poznał warsztat fotograficzny.

  4. #44

    Domyślnie

    Twoja uwaga była z kategorii ogólnych (bo przeca focący ptaki czy zwierzęta, albo sport to też kadrujący) więc nie rozumiem dlaczego teraz zawęziłeś sprawę do streetu.

  5. #45

    Domyślnie

    Kolega Tiger to sobie tak lubi napisać od rzeczy... A co, licznik się nabija
    Ps. Wiem, mój licznik też się teraz nabił, a piszę o niczym, więc może powtórzę pytanie z przed dwóch postów. W czym będę ograniczony mając D5, D4, czy nawet D750, lub nawet D700, w sensie jakiego typu fotografii nie dam rady zrobić?
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 08-05-2016 o 18:03

  6. #46

    Domyślnie

    Koleżanka już dostała odpowiedź na swoje pytania, od dawna widać mało ją interesuje dalsza dyskusja a wy się szarpiecie jakbyście cnoty młodszej siostry bronili ...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #47

    Domyślnie

    Ps. Wiem, mój licznik też się teraz nabił, a piszę o niczym, więc może powtórzę pytanie z przed dwóch postów. W czym będę ograniczony mając D5, D4, czy nawet D750, lub nawet D700, w sensie jakiego typu fotografii nie dam rady zrobić?

    Przypomnę, że pisałem o body D750. Moja uwaga dotyczyła body Nikona D750. Moim zdaniem przy wyjątkowych trudnych warunkach oświetleniowych bardzo szumi, nie nadaje też do fotografii sportowej dynamicznych dyscyplin sportowych. Idiotyzmem jest wrzucanie D5 i D750 do jednego worka. Dyskusja w tym wątku o możliwościach Nikona D5 nie ma najmniejszego sensu, bo cena nowego body D5 jest poza możliwościami finansowymi 99,9 % amatorów fotografii.

  8. #48

    Domyślnie

    Ja Ci przypomnę, że jednak pisałeś o D700, a to co przed chwilą napisałeś o D750 jest idiotyzmem... Że niby który aparat, oprócz D5, ma wyższe użyteczne iso od D750? Widziałeś kiedyś ten "straszny szum"? No i z jakiego powodu nie nadaje się do sportu? 6 klatek na sekundę to mało? Jedyne ale w D750 to 1/4000, która może być czasem za długa. No ale to zdrowy OT, więc może lepiej go zakończyć. Nie generalizuj, tyle mam przekazu...

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Że niby który aparat, oprócz D5, ma wyższe użyteczne iso od D750?
    Sony Alfa 7S ma dużo wyższe użytyczne ISO niż Nikon D750 i ma szybszą migawkę od Nikona D750.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tiger Zobacz posta
    Przypomnę, że pisałem o body D750. [...] nie nadaje też do fotografii sportowej dynamicznych dyscyplin sportowych.
    Trolujesz, czy tak na serio?

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D700 vs D7100 - przesiadka z S5 Pro
    By Gootchio in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 17:32
  2. Przesiadka z D90 na D300s/D700?
    By arhetyp in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 14:37
  3. przesiadka na D700 - optyka
    By pablodub in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 08:30
  4. Przesiadka na D700 i...
    By streetfighter69 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 23:21
  5. Przesiadka z D300 na D700
    By 12zero4 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 17:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •